Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktorhu

    veterán

    válasz Reggie0 #22 üzenetére

    Most a Snapdragon 8CX-ről van szó, amit Windowshoz készítenek, és azzal hirdetnek, hogy a pc szegmens első 7 nanométeres lapkája lesz.

    A felhasználók 99%-a irodai alkalmazásokat használ meg webet böngészik (youtube, facebook). Ehhez nem kell csúcsteljesítmény a processzortól - kell a jó multitaskinghoz a sok processzormag és a sok RAM, meg kell egy jó SSD. És a jó akkuidő, meg hogy könnyű legyen - és vinni fogják az emberek. Inkább az a nehézség, hogy a MS nem kontrollálja úgy a szoftverpiacát, mint az Apple, vagyis lassabban készülnek majd el a 3rd party natív alkalmazások, de az alapok megvannak, a chrome-ot ha más nem valaki chromiumból megcsinálja, a legacy exe fájloknak meg jó lesz a fordító librarykon keresztül való futtatás, azok közül kevésnek van nagy gépigénye.

    Célfeladatokhoz kelleni fognak az erősebb gépek (videoszerkesztés, profi képszerkesztés, játékosok gépei), de az úgy már jóval kisebb piacot jelent.

  • viktorhu

    veterán

    válasz Reggie0 #33 üzenetére

    Azok lehet, hogy megfekszenek, nem tudom, viszont a mobilokon meg vígan futnak azok a videók, ahogy egyébként egy apollo lake-et sem fektet meg egy videó.

  • viktorhu

    veterán

    válasz Reggie0 #35 üzenetére

    A windowsos qualcomm viszont 16 giga ramot fog támogatni, ami ma kényelmesen elég (a fele is).

    Az a videó meg halálra van ítélve, amit a youtube-on nem lehet mobilról megnézni, szóval lesz megoldás.

    Szerk: az üzletek még mindig 4 giga ramos laptopokkal vannak tele - nem, én sem venném meg, de még mindig azok adják a tömeget.

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Reggie0 #37 üzenetére

    Igen haladt, talán érdemes lenen megnézni mennyit. PC-s vonalon 3 évente van 30%-os javulás míg az évente érkező ARM vonalon kb évente. Hasonlíts össze egy 2013-as ARM SOC-ot és egy 4. generációs Intel laptop procit és hasonlíts össze most egy 9. generációs Intel vagy 3. generációs AMD procit. Jócskán csökkent a gap, nem értem honnan veszed hogy még távol van a mobilizáció. Elég csak azt megnézni hogy 5 éve még a 35-45 wattos M-re végződő intel procik kerültek a laptopokban most meg a 400 ezres gépekbe is 15 wattos dolgok. Nagyon megtorpant a teljesítmény szükség növekedése.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • viktorhu

    veterán

    válasz Reggie0 #37 üzenetére

    Már sokkal kevesebbet. Ahogy lassul az intelnél a teljesítmény növekedése, egyre régebbi gépeket lehet kis plusz rammal meg ssd-vel felturbózni és használhatóvá tenni - miközben ma már a mobiltelefon az elsődleges számítógép, csak ha hosszabban kell gépelni, akkor kerülnek elő a laptopok (vagy akkor sem).

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Reggie0 #41 üzenetére

    A növekedés mértéke torpant meg. Nézd meg mire elég most 10 éves konfig valami első második generációs i procival és mire volt elég 2009ben egy pentium 2-3-as gép. Azért mert nem akarod látni attól még így van. Oprendszer évek óta stagnál. Egyébként meg egy S855-ben lévő Adreno több GFLOPS_ot-ot tud mint az Intel IGP-jei. Egy szállban is pont a s845->855 között volt egy nagy előrelépés. Az Apple Apple A12X Bionic megkockáztatom pariban van a jelenlegi 8. generációs 15 wattos i5-tel egy és és több szálban egyaránt. Mind ezt jóval kisebb fogyasztásból. És ugye napi felahsználásra egy i3 is telejsen elég.

    Kiváncsi vagyok mit fogsz mondani amikor 1, maximum 2éven lleül az Apple dobni fogja az Intel processzorait a hordozható gépeiből, mivel hogy ez a terv :)

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • viktorhu

    veterán

    válasz Reggie0 #41 üzenetére

    Én egyáltalán nem ezt látom a fiatalabbak körében, de az én esetem is ilyen, pedig én már nem újabb korosztályból vagyok :). Email / üzenetek olvasása és rövid válasz, dokumentumok elolvasása, minimális szerkesztés mindig mobilon. Ha hosszabban kell írni, összetettebb dolgot kell szerkeszteni, akkor kerül elő a laptop.

    Magamon is azt veszem észre, hogy ha laptopon is dolgozom, közben a bejövő emailt és dokumentumot a mobilon nézem meg, a google kereséshez átmegyek a mobilra, térképet, linket stb. a mobilon nyitok meg...

    A desktopok már itthonról és az irodából is eltűntek egy ideje. A laptopnál a hordozhatóság és az akku a fontos (van akinek meg a nagyobb kijelző, de ott is közben hordozható legyen), a teljesítmény office alkalmazásoknál másodlagos.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Reggie0 #48 üzenetére

    Most igazából sok dolog összekeveredik itt, sokról kiderül, hogy említeni is hülyeség volt, mert nem igaz, aztán meg azt is tudja, meg amazt is.
    Szerintem az eleje ott indult, hogy az ARM kivált egy laptopot lassan. Nézhetünk sokmindent, de nyers erőben már ott van, hogy a legtöbb dologban hozza a teljesítményt. Nyilván, lehet találni olyan felhasználási területet, amin még nincs ott, de kik is használnak laptopot? Mire is használják a laptopot? Mondjuk a világ összes laptopjának ha már csak a felét kiválthatná, akkor kvázi igaz az állítás, nem? Márpedig a legtöbben neteznek rajt és max filmet néznek. Az i7 nem bírja hardverből a videót? Ez neked volt egy öngól pont, mert akkor ha egyik sem tudja, akkor tökmindegy, melyik nem tudja, nem? Általában megoldják hardveresen. Vagy bukik a technológia.
    A normális emberek (nem a geek, hanem az átlag, akik a vásárlók 90+ százaléka) nem C++-t fordít, nem videót vág 24/7-ben vagy Photoshopol, nincs szüksége a brutál erőre. A netbook nem is azért halt be, mert ne lenne elég ezeknek az embereknek, hanem mert sok felesleges korlátozást kapott, valamint erősebb gépekre optimalizált szoftvert. Az ipad minim is anno haldoklott 3 hónapig, mert az újban dupla memória volt, és épp nem optimalizálták rá a szoftvert. Ez nem jelentette azt, hogy a gép lejárt volna, mert utána még évekig kihasznált. Mintha a 300 lovas motor szoftverét raknák az 1.2-es Astrádra...
    Akinek eddig erő kellett, az eddig se notival bohóckodott, hanem vett egy asztali szervert, Xeonokkal meg 64/128 giga rammal. Ezt nem fogja kiváltani, de ezt a noti sem váltotta ki eddig sem. És lesz egy középrész is, akiknek az ARM nem lesz elég erős. Egyébként meg mindent tud, amire kellene, kérdés, hogy szoftveresen mennyire állnak mögő komolyan.

Új hozzászólás Aktív témák