Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz olymind1 #39 üzenetére

    A 2600-os Rizsát tuti nem éri meg lecserélni, hacsak nem valami ultra extreme high refresh rate gaming-re mész rá, vagy valami oltári sok magok igénylő renderelés a munkád. Nem a Blikkben olvastam, nekem is 2600-os van (sima, nem X-es, még a 3. gen rajtja előtt vettem, mikor piszok olcsó volt), és bőven elég lesz még nem kevés évig, utána, ha nem, akkor is max. ilyen 5800X körüli változatra lesz lecserélve, ha már olcsó lesz a legújabb genekhez képest.

    Ez a 11700K elkeserítő, Anandtech-en van teszt róla, mivel retail vették, ezért nem vonatkoznak rájuk a termékrajtig vonatkozó médiakorlátozások. Helyenként még visszalépés is a 10700K-hoz és 9900KS-hez képest, az 5800X-hez képest meg sehol sincs. Feltételezhetően mindegyiknél drágább lesz legalább és a fogyasztás is nagyobb.

    Én azt nem értem, hogy ha az Intel nem tudja megoldani a 7 nm-t, miért nem gyártat máshol? Évek óta erőlteti, ami nem megy, még a 10 nm sincs meg, felesleges ezen izmozniuk. Vagy ha nem is, addig bérgyártathatnának egy 7-10 nm-es dizájnt, amíg saját házon belül nem oldják meg a csíkszélesség-csökkentést. Mert így genről genre piacot vesztenek, egyre jobban lemaradnak. Ami nekem sem tetszik, mert hiába vagyok AMD fan, ha valamelyik gyártó lemarad, nem lesz verseny, elszállnak az árak, lelassul a fejlődés, és ugyanaz az időhúzó, árban lehúzó tikk-takk-ozás lesz, ami korábban ment majdnem egy évtizedig, és azt nem akarom vissza. Tehát mindenkinek érdeke, hogy kb. fej-fej mellett teljesítsenek.

    #40 arn: ebben igazad van. Hiába olcsóbb a Ryzen, ha csak papíron, meg kapni nem lehet, meg csak mesebeli valami. Sokkal inkább a konkurenciája a 11700K-nak a 10700K, meg a 9. genes sorozat, amik meg olcsóbbak lesznek.

Új hozzászólás Aktív témák