Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bolcsodal

    addikt

    válasz Véreshurka #25 üzenetére

    Akkor ide is beszúrom a tapasztaltokat:

    Egy Xperia XZ1-compact-ról váltottam. Elsőre nagyon nagy és nehéz telefonnak tűnt. A súlyát már megszoktam, de még mindig kicsi a zesbem hozzá néha.
    Nem egy kecses darab meg kell hogy mondjam, de ennyi áldozat a teljes szerelhetőség oltárán belefér. Nulla vízállóság a compact után nem tetszett, de beletörődtem. Vigyázok rá.
    1. Oprendszer: Natív Android egyedi boot képernyővel, néhány egyedi gesztussal. Egyenlőre 9-es verzió, de remélhetőleg jön rá 10-es is. Én azonnal váltottam Nova Launcher-re (csak mert eddig is azt használtam) tehát az eredeti launcher-ről nem tudok sokat nyilatkozni.
    2. Képernyő: Kicsit kékesebb a Sony kijelzőhöz képest, színhőmérsékletet sem lehet állítani. Van fekete-fehér mód cserébe. Egy teljesen átlagos IPS panel, nem vertem magam a földhöz tőle.
    3. Hardver: Snapi 636. Mindennapokra elég, én még nem izzasztottam meg, mondjuk egy percet sem játszom vele. eMMC háttértár viszont lassú az UFS-hez képest. Cserébe a 128GB-s SD kártyát probléma nélkül kezelte.
    4. Hálózat/GPS: Semmi meglepetés, teszi a dolgát. Dual-SIM-et Japánban volt módom kipróbálni Data-SIM-mel, nem okozott csalódást ott sem. Max LTE+-t tud hozni mondjuk. GPS működik ahogy kell.
    5. NFC, BT: működnek. Semmi különöset nem vettem észre a Sony-hoz képest...talán a hangerő BT-on kicsit kedvezőbb (többet lehetett belőle kifacsarni, vagy a Sony saját mókolása lépett közbe nem tudom).
    6. Kamera: Na ez nagy csalódás volt a gyári app-al. Amíg rá nem vettem magam egy google-camera port telepítésére (Pocophone-mod jól működik, de a másik portolás is okés: [link] ). A Pocophone port manual fókusz és manual rekeszidő beállítások mondjuk nem működnek, de szépen gyártja a HDR és HDR+ valamint Night-mode fotókat. Jelenleg szerintem hozza a Pixel3a szintjét (a szenzor ugye azonos). Rengeteg képet lőttem vele azóta a legnagyobb megelégedésemre.
    7. Strapa: Nem szoktam dobálni a telefonjaimat, általában védem őket. A fiam viszont nem volt elég óvatos és egy emeletes ágy tetejéről küldte le laminált padlóra a telefonját. Sarokra érkezett, de a bumper-keret, amit adtak hozzá tette a dolgát és megvédte a telefont. Nem próbálnám meg mondjuk mégegyszer...
    8. Update/Support: Rendszeresek a biztonsági frissítések a cégtől. Eddig frissítésekkel javítottak egy rakás problémá (GooglePay baki, notifikációs led végre működik, állítólag a kamera app is jobb lett - én nem használom)

    Üdv!

    They drew first blood....

Új hozzászólás Aktív témák