Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Stiky #39 üzenetére

    Az Aréna elvileg 3-4 hét múlva kapja meg az új köntösét, ami nagyon fog erre hasonlítani, csak nyilván más színű lesz, plusz pár apróságban el fog térni, hogy jobban passzoljon hozzánk.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz #02683648 #70 üzenetére

    Olvass vissza (#66). Egyébként igen! ;)

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    Elnézést, de én is beleszólok, mint ember, nem mint a Mobilaréna munkatársa.

    Nekem kicsit furcsák ezek a "nem értetek hozzá" jellegű hozzászólások. A Prohardvernél nyilván senki nem ért a webhez, a tartalomhoz és a webdizájnhoz, azért működik az oldal lassan egy évtizede úgy, hogy nincs mögötte mamut multi, nincs webshop és nincs mutyi, hanem azért megy a szekér, mert itt X ember becsülettel tolja és nem adja el a lelkét. Ha 500 olvasó lenne, Parciék nyilván kiírtak volna egy szavazást, de 50 000 van, basszus, ezt mégis hogy gondoljátok? Ekkora kaliberű lapoknál nincs az sem, hogy a fórumban válaszolgat a CEO, fórumtéma sincs a dolognak, megtörténik a változás és ez van. És persze, az olvasók az elsők, de azért az sem árt, ha a tartalomszolgáltató meg tud élni valamiből, amihez meg az is kell, hogy ha egy hirdető felnéz a weblapra, ne azt mondja, hogy "basszus, ez 3-4 éve volt modern, mi ez?"...

    Szóval lehet dühöngeni, nem muszáj, hogy mindenkinek bejöjjön az új design, de a letámadó, követelőző, agresszív hozzászólások nem biztos, hogy sok jóra vezetnek, maximum arra, hogy Parci tényleg felhúzza az agyát, aztán meg jöhetnek a hozzászólások, hogy "nagyon idegesnek tűnsz, nem bírod a kritikát?".

    Mivel egyértelmű, hogy a fórum a többségnek nem tetszik, Parci leírta, hogy változtatva lesz. Ez nyilván nem három órát fog igénybe venni, amikor ez a design fél éve készült, még ha szerintetek ez annyi is, hogy két színkódot át kell írni a CSS-ben. Nyilván három hónapig sem fog tartani, de a lényeg, hogy nem minden olyan egyszerű, mint amilyennek kintről tűnik, ezért némi higgadtságot, megértést és türelmet úgy gondolom, hogy a stáb is elvárhat az olvasóktól. Mindenkinek jó, hogy van a másik, ezért kell a kölcsönös tisztelet.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #753 üzenetére

    Ne haragudj, nem akarok veled összeveszni, de tényleg sarkosan írsz. Ha szerinted annyi változott, hogy a barna kicsit szürkébb és a bordó kék lett, akkor nem vetted észre azt a kismillió user-friendly szolgáltatást, ami pl. a címlapon van.

    Mivel kérted, én most elmondom, amit én jónak érzek az új dizájnból (mindezt úgy, hogy a designt nem én terveztem, tehát nincs "előnyöm", hiába dolgozom a Mobilarénánál):

    -A főoldalon van egy nagyon dizájnos kép (mármint képkeret, benne egy-egy dizájnos kép) a fő kiemelt cikkről, figyelemfelkeltő, egyértelművé teszi, hogy melyik a legfrissebb teszt.
    -A főoldalon a nagy kép mellett további öt teszt van kint, nem csak egy. Ez a Mobilarénának nagyon jó, mert nálunk minden nap új cikk megy ki, amik így nem fognak két nap elteltével lepörögni a címlap tetejéről.
    -A kategóriáknál is ott vannak a legutóbbi tesztek, az előbb leírt két pont szerint. Magyarán nagyon jól lehet szűrni a kategóriákra, látni, hogy milyen tartalmak voltak/vannak bennük.
    -Ott vannak a kiemelt rovatok, amik bár feltűnőek, környezetükbe szépen beleolvadnak. Kiemelt rovatok pedig kellettek.
    -A kiemelt hírek az gomboknak köszönhetően nem foglalnak külön helyet, az látja őket, akiket érdekel és kattint a gombra.
    -A lapcsalád többi portáljának ajánlója (ITcafé, Mobilaréna, Gamepod) szépen bele lett integrálva a hírekbe. Aki csak a PH!-t olvassa, azt nyilván zavarja, a többiek nyilván örülnek neki, nekünk meg kellett, hiszen fontos, hogy az egyes lapok olvasói megismerjék a többi lapunkat is.
    -Szerintem nagyon jó a márka és kategória szerinti szűrőbox, hasznos, egyszerű kezelni, jól néz ki és kis helyen elfér.
    -A tartalmi oldalakon (cikkeknél, például) nagyon letisztult a kép, amint picit lejjebb megyünk a szövegben. Oldalt nincs semmi, csak a szöveg a fehér háttéren, meg a cikk képei. Semmi nem zavarja az olvasást.
    -Maga a dizájn sokkal modernebb, mint az előző, ez egész egyszerűen kellett.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz DeltaPower #773 üzenetére

    Szerintem azért tűnt el, hogy több hely legyen a hasznosabb résznek. Azt mindenki tudja, hogy ami fent van, az friss, azt is mindenki tudja, hogy korábban mit olvasott el (kivéve, ha skizofrén az illető :) ). A napi híreknél meg ott az idő, mert oda kell.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz virkir #784 üzenetére

    Oké, lehetsz te a mikro-vevő, de azért ez is más piaci helyzet, mint amit te leírsz. A te álláspontod szerint ugyanis a Prohardvernek mind az 50 000 felhasználójára, teljes mértékben oda kellene figyelni, hát, szépen is néznénk ki, ha 50 000 felé kellene szakadnunk. Az a helyzet, hogy nincs olyan dolog, ami ennyi embernek egységesen tetszene (ha ingyen sört osztanánk, akkor is előjönnének az antialkoholisták, ha pénzt osztogatnánk, jönnének mások, hogy Afrikának miért nem juttatunk), ez van. Amíg olyan dolgot csinálunk, ami 50 000-ből 3 embernek nem tetszik, szerintem jók vagyunk. A Mobilarénánál például rengeteg energiát ölünk abba, hogy a fórumozóink (főleg az őstagok) a lehető legelégedettebbek legyenek, szóval ne értsd félre, nem kakilunk az olvasók fejére a nagy számok törvényére hivatkozva.

    Szóval legyél mikro-vevő, ha majd 5 000 ember nevében beszélsz, akkor lehetsz igazi VEVŐ. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #842 üzenetére

    Wolfskin: én továbbra sem értem, hogy mire megy ki ez az egész. Emberek fél évig melóztak ezen, nincs további fél évünk, nem tudunk most egy rendszert elölről elkezdeni, ezen tudunk csiszolni, meg is tesszük, de nem korrekt részetekről ez a baszogatás. És ha itt egy közvetlen, emberi olvasó-szerkesztő kapcsolatról beszélünk, akkor talán belefér egy-két morgósabb hozzászólás is. Dolgoztam más lapnál, ott a designváltás után rinyálok repültek két hétre a fórumról, mert egy multi volt a kiadó és ennyire foglalkozott pár tucat olvasóval. Ezt nem azért mondom, mert mi ezt tartjuk követendőnek (ez talán nyilvánvaló), csak jelzem, hogy van ilyen is, nem kevés helyen.

    littlelion21: a kommunikációval az olvasók részéről is komoly probléma van, ne állítsuk be úgy, hogy mi a normális, építők kritikára idióta módjára reagálunk. A gond az, hogy semmibe mutató, siránkozásokat kaptunk a hozzászólások 95 százalékában, amikkel nem tudunk mit kezdeni. Ha nem reagálunk rájuk, elfajzik a vita (és akkor jogosan jönne a "nem foglalkoztok velünk" dolog), ha észérvekkel reagálunk, indulatokat kapunk vissza, ha néha kicsit odamondjuk, hogy se mi, se ti nem találtatok fel spanyolviaszt, akkor mi vagyunk a modortalanok.

    A "mikro-fogyasztó" kifejezéssel semmi degradálót nem akartam írni, sőt: ezzel szerettem volna érzékeltetni, hogy minden olvasónk fogyasztó, ami miatt nem csak hit- és elvbeli dolgok miatt figyelünk oda, hanem mert érdekünk is, de mivel nagyon-nagyon sokan vagytok, muszáj volt odabiggyeszteni a "mikro" jelzőt, ezzel szemléltetve, hogy mindenkire akkor sem tudnánk odafigyelni, ha megszakadnánk, mert nincs olyan dolog, ami mindenkinek tetszik. Ha ezt degradálónak érzed, akkor elnézésed kérem, tényleg! ;)

    Egyébként meg vegyétek komolyan, hogy mi is emberek vagyunk, nem egy multi-mamutvállalat robotjai. A Mobilaréna nevében mondhatom, de a Prohardvernél is így van: az olvasó az első. Nézz át hozzánk, szavazást írtunk ki, hogy ki, mit és hogyan szeretne, megvalósítjuk a kéréseket stb. Ezért elég rossz trip, hogy miközben Parci épp a Ti igényeitek szerint hegeszti a CSS-t X nap folyamatos ébrenlét után, még kénytelen az önmagukba visszatérő, sokszor tényeket nélkülöző hozzászólásokra reagálni, mert ha nem teszi, akkor ő a gonosz, aki le se tojja az olvasókat. :(

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz fokukac #985 üzenetére

    Van kevésbé szép nő, akinek megszereted a lelkét és a legszebbnek fogod látni a világon. :) Ugyanez esélyes lehet az új PH-val is: rájössz, hogy olyan jó funkciókat tartalmaz, amik nélkül ezentúl nem is tudsz élni, ezért megszereted a kinézetet is. :U

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz fokukac #997 üzenetére

    Persze, megrökönyödhetsz, de ez végső soron semmit nem változtat. Majd a következő fodrászhoz menetelnél viszont nyilván erősen imádkozni fogsz. :)

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz FF23 #1002 üzenetére

    Finomítottam: egy átlagosan helyes nőt is láthatsz a legszebbnek a világon, ha szereted, érted. :) Azért az új PH-ról lehet mondani ezt-azt, de azért nem egy RONDA vagy SZ*R design... :U

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Aktív témák