Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz Crafter32 #24 üzenetére

    És hogyha más keresni akar, akkor ő is rakjon fel Telegramot? Kb. kutyát nem érdekli, hogy te, vagy én, vagy más mit használ, mindenki az általa preferáltat használja, és azt akarja, hogy a másik is használja ha beszélni akar vele. Egyébként ez a baj az összessel, mindenki máshol elérhető. :(((

    HR24.hu

  • Penge_4

    veterán

    válasz Crafter32 #24 üzenetére

    "Miért kell azonnal közölni mindenkivel, hogy felraktam az appot a telefonomra és akkor most minden unatkozó írjon rám?!"

    1. Kikapcsolható opció.
    2. A fogadó oldalon lehet kikapcsolni, avagy gyárilag van bekapcsolva vélhetően azért, hogy az egységsugarú Józsi (vagy a hozzáértő is, akinek igénye van rá) lássa, ha xy csatlakozott.

    Amúgy Kelet-Európában népszerűbb, mint a WhatsApp, ami meg a Facebook tulajdona, szóval privacy terén nem adnék több bizalmat neki, plusz kb. egymás koppintása a kettő, nem is igazán látok funkcionális különbséget, de nyitott vagyok, ha valaki felvilágosít.

    A Messengert meg hagyjuk, hiába lehet már rég Facebook nélkül regisztrálni, egyrészt a telefonszámodat megadod nekik (az se jobb), másrészt az átlag user azzal köti össze és nem érti, hogy te miért nem vagy Facebookon.

    Bloatware-ság tekintetében a napom, meg egyéb marhaságok ott is ugyanúgy ott vannak.
    Plusz többször lengették már a büntit különböző szervek, hogy trükkösen kerüli a Google Doze módjától kezdve az Android jogosultságkezelésén át sok mást, elvégre a világ legnagyobb adathörcsögéről van szó.

    Én személy szerint azt várnám, hogy a RCS legyen globális szabvány, amire sajnos nagyon kicsi az esély és akkor az összes hülye IM-et lehetne kukázni meg nem lenne ez a szétszórtság, hogy ez ezen van, az azon, a harmadik meg egy másikon és végső soron ha valakit el akarsz érni, akkor dobsz a biztonság kedvéért egy SMS-t is, hogy "Írtam xy-on", ami pont a lényegét veszi el.

    (#32) guriga1234: A titka az, hogy az átlagos választópolgárnak annál sokkal kevésbé komplex információt sem tudnak átadni, minthogy hogyan is működik a készpénz, mi kell hozzá, milyen infrastruktúrát fenntartani és a többi... Úgyhogy inkább megfizetjük különböző adókban ezt is a nyomtatástól/pénzveréstől a tároláson, szállításon át a cseréken, hamis pénzek miatti veszteségeken át a feketekereskedelemig.

    (#35) Juhaszatti: Ha kp-ban kapja, akkor cumizik a legnagyobbat, mert ugyanúgy az átlag havi nettóra fogja belőni a munkáltató, a megspórolt járulékokat meg ő teszi zsebre. Persze édes mindegy, hogy Vállalkozó Józsi vesz egy Q7-est vagy Mészáros Lölö zsebébe vándorol, ha úgyse én kapom, de ettől még nemzetgazdaságilag ez egy nagyon káros folyamat. Főleg az, hogy csak ez a két opció van.

    Persze sejtem, hogy katás vállalkozó lehet, a vállalkozói számlákért meg sokat legombolnak, ahogy a POS terminálért is, ebben az esetben jogos, hogy a kp-t preferálja.

    (#63) mr.perfect: Lehet benne valami, hiszen ahogy az MNB írja: "A VIBER ((Valós Idejű Bruttó Elszámolási Rendszer) az MNB által működtetett belföldi fizetési rendszer, 1999. szeptember 3. óta működik."

    Ez pedig a dakota közmondások eredetét is megmagyarázza. ;]

Új hozzászólás Aktív témák