Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roflman

    csendes újonc

    Karácsonyra kaptam ajándékba egy ilyen órát (Band 2 Pro). Megosztanám, az eddigi tapasztalatokat, hátha más is kedvet kap hozzá, azt azért leszögezném, hogy korábban nem használtam semmilyen ilyen okos kiegészítőt (telefonon kívül), tehát összehasonlítási alapom nincs, viszont rendszeresen szoktam futni.

    Na szóval az óra teljes kihasználáshoz 2 app-ra van szükség, egyik a Huawei Wear, a másik Huawei Health. A Waerben lehet "konfigurálni" az órát, a Healthben pedig szinkronizálja automatikusan az edzéseket/alvásmonitorozást stb. Szerintem egész jó dolgokat lehet vele csinálni, a healtben pedig elég részletes/átlátható visszajelzést ad az edzésemről.

    Akkumulátor:

    Ez alatt a viszonylag majdnem 2 hét alatt én 3szor töltöttem fel az órát, egyik alkalommal sem hagytam lemerülni teljesen, a legalja 20% volt, mikor töltőre tettem, mind ezt úgy, hogy 7 alkalommal voltam futni dec24 óta. Ezek az edzések időben 30-60 perc közé tehetőek, szóval igen sport közben GPS-nél gyorsabban merül az óra, ez elég jól látható, de végülis ez érthető. Ha valaki nem használja ezt a funkciót, szerintem két hetente elég töltőre tenni egyszer.

    Alvásmonitorozás:

    Szerintem elég pontos, jól jelzi az ébrenléteket éjszaka, még azt is jelezte, mikor csak felébredtem néhány percre, de nem keltem fel az ágyból. Nyilván ezzel a funkcióval is kicsit jobban merül az aksi.

    Pulzusmérés:

    Pulzus méréstől senki se várjon halálpontos értékeket sport közben. Nem olyan, mint egy öv, inkább tájékoztató jellegű. Egész napos pulzus mérést nem próbáltam, nem érdekelt és nincs rá szükségem.

    Értesítések:

    Amivel próbáltam (Gmail, Facebook, Messenger, Hívások) nálam tökéletesen működik. (huawei p9) Külön minden app-ra be lehet állítani, hogy melyikről szeretnél értesítéseket kapni, nyilván nem néztem meg az összeset, de gondolom azokkal sem lehet nagy gond, nekem másra nincs szükségem.
    Kiírja a másik fél nevét,hogy honnan kaptad az üzenetet (facebook,gmail,sms,stb), és az üzenet első néhány szavát. Hívást felvenni az órával nem lehet, de elutasítani igen.
    Az ébresztést külön kell beállítani a Wear alkalmazásban, de tökéletesen működik, kb 10 alkalommal rezeg mielőtt abbahagyja és 5 percenként ismétli (állítható), míg le nem állítom.

    GPS:

    Balatonon futok, nem házak között, több alkalommal voltam ugyanarra, és néhány méter eltéréssel ugyanazokat az adatokat hozta le az óra. Ha 3szor tettem meg ugyanazt a szakaszt/kört, akkor mind három alkalommal pár méter eltéréssel ugyanazt mérte (3x4km-nél szakaszonként 3.99, 4.0, 3.99 voltak a mért távok). Ha elindítom az edzést a GPS kb 30 sec alatt megtalálja a jelet, majd visszaszámol és lehet futni. Kilométerenként rezeg/jelez az óra, a jel szakadozni nem szokott. A health alkalmazásban visszanézve az útvonalat is folyamatos és arra jelzi, amerre futottam.

    Kijelző/Kinézet/Viselet:

    A kijelző abszolút jól olvasható, áttekinthető, igaz nagyon erős napsütésben télen nem igazán tudtam letesztelni :) Kinézetre szerintem esztétikus, de ez emberfüggő. Az órát viselni nagyon kényelmes, szinte észre sem lehet venni, hogy a csuklómon van.

    Bluetooth:

    Kb 10 méter távolságig tartja a kapcsolatot a telefonnal. Ha esetleg eltávolodok tőle, gyorsan újra tud kapcsolódni, megszakadni amúgy telefon közelben nem szokott.

    Összegezve ár érték arányban szerintem megéri, ha valaki kihasználja a funkcióit. Úszásról és biciklizésről sajnos nem tudok nyilatkozni, az óra ugye vízálló ezt csak fürdés közben tudtam tesztelni, eddig túlélte minden alkalommal. Telefon nélkül számomra kényelmesebb futni :)

  • roflman

    csendes újonc

    válasz Juliuska #452 üzenetére

    Hát igen kicsit félreérthető volt, arra akartam utalni vele, hogy nem társasházak/tömbházak között futottam, hanem vízpart mellett, nyíltabb területen, esetleg kisebb utcákban, így például hogy hogyan szuperálna Pesten a GPS azt nem tudom. Itteni körülmények között nincs vele probléma az biztos. :)

  • roflman

    csendes újonc

    válasz Benyuss #462 üzenetére

    Szia!

    A Mi Band 2 csatlakoztatási problémának úgy tudom, egy december eleji szoftver frissítés az oka, amit azóta sem javítottak (szofvtert a gyári appra értem, nem a firmwarre). Egyik ismerősömnek leszedtünk egy alkalmazást, talán "fix-it for mi band2" volt a neve. (samsung telefon) Hogy pontosan mit csinál a szoftver azon kívül, hogy letörli a gyári appot arról nincs infóm, de miután feltettük, töröltük a gyárit, majd visszaraktuk azt, azután újra lehetett csatlakoztatni a telefonhoz és azóta is működik neki. Egy próbát megér, hátha neked is segít, és van időd gondolkozni a lehetséges cserén.

    Viszont, ha mindenképpen cserélni akarsz huawere, akkor annyi infóval tudok szolgálni, hogy nekem semmilyen kapcsolódási problémám nem volt eddig a wear applikációval az eddigi két hét alatt (P9-em van). Az óráról pedig korábban leírtam a rövid tapasztalataimat.

  • roflman

    csendes újonc

    válasz gyuri2008 #648 üzenetére

    Szia!

    Vo2max értéket, csak úgy tudod "lemérni" ha megerőlteted magad, vagy legalább 12-13 percig folyamatosan futsz, minél inkább megpróbálod magadból kihozni a maximumot annál pontosabb lesz ez az érték. Komolyabb orvosi teszteken is szépen "ráültetik" az embert a futópadra és 12 percig fut, ami a csövön kifér (90%feletti pulzus számokkal), majd ebből állapítják meg a teste által maximálisan felvehető oxigén értéket, ezt kilogramokra levetítve kell elképzelni, szóval azt látod mennyi oxigént tud elszállítani a véred kilogrammra lebontva a szervezetedben. És minél magasabb ez az érték értelemszerűen annál jobb, annál kevésbé terhel meg egy-egy edzés. Minél több oxigént tud szállítani a test, az izmaid annál lassabban fognak "elfáradni", de nyilván itt is van egy pont ahol ez az érték visszaesik, nem fog tudni senki sem a végtelenségig futni. Nagyon lebutítva, ha két futó ugyanolyan idő eredményt fut egy bizonyos távon, akkor azt terhelte meg jobban a futás, akinek a Vo2MAx érték alacsonyabb. Szóval egyfajta edzési/fizikai állapot visszajelzés. Fejleszteni nem könnyű de nem is lehetetlen, igazából nagyban beleszól a genetika és a kor is, teszem fel, ami egy 30éves embernél átlagos érték, az egy 50évesnél már kiemelkedőnek fog számítani, ezért érdemes pontos adatokat megadni a Health alkalmazásban, ha már a karkötőnél maradunk :) Rengeteg mindent lehetne erről írni, de akit jobban érdekel az valószínűleg úgyis utána olvas. Bocsi az offért, csak úgy láttam nem teljesen vagy tisztában vele, mit is jelent pontosan/ad nekünk visszajelzésképp ez az érték.

  • roflman

    csendes újonc

    Ugyan írtam már régebben magáról az óráról, de most így másfél hónap elég effektív használat után is csak megerősíteni tudom a már korábban leírtakat.

    Aki tényleg egy kicsit is komolyabban gondolja a sportolást és szeretné valamilyen mód követni/visszanézni amit csinál, hogy változik, napról-napra, hétről-hétre, de nem szeretné nagy kiadásokba vágni magát, annak egy nagyon jó vétel lehet ez az óra. A GPS-e ebben az árkategóriában meglepően pontos (nagyon pontos) és a pulzus adatok is elég közelik a reálishoz sport közben. Vo2Max érték ugyan csak egy becsült adat, de folyamatos edzések eredményeképpen lassan, de az óra szerint is nőt az érték. Ezt saját magamon tapasztalom, és érzem is fizikálisan, szóval valószínű nem egy fake adatról van szó, hanem egy valamilyen szinten a valósághoz közelihez. Mindezt így közel 200km futás után mondom az órával a csuklómon.

Új hozzászólás Aktív témák