Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jester01

    veterán

    válasz erdoke #29 üzenetére

    A megvalósítás nem triviális. Az ötlet, amit levédettek, szerintem továbbra is az. Védjék le azt, hogy milyen ügyesen csinálták meg a windows mobile-ban (vagy akármi másban) a szinkronizálást, az oké. Na de az elgondolást, hogy egyáltalán szinkronizálni lehetne? Az szerintem vicc.

    A térerő meg a töltöttség implementációsan is triviális, feltéve ha már van egyáltalán alkalmazás meg operációs rendszer és persze térerősség illetve töltöttség mérő. Mellesleg millió egyéb eszköz tudja mutatni a térerősséget (pl. rádió,tv kártyák, gsm modemek) illetve a töltöttséget (pl. ups, laptop). Minden bizonnyal olyan példa is van ami még a microsoft szabadalma előtti. Szóval az, hogy egy mobiltelefon is tudja, nekem nem egy nagy innováció, sokkal inkább a már adott ötletek értelemszerű és kézenfekvő adaptálása. Ha most egy bármilyen akkumulátoros eszközt fejlesztenék én is gondolnék arra, hogy a töltöttséget ugyan jó lenne tudni. Ha modellvasutat csinálok, akkor szabad, ha meg véletlen mobiltelefont akkor már nem? Sőt, a hülye szabadalmak miatt most akkor még nyomozzak is, hogy egyáltalán legális-e?

    Nem vitatom hogy a jelenlegi jogi szabályozás szerint le lehet a trivialitásokat is védetni. Ahhoz pedig nekem van jogom, hogy ez ne tetsszen.

    Azt sem vitatom, hogy vannak olyan fejlesztések amik mögött komoly innováció illetve befektetés van. Amiket a cikkben felsoroltak, látszólag nem ilyenek. Ide kellene a már mások által is említett józan paraszti ész a kedves szabadalmi jogászok részéről.

    Jester

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz erdoke #29 üzenetére

    Nem az androidot hanem gyartokat perel az MS. Nem az android serti kozvetlenul hanem a motorola. Gondolom a sajat feluletebe hasznalt fel valamit, de ezt sem ertem miert, hiszen az androidnak vannak sajat megoldasai.
    Arra nem gondolsz, hogy miert nem az openhandset alliance-nek ment neki? (Mert lehet tobbet nem gyartana az MS mobilt?)
    Az oracle mindenkinek nekimegy aki eddig valamilyen szinten hasznalta a sun termekeit. Eleg gusztustalan ez is, de jo uzlet penzt szerezni abbol ami valamennyire sikeres nem? Mert az oracle ervei a java hasznalataval kapcsolatban elegge baromsag nem?
    Apple-re nem irok semmit, ne is kerdezd:)
    Az nem tunik fel miert most esek neki a motorolanak?
    De tovabb megyek, vagy fizet a Moto vagy lesz naluk is wp7 keszulek. Vagy viszont tamad. De jol idozitett az MS, most keves a penze a Motonak

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák