Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    Nem létezik sehol egy hely, csak egy kis sarok a végtelen internetes univerzumban, ahol az ergonomikus felhasználói felületek kedvelői még meghúzhatnák magukat? Tehát ahol szép, színes, kifejező ikonok találhatók, meg az ablakoknak van keretük, hogy ne folyjon össze minden, nem olvashatatlan (pengevékony és szürke) betűkkel készül a téma? Létezhet még valahol ilyesmi? Sajnos én nem találom.

  • VIC20

    őstag

    válasz Bici #19 üzenetére

    Igen, egyszerűbb példákat mondani, mint képernyőképeket mutatni.

    Számomra a Windows 7 felülete jó, de már túl mosottak (túlontúl színátmenetesek), jellegtelenek az ikonok. Mondjuk az XP lehetett a legjobb ebből a szempontból.

    Ez a Szkájlék meg hogy is mondta? Éééédes. Kitalálja az ember gondolatait, ízlését. Meg hogy mit is fog majd csinálni nemsokára. Vagy legalábbis azt hiszi magáról. A lottószámokkal se megy, ugye?

    Merthogy nemcsak ízlésről van itt szó: arról, hogy pl. az ember szeme nemcsak körvonalat lát, hanem színeket is. Én szeretem ezt a képességemet is használni tájékozódásnál. Nem szeretem, ha színvakságra akarnak kényszeríteni.

    Az ablakkeret is mennyi helyet foglal. (A szalagkorlát az út mellett is micsoda fémpazarlás...) Egyébként vicces belegondolni: már a 14 hüvelykes monitorokon, 640x480-as felbontásnál (Win3.x alatt) is voltak rendes keretek, most meg a huszonhüvelykes, FullHD (vagy afölötti) felbontásokon már túl sok helyet foglal...
    Talán az lenne inkább a megfelelő megközelítés, ha azt vizsgáljuk, hogy mi a szerepe a keretnek: a keret elválaszt, hogy ne folyjon össze a tartalom. Nem hiszem, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával, hallottam már mástól is.

Új hozzászólás Aktív témák