Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Az ördög

    csendes tag

    Még csak egy napja van meg a készülék, de mivel ki szoktam használni a telefonok képességeit, alaposan kiismertem. Összességében elégedett vagyok azon funkciókkal, melyeket a Samsung vállalt. A telefon tényleg jó, szép, kézreálló. De sajnos nem nekem való. Egy Sonyericsson K850i lett már túl karcos a kezemben, hogy lecseréljem. Kicsit óckodtam a Samsungtól, a családban nincsenek túl jó tapasztalatok róla. De az S8000 nagyon ígéretesnek tűnt, így megvettem.

    Nem bántam meg, impozáns, szép, intelligens, sokoldalú telefon, de akkor is marad csak tartalék telefon, meg nyaraláskor tuti ez lesz nálam, mert jobban simul az ingzsebbe és könnyebb mint az öreg Ericsson.
    De úgy jártam vele, mint a maffia könyvelője a piros Ferrarival. Dögös, remek érzés birtokolni, de a képességei nem a hétköznapokra vannak kitalálva. Ezért a könyvelő is inkább a régi Toyotával megy dolgozni, mert az nem akad fel a mélygarázs küszöbén. :-)

    Nagyon etszett, hogy beállítható az ébresztésnél a szundi üzemmód aktivitása. Lusta ember lévén, a reggeli kelés nehezen megy, így be állítottam 10 ébresztést 1percenként. Reggel, mikor felkeltem, keserűen tapasztaltam, hogy hiába nyomom ki az ébresztőt, a szundi aktív marad és újra és újra ébreszt, amíg a beállítások le nem járnak. Aztán beültem az autóba és hiába állítottam be a BT-on a kocsit, megkérdezte, hogy csatlakoztatni akarom-e. Aztán tette valahányszor útnak indultam. A hívás fogadása sem ment kéz nélkül. Ha automatára állítom, mindig magától veszi fel, akkor is, ha nem autóban ülök. De ezeket szerintem csak szokni kell(ene). De ehhez túl kényelmes vagyok. A többi funkcióval, így egy nap után meg vagyok elégedve. Ezekre nem is térnék ki.
    Úgy érzem, hogy ez a telefon egy csiszolatlan gyémánt. Tényleg remek készülék, de vannak zavarba ejtő és érthetetlen hiányosságai. De összességében, ha nem kellene mindig autóznom, pozitív volna a mérleg nyelve.

  • Az ördög

    csendes tag

    válasz zack #172 üzenetére

    Annyira azért nem vagyok kétségbe esve. :)

    Jó telefonnak tartom az S8000-t, de nem tökéletesnek. Ha módom lett volna ismét K850-et venni, biztosan azt vettem volna. Teljesen elégedett vagyok vele máig, de sajnos az idő nyomot hagyott rajta. Már annyira csúnya a sok apró karistolástól, hogy jobban éreztem, magam, ha lecserélem. Valójában a Satiora várok, de addig is -gondoltam- jó lesz ez.
    Szó nincsen arról, hogy félteném a Samsungot. Ha megveszek valamit, akkor azt használom. Az amortizációt, meg sajnálatosnak tartom bár, de elkerülhetetlen.
    Ez a készülék, egészen egyszerűen nem nekem lett kitalálva. Ettől még remek telefon! Azon szempontok, melyek számomra fontosak, nem úgy működnek, mint ahogy azt én elvárnám. A Bluetooth-ról, már leírtam, hogy miért nem tetszik. Hozzászoktam, hogy a telefon felismeri az autót és tudja, hogy ha bent ülök, akkor nem akarom babrálni egy hívás miatt. Teszi a dolgát automatikusan. Sajnos a Samsung erre nem képes. Ő bizonytalan, ezért minden döntést rám bíz. De én nem akarok a kérdéseire válaszolni vezetés közben. (csatlakoztatja a BT kihangosítóhoz? Fogadja a hívást? stb.)
    Hiányolom benne az "elemlámpa" funkciót. Simán nélkülözhető, de én már megszoktam és nem akarok ismét elemlápát cipelni a zsebemben.

    Most viszont ott tartok, hogy tetszik a Samsung naptára, a wifi kapcsolat, doc és xls olvashatóság és a Rout66 alatt futó navi. Így simán kiváltható volna a telefon+PDA egy készülékkel. De inkább még várok picit.

    Ha nem dolgozom, akkor nincs is szükségem azokra a funkciókra, amiket a S8000 nem tud, vagy nehézkesen tud. Ezért lesz "nyaralós telefon" én nem azért, mert óvom. Szabad idő esetén kidomborodnak az előnyei. Lapos és könnyű az K850-hez képest. Simán elfér az ing zsebében és diszkrét is marad. Olyankor nem érdekel, hogy felismeri-e az autót, mert kerülöm a vezetést. Nem érdekel, hogy milyen módon működik a szundi üzemmód, mert akkor kelek, mikor ébredek. Viszont a szálloda Wifijére csatlakozva, látom a leveleimet roaming mentesen, nem kell a laptop. A városi sétákhoz a zsebemben a navi. Le tudom fotózni a színes koktélt, többet nem is várok a egy mobil kamerájátol. Stb.-stb.
    De a munkához sajnos nem megfelelő. :( pl egy gép adattábláját az SE sokkal jobban fényképez.

  • Az ördög

    csendes tag

    Nincsen túl sok tapasztalatom, biztosan igazad van.
    Az ismeretségi körömben, az LG és Samsung telefonokról egybehangzóan az a vélemény, hogy a fejlesztők a katalógusnak gyártják a telefont, nem a felhasználónak. Erről a a készülékről sem tudnék hirtelen olyat mondani, amit nem tud. Viszont azt a rengeteg mindent amit tud, azt nem úgy tudja, ahogy én elvárnám.
    Számomra a telefon egy használati eszköz, nem vagyok márka hű. De a családban, baráti kőrben sokan azok. A Nokia és a Sonyericsson "fan klubok" között megy állandóan vita.

    Korábban mindig meggyőztek, hogy Nokia sportos, ütés és pór álló telefonjai valóak nekem. Az 5100-nál ez igaz volt. Ám akkor, mikor megvettem, már sok telefonban volt kamera és nekem bizony hiányzott is. Igaz a telefon, valóban strapabíró volt. Az 5140-ben volt ugyan kamera, de minden héten ki kellett porszívóznom. Az 5140i-val ugyan ez volt a helyzet, de annak erős napsütésben a kijelzőjét sem lehetett látni. Az 5500 először szoftveresen adta meg magát, aztán szimplán szétesett az strapa sport telefon. Ezt követte a fogadalom, hogy soha többé Nokia és ekkor vettem a Sonyericsson K850-et. Máig csodálatosan működik. Teljesen meg vagyok vele elégedve, csak sajnos a mindennapok, ott hagyták rajta a közel 2 év nyomait karcolások formájában. Legszívesebben most is olyat vettem volna, de már nem lehet kapni. A Samsung S8000-t a szolgáltató €80-ért ajánlotta akcióban. A leírás szerint többet tud, mint amire szükségem volna. Valóban nem használom ki, hogy pl. GPS pozíciókat is mellékel a képekhez, de szeretném, ha kevesebbet kérdezne!

    Mint írtam, összességében jó telefonnak tartom. Úgy érzem tökéletes volna diákkori önmagamnak. És tökéletes a szabadidőmben. De a mindennapokba nem tudom beilleszteni a tulajdonságai miatt. Vissza is tettem a SIM-et az ericssonba...
    Pár hónap és kijön a Satio. Addig még tovább karistolom K850-et...

Új hozzászólás Aktív témák