Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz Ribi #43 üzenetére

    két okból lehet sorkatonaság még mindig életben, vagy tradícionális okokból (pl. egy svájc, ausztria itt európa közepén ettől nyugodtan eltekinthetne, de az északi államok nagy része is), vagy valamely vélt vagy valós külső kényszer hatására. pl. a balti régióban putyinnak köszönhetően észtország kivételével mindenhol visszaállították a sorkötelezettséget, még akkor is, ha a besorozottakat nem vonultatják be (pl. akaratuk ellenére, vagy egészségügyi okokból), és a sorozást megtagadókat sem kriminalizálják. sőt, a norvégoknál és újabban a svédeknél is pár éve már nőket is besorozhatnak (addig csak akkor tették, ha ők ezt kérték). ráadásul a norvégoknál az alapkiképzés is elég hosszú, kb. másfél év.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz Tetsuo #213 üzenetére

    csak hogy tisztában legyünk azzal, hogy mit is nevezünk franciaországban sorkatonaságnak.
    ez náluk jelenleg egy kéthetes önkéntes intenzív tréning. 2021től annyi változik, hogy az önkéntest kiveszik belőle. sornak sor, mert általánosan a 16éves korosztálynak szól. hogy katonaságnak mennyire lehet hívni, azt már megkérdőjelezem, mert nem a fegyveres erőkhöz vonulsz be kötelezően, hanem ahová akarsz. lehetsz önkéntes civil, ápoló, katona, tűzoltó, rendőr, vadakat terelő juhász... ha letelik a két hét, aláírhatsz 3, majd 12 hónapra. ha katonának vonulsz, a két hét alatt fegyvert nem adnak a kezedbe.
    szóval ha azt mondom, hogy ez egy kéthetes nyári tábor 16éveseknek, akkor szerintem közelebb állunk a valósághoz.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • velizare

    nagyúr

    válasz Vesa #221 üzenetére

    ők elég messze vannak földrajzilag minden potenciális katonai konfliktustól, cserébe tele vannak egy csomó identitászavaros fiatallal, és inkább velük akarnak kezdeni valamit.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák