Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Busterftw #41 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy RIP Intel. AMD is évtizedekig elvolt pár százalékos részesedéssel, mégsem szűntek meg. De hogy erősen vissza fognak esni, az zicher. Nem a pénzügyi jelentésekből kell kiindulni, mert van lojalitás, bizalom, és egyéb olyan tényezők, amik egy darabig az Intel mellett tartják a vevőkört, akkor is, ha van jobb alternatíva, olcsóbban. Csakhogy a hangsúly az "egy darabig"-on van. Sorozatosan olyan döntéseket hoznak, amik húzzák lefelé a minőséget, és szüntetik meg a mellékutakat, amik kisegíthetnék őket. Volt egy rakás részlegük, ma meg már szinte csak a CPU-kkal foglalkoznak. Egy lábon állni meg nem túl biztonságos. Előbb-utóbb bukta lesz ebből, és hát magasról lehet nagyot esni, azt mondják.

    De ha már mindenáron számokból akarsz kiindulni. Látod a tendenciát?

    Szerk.: Ja, am ha már pénzügyi jelentések. Ugye az össz bevételekre, meg kiadásokra gondolsz?! Csak mert ha eladnak egy részleget, abból ugye bevételük van, ami torzítja a "melyik cég ad el többet" statisztikát, nem is kicsit.

    [ Szerkesztve ]

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz Busterftw #41 üzenetére

    A rekord bevételekkel csak 3 probléma van. 1. Mindenkinek (AMD-nek is) rekordbevétele volt, mert nőtt a piac. 2. Rekordbevételben benne voltak az eladott divíziók ára is.(PL Apple modem 1milliárd dollár.) 3. Rekordbevétel mellett a profit már nem volt rekord. (A kettő nem ugyanaz). Csak ezt nem hangoztatták...
    Azonkívül, hiába tízszer nagyobb bevételű cég az Intel mint az AMD, már rég nem AMD-vel versenyez hanem TSMC-vel, aminek fele akkora volt a bevétele mint Intelnek(~36 vs ~72Mrd dollár)és folyamatosan emelkedik. AMD sokáig -főleg- azért volt hátrányban mert évekkel le volt maradva gyártástechnológiában. Ez valószínűleg belátható időn belül nem ismétlődik meg. TSMC rákapcsolt és nem úgy tűnik, hogy kiengedi a kezéből a vezető helyet. Intel ígérhet bármit, maximum behozni tudja a konkurens gyártástechnológiáját, jelentősen megelőzni nem. Hacsak nem találnak ki vmi forradalmi újítást. A sok kis szorgalmas ázsiai kéz kezdi legyűrni Amerika fölényét, gyakorlatilag minden területen. Nem csodálkoznék ha pár éven belül TSMC-nek nagyobb lenne a bevétele mint Intelnek... És Samsung is fejleszt ezerrel. Szóval egyre több a konkurencia.
    AMD-nek az alacsony profithoz hozzájárul a sok visszaforgatott tőke és az ATI miatt felvett hitel törlesztése. A maradék ~1-1,3Mrd dollár tartozásukat az Intel büntijéből (ha AMD kapná meg. Persze nem ők kapják) majdnem ki is tudnák fizetni. Persze gyökér Intel nem fizet azóta sem... :((( Én mondjuk alapból 10Mrd-ra büntettem volna(és be is hajtanám), hogy elmenjen a kedvük a hasonló mocsokságoktól. 1 Mrd aprópénz nekik.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Új hozzászólás Aktív témák