Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Dragon3000 #3 üzenetére

    Végül is igazad van, nagyjából reálisan csökkentek az árak.

    Egy régebbi SSD, pl. a Crucial MX 300 NAND lapkáját összesen 32 rétegre osztották fel, addig ma talá(?) 80-100 körüliek?

    kb. 4 éves lehet a 275GB mx 300-am és emlékeim szerin 28k-ért vettem. Ma pedig egy 240-256-os modell 11-12k-ért kapható.

    Ami vitatható talán, hogy tényleg ennyibe kéne kerüljön a háttértár? PLáne, hogy egyre inkább úgy tűnik, hogy versenytársa sem lesz az SSD-nek, ha szépen lassan kivezetik a HDD-t.
    OK, hogy állítólag túl olcsó a HDD, de az adatok nagy része tárolt adat (szerk.: mármint nem a rendszer futtatásához szükséges ezért csak az alkalmazás indításhoz szükséges vagy még ide sorolom a média fájlokat), aminek azért nem kardinális kérdés a gyorsaság. Legalább is véleményem szerint. Ilyen alapon túl nagy a felára a tempónak és még mondjuk a kisebb fogyasztásnak.
    Én játékban próbáltam. Simán türelmi időben van számomra az a pályabetöltési időkülönbség, (pl. Warzone. Bár itt az átvezető animációkkal is játszanak a viselhető hatás érdekében...), amit tud egy HDD vs SSD összehasonlítás. A GB/ár összehasonlításnál pedig 1-2 nagyságrendes a különbség. Nagy.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák