Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Vesa #36 üzenetére

    "De miért kéne erőszakosan összekutyulni mindent csak azért, hogy jobb legyen a statisztika?"

    Én biztos nem akarok erőszakkal összekutyulni semmit. De ahogy nézem néhány elvetemülten kívül nem is igen történik erőszakos kutyulás. A 'Csajok az IT-ben nap' jellegű dolgokat semmiképpen nem nevezném erőszakosnak. Ami történik, az nem azért történik, hogy jobb legyen a statisztika, hanem azért mert úgy általánosságban is kevés embernek van megfelelő képessége az IT-hoz. Az IT jelenleg erősen fejlődő ágazat és erős munkaerő hiánnyal küzd. Szóval a lakosság felét nem kéne kizárni csak azért, mert valaki szerint nem a lányoknak való. Egészen addig, amíg csak azt nézzük, hogy IT-hez milyen képességek kellenek, a lányok és a fiúk közel egálban vannak. De mikor konkrétan IT-re kerül a sor, akkor eltűnnek a lányok.
    Bár a 'társadalmi fejlettség' valóban nem a legmegfelelőbb szó, de IT szektor versenyképességébe teljesen jogosan számít bele a női IT-sok aránya, mint társadalmi tényező.

    "Nem arról van szó, hogy bárki alkalmatlannak tart..."

    Amikor a feleségem elment 2 egész napra, akkor én voltam otthon a gyerekekkel. Egy másik anyuka elképedve kérdezte, kérdezte a feleségemet, hogy te rá merted bízni bízni a férjedre a gyerekeidet. Ezen kívül rengetegszer előfordul, beszélgetések során, hogy anyuka nem ér rá valamire, mert a gyerek. Mikor megkérdezem, hogy apuka hol van, akkor legyintés, hogy rá nem lehet rábízni. Természetesen alkalmas vagyok és sok más apuka is a feladatra, nincsenek képességbéli hiányaink.

    "De ez ritka és nem azért ritka, mert tásadalmi probléma van, hanem azért, mert a fériak és a nők eltérő képességekkel rendelkeznek, ennél fogva bizonyos területekre alkalmasabb az egyik, míg másokra a másik."

    Az a baj, hogy ezt IT területen semmi sem támasztja alá. Megismétlem: egészen addig, amíg csak azt nézzük, hogy IT-hez milyen képességek kellenek, a lányok és a fiúk közel egálban vannak. De mikor konkrétan IT-re kerül a sor, akkor eltűnnek a lányok. Ráadásul, ha megnézed a statisztikákat, országonként durva eltérések vannak. Nem hiszem, hogy azért, mert abban az országban jobb IT-képességel születnek.

  • dabadab

    titán

    válasz Vesa #36 üzenetére

    Nem lehetne mondjuk azt csinálni, hogy ezt az "evolúciós hozadék" c. műsort csak akkor adjuk elő, ha van rá valami rendes bizonyíték is?

    Egyébként meg baromi erős társadalmi nyomás van arra, hogy férfiak NE menjenek óvodapedagógusnak.

    "a fériak és a nők eltérő képességekkel rendelkeznek"

    Minden egyes embernek eltérő képességei vannak. A "férfiak" meg a "nők" nem egy homogén massza, akik mind egyformák, hanem őkis különbözőek. Van némi összefüggés a nem meg a képességek között, de ezek jóval kisebbek, mint az egyéni szórás.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák