Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Vesa #36 üzenetére

    "De miért kéne erőszakosan összekutyulni mindent csak azért, hogy jobb legyen a statisztika?"

    Én biztos nem akarok erőszakkal összekutyulni semmit. De ahogy nézem néhány elvetemülten kívül nem is igen történik erőszakos kutyulás. A 'Csajok az IT-ben nap' jellegű dolgokat semmiképpen nem nevezném erőszakosnak. Ami történik, az nem azért történik, hogy jobb legyen a statisztika, hanem azért mert úgy általánosságban is kevés embernek van megfelelő képessége az IT-hoz. Az IT jelenleg erősen fejlődő ágazat és erős munkaerő hiánnyal küzd. Szóval a lakosság felét nem kéne kizárni csak azért, mert valaki szerint nem a lányoknak való. Egészen addig, amíg csak azt nézzük, hogy IT-hez milyen képességek kellenek, a lányok és a fiúk közel egálban vannak. De mikor konkrétan IT-re kerül a sor, akkor eltűnnek a lányok.
    Bár a 'társadalmi fejlettség' valóban nem a legmegfelelőbb szó, de IT szektor versenyképességébe teljesen jogosan számít bele a női IT-sok aránya, mint társadalmi tényező.

    "Nem arról van szó, hogy bárki alkalmatlannak tart..."

    Amikor a feleségem elment 2 egész napra, akkor én voltam otthon a gyerekekkel. Egy másik anyuka elképedve kérdezte, kérdezte a feleségemet, hogy te rá merted bízni bízni a férjedre a gyerekeidet. Ezen kívül rengetegszer előfordul, beszélgetések során, hogy anyuka nem ér rá valamire, mert a gyerek. Mikor megkérdezem, hogy apuka hol van, akkor legyintés, hogy rá nem lehet rábízni. Természetesen alkalmas vagyok és sok más apuka is a feladatra, nincsenek képességbéli hiányaink.

    "De ez ritka és nem azért ritka, mert tásadalmi probléma van, hanem azért, mert a fériak és a nők eltérő képességekkel rendelkeznek, ennél fogva bizonyos területekre alkalmasabb az egyik, míg másokra a másik."

    Az a baj, hogy ezt IT területen semmi sem támasztja alá. Megismétlem: egészen addig, amíg csak azt nézzük, hogy IT-hez milyen képességek kellenek, a lányok és a fiúk közel egálban vannak. De mikor konkrétan IT-re kerül a sor, akkor eltűnnek a lányok. Ráadásul, ha megnézed a statisztikákat, országonként durva eltérések vannak. Nem hiszem, hogy azért, mert abban az országban jobb IT-képességel születnek.

Új hozzászólás Aktív témák