Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Newman]

    tag

    @hcl: Reális keretek között, de jogos :DDD

    Nem hogy irodát nem kell bérelni, mármint sokkal szerényebb területűt elég, de mindig felteszem a kérdést mindenkinek, aki a HO ellen van, hogy mégis mi köti az irodához? A kávégép? A sharepoint? A gyors internet? A nyomtató? Engem mondjuk pont semmi sem köt az irodához, a három monitoron kívül.

    Szóval a HO-val én:
    - legalább 8:30-9:00-rát dolgozom, mivel nem utazok 2 x 45 percet.
    - nem vagyok idegbeteg, mert nincs ki felforralja az agyvizemet az utakon.
    - biztosítom azt, hogy nem fertőzöm meg a többi kollégát - és ők indirekt módon nem fertőznek meg engem.

    Mit nyer a munkáltató jelenleg:
    - jelenleg annyit, hogy az általam történő fertőzés nem lehetséges mert be sem járok.

    És ez a baj, mert közép- és hosszútávon nem gondolkodnak:
    - kinyílik a munkaerőpiac, hiszen egy győri cégnél dolgozhat egy szegedi kolléga.
    - nem kell akkora iroda.
    - nem kell parkolóhely.
    Ehhez kellenek a korrekt kollégák, akik nem napi 2 órát dolgoznak a sok "szabadság" címén. Viszont ez lassan alakul ki, mármint nézd meg az all you can eat éttermek sorát, de elég egy svédasztalos reggelit megélni egy random szállodában. Itthon teljesen normális, ha hat kiló almát, négy szendvicset és két termosznyi teát még elvisz magával a kedves vendég. Svédasztalos reggeli meg van már régen és mégsem bírta megtanulni a többség, hogy nem leszel kevesebb attól, ha marad másnak is és nem ba***d a fillért.

    VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

Új hozzászólás Aktív témák