Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz hunluki #36 üzenetére

    C2D korszakbeli gépeknek tapasztalatom szerint sajnos kezd vége lenni netezésre, főleg ha nincs alatta egy modern videókártya. A mai weboldalak iszonyat dúrvák kezdenek lenni, erőmű kell alájuk. YouTube videó is használhatlanná vált utóbbi években, ha egy viszonylag modern videó kártya nem segíti meg rendesen a CPU-t. Gondolom ahogy VP9-re átálltak. Van alatta vmi GeFore 82xx vagy mi, de pl. egy 60 fps-es videó még amellett is megeszi a CPU-t, és így akad. Meg bármi bénázás van, pl. vírus írtó háttérben tekerni kezd, akkor vége mindennek, használhatlan lassú lesz. Szóval jobban karban kell őket tartani, mert nem nyelik be csendben. Persze ezek már 10+ éves vasak, szóval kicsit extrém eset... Azt nem tudom a régi i-k hogy állnak video gyorsítással. Vagy esetleg megoldják izomból is, ha az nincs. (Persze a vicc, hogy nem-böngészős videólejátszokkal semmi gond nincs C2D-n sem, amíg be nem üt az x265 kódolás.)

    Ezt én nem is értem, hogy W10 frissítés úgy gondolja, túl régi a HW... Ha egyszer készített hozzá a gyártó W10 drivert, az megy a frissített W10-en is, vagy nem? Hogy alapból nem ismeri fel, az más kérdés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák