Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Cs1csó #82 üzenetére

    az a baj hogy 3 tányér felett sosem volt és lesz olcsó merevlemez
    régen általában 1-2-3 tányér volt legtöbb HDD-ben esetleg 4 de az már brutálnak számított
    Most meg 8-10 tányér dupla annyi fej, vékony tányér vékonyabb hely a kettő között
    több mechanika satöbbi meg sok tányérhoz már hélium kell az szintén drága, nem fogják soha olcsón adni

    Majd ha 1 tányéron tudnak 3-4TB-ot tárolni akkor lesz olcsó 2tányéros 8TB-os meg 3 tányéros 12TB-os
    Jelenleg 1,5TB-nál tartanak talán, azt is 8+ TB feletti HDD-be teszik 4-6tányéros verziókhoz
    sima 1-2tányéros nincs belőle :U

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • bot1978

    senior tag

    válasz Cs1csó #82 üzenetére

    Az a baj, hogy minél nagyobbat veszel annál inkább kettőt kell venned. Szóval nem elég, hogy élből drága még szorozhatod is meg kettővel az árát. Mert minél nagyobb annál sérülékenyebb, ezért egy nagy HDD-n tengernyi adatot tartani már túl kockázatos tükörkép nélkül. Szóval nem az SSD miatt fog kihalni az otthonokból a HDD, hanem az otthoni internetsávszél emelkedése miatt.
    Én most ott tartok, hogy a digi netem gyorsabban tölt le, mint ahogy USB2-re másolni tudok, tehát a régi USB2-es külső HDD-t már nem használom, mert gyorsabb letölteni újból a másik gépre, mint átmásolni USB-re és onnan vissza a másik gépre. Szüleimnek viszek rajta filmet ha megyek látogatóba, mert a TV-jük még megeszi. Egyébként adnám el a fenébe. Annak már semmi haszna. Ahogy eléri a sávszél a sata3-at, szerintem a HDD-nek annyi. Tökmindegy mekkora SSD-k lesznek a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák