Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95763968

    törölt tag

    Végül csak rendeltünk Ali official store-ból egy sima 15-öt, mert van egy olyan érzésem, hogy sajnos itthon ez nem fog megjelenni, max a 16.November 6 este óta van meg. Az eladó gyors volt, nem volt tax, mert UK-ból jött a csomag, onnan meg DHL-lel, ami 26 dodóba fájt, más szállítási mód ide nincs. A DHL itthon meg egy kalap lófütty. Pont december 31-én jött meg a csomag. Előtte semmi értesítés, mint GLS-nél. Egyszerűen csak nem voltunk itthon. Én figyelgettem minden nap a track szám alapján, aztán egyszercsak láttam, hogy nincs a címzett. Párom ért haza nem sokra rá, hogy itt volt a futár. Én felhívom a DHL-t, de nem hagyhatok semmi utasítást, mert nem az én nevemre jön a csomag! Hívja fel őket Géza úr. Géza úr utánatelefonál a futárnak, merthogy közben őt meg hívta a futár, mikor odaért, és a futár közli, hogy ha az ember utánamegy, ahol éppen Ő jár, akkor még átveheti a csomagot... Aztán hívja Géza úr az üszit, hogy akkor mostmár ez van, a 4 napos ünnep után jöjjön a futár 5 után. Erre nem elb... az ügyinéző és azt jegyzi fel, hogy 5-ig ide érjen a csomag? Naná, hogy akkor jött a futár, amikor megint mindenki dolgozik... S persze megint csak Géza úr telefonálhat. Az egész cucc buborékfóliába volt tekerve, az meg egy DHL nejlon zacskóban. Kaptam egy szilikon tokot ajándékba, de a jack dugó résznél a tok rosszul volt kivágva, és a fülest nem lehetett belerakni, ki kellett vágni belőle egy kis darabot, de nem használom, amúgyis rendeltem másikat. Még jó, hogy az első napon tok nélkül vittem magammal, mert másnap a tokban nem értettem miért áll le folyton a zene mikor épp el akarom rakni, aztán rájöttem, hogy nem érinkezik rendesen. Jött még egy kijelző védő fólia, minden segédeszköz nélkül, de nem raktam fel, várom a rendelt üvegfóliát, addigis simán elvagyok a gyárilag raja lévő fóliával, Az EP2X fülessel rendeltük, ami pont annyira jó, mint egy átlagos fülhallgató, a zene élvezhető rajta, de nekem nincs szerencsém a fülesekkel, mind kiesik a fülemből. Agybadugósakat nem szeretem, de ezt még a fül felett elvezetni sem lehet, mert nagyon közel van a mikrofon. Egyébként anyukám - ő a nagy kritikus ilyen téren - tök jól hallott engem bent a városban, forgalmas úton? ment mellettem villamos, 2x3 sávos autóút a Lehel út/Róbert Károly körút részen.
    A fekete karton doboz szerintem nagyon elegáns. A tálca, amin a telefon van egy kemény műanyag, alatta van két doboz. Azokban vannak a papírok (gyors útmutató, garis infó), amikben van magyar nyelv, és nem gugli fordítós változat. Itt van a kábel (persze fehér, de hogy miért), a sim tű, meg a töltő fej (igen, fehér). A led amúgy kábé vicc. Mivel nem egy síkban van a kijelzővel, hanem attól mélyebben, csak akkor ér valamit az egész, ha sötétben vagy, vagy ha direkt ránézel. Ha egy kicsit is messzebb kerül a telefon, akkor takarásban lesz. Sokkal jobb helye lenne máshol. Nem is értem miért ide kellett rakni. Valahol olvastam, hogy régen volt olyan modell, aminek mint egy gyűrű, a gomb körül volt. Amúgy csak fehér. Jó, persze, van okosóra - már akinek-, értesít az is, meg le lehet tölteni a No ledet, úgyis amoled a kijelző, de akkor is.
    Ez az első droidos telóm, amiről el tudtam tüntetni a Google searchbart úgy, hogy nem kellett hozzá lecserélni a launchert. Egyébként a launcher tök átlagos, csak balra lehet lapozni, és nem lehet kiválasztani a fő oldalt. Korábban a Google searchöt használtam úgy, hogy felfelé söpörtem. Na, itt ilyenkor alapból a Meizu keresőt hozza ki. A G kereső elérhető appal, vagy ha beállítom hogy hosszan megnyomom a Home gombot, illetve a smartTouch funkciót is be lehet kapcsolni, és abban is be lehet állítani. Ez kb olyan, mint máshol a lebegő labda, csak hozzáérve más más dolgot csinál. Nálam ez utóbbiak kilőve. A Home gombot hosszan nyomva nálam kikapcsol a kijelző. Egyébként dupla koppos ébresztés van, és jó is. Az ujjlenyomat olvasó egyben lehet az mTouch button. Ezt tökre szeretem, de egy baj van vele, hogy olyan kis apró. Még nekem is szokni kell, pedig nekem tényleg kicsi ujjaim vannak. Képzelem, mit érezne az, akinek jó nagy keze van... Mondjuk ezt ki lehet kapcsolni, és használható a hagyományos Android menü, home, vissza gombok, amiknek a sorrendje nem cserélhető fel. Az ujjlenyomat olvasó gyors, akár az arcfelismerő. Eddig ez a második telefon, amin van ilyen. Az első egy Xiaomi MI A2 Lite volt, nekem ott az arcfelismerő nem működött.
    Ez az első Meizum, előtte egy Redmi 4X-em volt. Tetszik a Flyme, de a MIUI 9 (4X-re nincs 10) egy lépéssel előrébb jár. Itt hiányzik például, hogy egy nyomással tényleg lenémítsam a telefont. A 4X-en lenyomtam a hangerő gombot, és ott volt, hogy néma és kész. Itt előszedem az értesítési sávot lehúzva a néma funkciót, de az csak az értesítéseket és a csengést némítja le a média hangokat nem! S ez nem bug, külön kell levenni a média hangot. Az ébresztőóra itt sem műküdik, ha ki van kapcsolva a készülék. De legalább van ütemezett bekapcsolás funkció, így egy ébresztés előtt még be lehet állítani egy ilyet, így nem is annyira veszett fejsze. Egyébként az ébresztő jó hangos, a hangerőt le lehet venni, de emelkedő opció nincs benne.
    Minden nap töltöm a telefont, de eddig még csak a számítógépen töltöttem az USB kábellel, de ott is meglepően gyorsan tölt, igaz én átalában ilyen 30%-nál már rátöltök az akksira olyan 90-95-ig. Így reggel melóbe hallgatom a zenét vezetékesen, meg nyomkodom egész nap, net is megy. Bent melóban gépen töltöm, aztán haza is zenehallgatás. Itthon nem is töltöm. Zene téren sajnos csalódtam. Azért is rendeltük a Lite helyett a simát, merthogy dupla hangszóró, de az igazat megvallva, a Redmi 4X-em egy hajszállnyival szebben szól, legalábbis kint a konyhában. A 15-nek ehhez képest egy kicsit amolyan doboz hangja van, és a basszus is egy pöppet gyengébb. Régen a SonyEricsson volt az én nagy kedvecem az Ő Walkman mobiljaival, reméltem, hogy a szintén zenész Meizu majd meghozza a folytatást. Az Android bizt javítás amúgy 2018 júniusi. Nem mondom, hogy nincs mit csiszolni, de nem bántam meg ezt a készüléket. A Xiaomi MI A2Lite már másnap ment vissza (notch), mikor megrendeltük. Egyébként ebbe nem lehet memóriakártyát tenni, de én már jó ideje nem is használtam, úgyhogy ez engem nem érintett, ráadásul 64 Giga elég sokmindenre elég.

  • #95763968

    törölt tag

    válasz citkar #53 üzenetére

    Gyári "G" verzió. Én is olvastam, hogy a kínait jobban fejlesztik. 7.0.2.1 G a jelenlegi változat. Aliról csak azzal jön.

Új hozzászólás Aktív témák