Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scansat

    tag

    Nálam hetente jön Kínából csomag. És gyakorlatilag a tű-től a vonatig minden. Aki meg az elején Kínai vacakokról írt az vagy sík hülye van nem ért hozzá de beledumál. Messze olcsóbb és jobb mint a hazai szutykok.
    Megérteném ha lenne összeghatár, mert pl. a BlackWiev telefonom majd duplája lett volna idehaza, ráadásul fele annyi RAM-al és tárhellyel. De hogy a rendeléseim 80%-át kitevő (mosogató-dugó, 20cm-es HDMI kábel, fürdőszoba szőnyeg, F-csatlakozók, stb. ) pár USD -ba kerülő árukkal vacakoljanak? Eddig a postás bedobta a kis borítékot a postaládába..még ha ajánlott volt is. Most hogy lesz? Mert a DHL és UPS -es Kínai csomagot a cég autója hozta és átvételkor a PDA-n kártyával fizettem a vámot/ÁFA-t. Ha a Posta is ezt akarja abba belerokkan csak az utcánkban. Lévén hogy délelőtt mikor a postásautó jár mindenki dolgozik. Ha meg leadja a Postahivatalba ott pusztulnak bele. 6 ezres kisvárosban 1 Posta 2 alkalmazottal, és 14-16-ig vért izzadnak így is. Ha nekem be kell menni sorban állni a 80 ft-os ÁFA befizetésért... :DD
    Például Kínából: https://www.aliexpress.com/item/4001297963017.html ...360 Ft
    Idehaza: http://www.butorkellek.hu/index.php?kod=5290&modul=termek ..2850 Ft (+posta)
    Ez komolyan csak az ÁFA és VÁM értékkel több?
    Eddig Bp-en vámolták amit kiszedtek, és arra is fél hónapot kellett várni. Azt sem bírták. Postai dolgozók megszöknek olyan a bérezésük. Ki fogja ezt csinálni? Értem én hogy EU rendelet, na de ez Magyarország. Nem csak akkor kell "Balkánozni" ha EU támogatást osztanak. Biztos fogunk 10 ezer ft-ot fizetni egy kábelért csak mert HAMA felirat van rajt de amúgy Kínában készült, mintsem egy Vention vagy Ugreen kábelért ami negyedannyi és jobb.
    -Egy okos ismerősöm egyszer azt mondta: -ha az oroszoknál nem lehet vodkát kapni, megbukik a kormány. Ha nálunk hozzányúlnak a Kínai rendelésekhez vagy az nCore torrentezéshez megbukik a kormány. És remélem ez igaz is!
    Jellemzően utóbbi is EU törvény és keményen büntetik is. Németeknél egy full HD film letöltése több ezer eurós bűncselekmény amit a netszolgáltató figyel és megy a csekk.
    Szóval én nem lihegném túl ezt a bejelentést sem. Egy olyan országban ahol tavaly 300 Ft volt 1 euro most meg 370 ft, de 3%-os inflációról beszélnek, elmehet az anyjába aki ezt komolyan gondolja. És nem az ÁFA csalás mellett vagyok. De ehhez a törvényhez mellékeljük a stabil 200 Ft-os euró/forint árfolyamot és ne a leghátul legyünk az EU-ban a minimálbér ranglistán. Aztán nem lesz gond sem a Kínai vásárlásokkal, sem a torrentezéssel. :R

Új hozzászólás Aktív témák