Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz nistv4n #6 üzenetére

    Nem. A 2 hónap arra kell, hogy az alkalmazást a vállalat igényeihez szabják, adatokat feltöltik, stb. Ez is mutatja, hogy mennyire "komoly" ez az alkalmazás, mert egy normális vállalatirányítási rendszer implementálása 2-6 évig tart az első kapavágástól kezdve addig a szintig, hogy na, valami ilyesmit akartunk - iparág-, igény-, rendszer- stb. függő. Ez csak egy egyszerű monitorozó program.

    "Másik kérdés, ami felmerült bennem, hogy mennyire életképes a szituáció, miszerint egy nagyfőnök ilyen eszközön böngészi a real time statisztikákat?"

    Biztos, hogy van olyan, akinek ez a mániája, de az a vezető olyan is. Egy normális cégvezető/igazgató/menedzser ismeri a területét és a legfőbb számokat, statisztikákat tudja fejből, és ami a legfontosabb: tudja, hogy honnan jönnek és tudja, hogy mennyire reálisak. Ezen kívül nincs az a stratégiai döntés, ami nem ér rá jónéhány napot, hogy rendesen utána lehessen nézni a számoknak.

    Valaki árulja már el nekem, hogy ez miért jobb egy normális vállalatirányítási rendszernél, amelyet VPN-en keresztül mondjuk távoli asztal kapcsolattal elérhetek? Ott legalább emberi sebesség is lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Jim-Y #8 üzenetére

    "a nagyfőnöknek nem kell SQL-query-t írnia"

    Eddig kellett? :D

    "Itt sincs semmi gond a sebességgel."

    Akkor ezek szerint Te nem láttad azt a részt, ahogy egy egyszerű táblázatot meg diagrammot tartalmazó oldalt vagy 5 mp-en keresztül töltött be.

    "Ez nettó hülyeség, és amúgy is lehetetlen."

    ??? Azok alapján, amelyeket döntést kell hozni, ismernie kell. Tegyük fel, hogy tárgyalsz valakivel vacsoránál, fél percenként nézegeted a tabletedet különböző adatok után kutatva? Vagy mondjuk vársz egy nagyobb megrendelést, nem tudod a lekötött kapacitásaidat a következő fél-1 évre? Én is kívülről fújom a saját területem arányszámait, legfontosabb adatait, utóbbi idők statisztikáit, előrejelzéseket, rendelésállományt, stb. Ha valaminek nagyon utána kell nézni, ez a "monitorozó program" semmi plusz infót nem ad, mert aki 1 percet is töltött at "iparban", az tudja, hogy ezek az adatok a legritkább esetben valósak (persze nagy általánosságban közelítenek hozzá).

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Jim-Y #10 üzenetére

    "Miért szerinted ha egy 100millió soros sql táblából kell kinyernie az adatokat akkor mennyi ideig tartson betölteni egy táblázatot?"

    Ezek nem több százmilliós sql sorok, néhány főbb irányszám, amelyek közül vagy nincs sok, vagy csak a rendszer fordulásakor, jellemzően éjszaka képződnek meg.

    "Miért a nagyfőnök a számokat kitalálja fejből vagy hogy gondoltad?"

    Most hogy képződnek ezek a számok? Most, ilyen rendszer nélkül szerinted senki nem tudja ezeket az adatokat, és azok a cégek, akik nem használnak ilyet a vakvilágban futnak???
    De hogy érthetőbb legyek: akinek van adatbázisa, annak már megvan/kialakult a megfelelő lekérdezések halmaza. Akinek nincs, az megoldja egyéb módon - Excel, stb. Egy cég életében meghatározó szerepet játszik a vizsgálandó jellemzőknek a meghatározása, terv készítése, majd időszakonkénti ellenőrzése. Ez eddig is így működött, akármilyen cégről is legyen szó. Ennek egyenes következménye, hogy aki valóban fogalkozik a témával (azaz dolgozik is a munkahelyén), az egy idő után kívülről fogja fújni ezeket a számokat.

    Egyébként ezekkel a vállalatirányítási rendszerekkel egy probléma van: elbutítja az embert. Nem fogja tudni/nem fogja érdekelni, hogy honnan jönnek a számok, csak jönnek és kész. De ez minden újdonságnál így van, amikor bejött egy olyan egyszerű dolog, mint az Excel, már problémát jelentett egyeseknél, hogy egy diagramból nem szabad kiindulni...

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz palesz53 #12 üzenetére

    Szerintem nem volt túl laza, akit érdekel a téma, megtudhat sokat az interjúból. Bár egyetértek, hogy az ember alapvetően előítéletes, egy vezető beosztásúnak ez lehet, hogy nem tetszik, bár ez ma már nem annyira jellemző, mint mondjuk 10, de még inkább, mint 20 éve.

Új hozzászólás Aktív témák