Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dodo1114

    csendes tag

    Az AOD (always on display - mindig látható kijelző) egy elég kényelmes megoldás, bár okosóra óta egyre kevésbé veszem hasznát, de ez magán vélemény :)

    Mókás, de igaz, hogy a hardver-t is hozzá kell csiszolni nem csak egy rádobom app, mert attól lesz energia takarékos, hogy a kijelző képfrissítési rátáját sokkal alacsonyabra veszi (egyes vezérlők pedig nem tudnak 60hz alá menni, így olyan vasokon ez a megoldás teljesen értelmetlen.)
    Másik fele az OLED technológia ami Apple-ék asszem "liquid retina" néven vittek be az iPhone-okba az első faceID-s telóval az X-el, de lényegében a technológia OLED.
    Ez a része azért fontos, mert az LCD-nek mindenképp szüksége van egy háttérvilágításra viszont az OLED-nek és társainak az a speciális tulajdonsága, hogy csak azt a részt fogják megvilágítani amit valóban használnak, így állandóan aktív kijelző esetén is csekély a fogyasztás.

    A háttérinfós részéből szerintem levágható, hogy az iPhone 8/XR/SE(2020,2022) kapásból kiesik a prixisből, mert LCD-re baromság lenne kiadni egy ilyen funkciót, a 8 alattiak ugye már meg se kapják az új rendszert. (SzVSz: pedig az iphone 7 elvihetett volna még egy főverziót)

    Kedves alvilág! (alias: fórumtársak)
    Ha valaki ki tudna segíteni, hogy a 120hz-es kijelő bevezetésével meddig tud lemenni az iPhone képfrissítésben az lehet segítene betippelni, hogy vajon melyik jelenlegi száéria kaphatja meg ezt az "újdonságot".

    Előttem szólókhez meg annyiban nyílvánulnék meg, hogy lehet szidni dicsérni mindkét platformot én speciel hibrid vagyok (Magán: Android, Céges: iPhone)
    Appleék telefonjáról azért van jobb véleménye sokaknak, mert ők ugyebár a prémium szegmest célozzák a termékeikkel, ezért amiket kiadnak abba láthatóan van is munka, ezért fluidabb a rendszer mintha egy alap Android rendszert veszünk alapul.
    DE!!!

    Amikor egy Android oldali flagshipről beszélünk ott is kijön a törődés, mert sajnos az android szót inkább a kínai 20-30k-s telefonokra szokták rábökni, holott egy S22-t és társai ugyanúgy rendesen optimalizálva vannak, nem fog nyöszörögni az eszköz, nem fagyogat és tényleg lehet velük dolgozni/szórakozni, Samsungék is meglépték a 4+1 éves frissítési támogatást (ami már kb egy iPhone szintjét súrolja)

    Suma summárum: Az Apple drága de minőségi, de egy minőségi Androidos telefon se lesz olcsó.

    PC: CPU:Ryzen 5 2600 GPU: RX 6700 XT RAM 32GB, Laptop: Lenovo X260, Konzol: Steam deck, Teló: S22U, céges: iP 2022 SE

Új hozzászólás Aktív témák