Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubiai

    tag

    Több, mint egy éve használom a telefonom GMS nélkül microg-vel. Ha valakit érdekelnek részletek, szívesen válaszolok. Mi működik, mi nem, stb. Inkább lelkes felhasználó vagyok, mint szakértő (de azért sok mindent láttam már).

  • nubiai

    tag

    válasz SirRasor #29 üzenetére

    Sajnos erre a kérdésre nem tudok érdemben válaszolni. A mostani telefonomat sosem használtam a gyári szoftverével, vagy másik egyéb gapps-es rom-al, egyből microg-t tettem rá, így nincs összehasonlítási alapom, hogy mi változott. Az üzemidővel kapcsolatos határozott kijelentések nekem mindig komolytalanul hangzanak, mivel az leginkább attól függ, hogy milyen intenzitásai, milyen appokat használ, hány emailfiókot szinkronizál az ember, meg ilyenek. Akkor lehetne hitelt érdemlően válaszolni erre a kérdésre, ha lenne két ugyanolyan telefonod, az egyiken lenne Google szolgáltatás, a másikon nem és ugyanolyan szoftverekkel, ugyanúgy töltve, ugyanolyan intenzitással párhuzamosan használnád. Ilyen kísérletről én még nem hallottam.
    A logika szerint microg-vel kevésbé kellene merülnie, mivel azzal a telefon nem loggolja folyamatosan a tevékenységedet, helyzetedet, és nem küldi azokat a Google-nak. Ennyivel mindenképp takarékosabb. Van még a navigációs rész, ami más, de arról nem írnak semmit, hogy energiatakarékosabb lenne. Ezen túl szerintem az operációs rendszeren már más nem múlik.

  • nubiai

    tag

    Szerintem GAPPS nélküli telefont csak egy esetben érdemes használni: Ha kellőképp zavar, hogy kémkednek utánad. Másért nem érdemes. Csak ez az érzés tud elég muníciót adni ahhoz, hogy bevállald a GAPPS nélküli lét (bizonyos fokú) kényelmetlenségét, cserébe azért az érzésért, hogy (talán) mostmár legalább a helyadataid nem mennek a tudjuk hova. A többi adat szivárgásának megszüntetésért újabb erőfeszítéseket kell majd tenni. Akiben ez az érzés megvan, az örömmel fogja használni, mert élhető a dolog és egy új, ismeretlen világ felfedezése rengeteg örömmel jár.
    Még egy tapasztalat, ami fontos lehet. A játékokhoz egyáltalán nem értek, sosem játszottam. Gyerekem miatt egyszer ideiglenesen próbáltuk feltenni a játékait, de el sem indultak. Lehet, hogy kellett volna még nekik valami segéd izé, de én ott elengedtem a dolgot. Ez a terület még kutatásra vár annak, akit ez érdekel.

Új hozzászólás Aktív témák