Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz -Skylake- #304 üzenetére

    Nem, az jelenthető ki, hogy nem reprezentatív.
    Ahogy számomra sem az a Cinebench érték, de attól még teljesítmény-összehasonlításra alkalmas.
    Reprezentatív meg akkor lesz, ha az új generációs játékok hasonló engine-eket kezdenek használni.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #307 üzenetére

    Akkor viszont tegyük be a Minecraftot is, mert azzal meg havi kb. 120 millió ember játszik. Igaz nem alkalmas teszre... :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Kansas

    addikt

    válasz -Skylake- #307 üzenetére

    Megközelítés kérdése.
    1. Lehet azt csinálni, hogy az épp legnépszerűbb játékokra tesztelsz, és akkor az egyszeri hülyegyerek aki bemegy a boltba, jó eséllyel tud egy ár/érték/pénztárcaméret görbe mentén választani magának hardvert.
    2. A másik véglet az, hogy a modern hardverek képességeit kihasználó programokkal tesztelsz, aminek a vége az, hogy nagy lesz a techdemók és szintetikus tesztek aránya(a Strange Brigade gyakorlatilag ilyennek minősíthető), remélve, hogy jövőre nézve jó előrejelzést tudsz ez alapján adni. Ebből persze lehet pofára esés is...

    Persze rengeteg köztes megoldás is lehet, vagy kombinálni a kettőt, ha van rá embermunkaórád és mindent csinálni, vagy spórolni azon, hogy egy játékmotorhoz csak egy játékot kiválasztani, stb stb.

    PH-ék azt találták ki, hogy a 2-es megoldást próbálják alkalmazni, ráadásul kifejezetten kevés teszttel, és még csak hibáztatni se tudom őket érte, hisz legalább nem n+1-edszer olvasom el ugyanazt a tesztet(OK, nekem jó az angolom, ami azért tágítja a forrásaim körét - de pl. a németem nem elég egy Computerbase teszt elolvasásához), aki csak magyarul hajlandó érteni, az nézzen YT-n vagy PCX-en "standard" teszteket.

    A reprezentativitásra még: én konkrétan a tesztből egyetlen játékkal sem játszok, az alkalmazások közül is csak a 7zip-et használom, szükség szerint, tehát a te logikád alapján akkor nekem ez a teszt nem mond igazából semmit...

    Az e-sport címekkel meg ne gyere, kurvára tesztelhetetlenek a multiplayer játékok, nem tudsz azonos körülményeket biztosítani bennük, ha csak nem csinál bele valami benchmark-funkciót a fejlesztője, netán erősen szkriptelt single-player részt(á la CoD).
    Más dolog az, hogy sokan használják, és más az, hogy tesztre alkalmas vagy nem.
    És akkor még vannak a CS:GO/GTAV-féle gyógyegerek, amiket sokan játszanak, de technológiailag a múltat képviselik, egyik CPU/GPU-fejlesztő sem ezekre tervezi/optimalizálja a termékeit, általában izomból oldják meg.
    Aki meg egy konkrét játékra vesz hardvert az megérdemelné hogy cserélgetnie kelljen minden új játékra váltásnál...

    @(#311) CPT.Pirk : és mennyivel kompaktabban fogalmazol nálam... :R

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #309 üzenetére

    De itt technológiát tesztelünk, nem ízlést. Ha az adott képességet csak a heti 60 játékossal bíró SB tud megmutatni, akkor annak ott a helye a tesztben. Bármikor kijöhet új cím, ami masszívan épít az adott képességre és akkor meg örülőnk neki, hogy nem ismeretlen területről van szó.

    Én pl. Linux kernel fordítási idős teszteket szeretnék látni a prociteszteknél mert eléggé mérvadó fejlesztői területen, de nem hallgatnak rám, így ezeket az infókat a phoronixról gyűjtöm be...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák