Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz hroberto #104 üzenetére

    pl.: a legváratlanabb pillanatban, a legváratlanabb, eddig nem használt gyári appok kezdtek értesítéseket küldeni. Sokszor teljesen random. Volt, hogy a letöltések egyszer csak jelezte, hogy új fájl található, csakhogy azt a videót amit jelzett, már 1 nappal korábban a készülékre másoltam. Aztán a másik, amikor elmaradnak az értesítések. Van pl. podcast, vagy sorozat követő alkalmazás. Na most iOS-en mindkettő küld értesítést ha van új rész. Akkor is, ha kb hetekig nem használom őket. Droidon nem. Egy darabig küld értesítést új részről, de ha mondjuk egy hétig nem nyitom meg valamelyiket, akkor már nem. Nem vagyok tech guru, nem értek hozzá, de sok-sok éve volt egy cikk, hogy az iOS hogy hibernálja a progikat, azokat amik már nem futnak a háttérben, de így tudnak értesítéseket adni, meg stb-stb, ami persze droidosok részéről le volt szólva, hogy gagyi, nem igazi multitasking, de úgy látom mégis hatékonyabb. Pedig próbáltam miui trükköt is, lakatolás, meg a többi beállítás, de semmi nem hozott csodát. a gmail sokszor csak akkor jelez, ha felnyitom a telefont, ami vicc, mert iphone-on egyből jelez azonnal. OTP Bank új alkalmazása, ami nem a Smart Bank. Nagyon sokszor eljátssza, hogy az egyenleg helyén nincs semmi, rá kell frissíteni, hogy mutassa az összegeket. Azt meg már mondanom sem kell, hogy ha sokáig nem lépek be, akkor ez is baszik értesítést küldeni a pénzmozgásról. iOS-en nem tapasztaltam ilyet. Aztán mondjuk Simple pay, meg eleve mobilos fizetés. Ami ugye hangoztatva volt az Apple Pay érkezéséig, hogy mennyire gáz, hogy iOS-en nincs. Na hát itt a Simple Pay működik, ha éppen nem fogja meg magát és jelentkeztet ki. Nem gyakran fordul elő, de előfordul. Konkrétan visszaáll, mintha frissen lenne telepítve az app. Ott a Revolut. Az megbízhatóan működik mióta van Google Pay itthon is. Azt most felejtsük el, hogy hol elérhető maga az app, hol nem (Google Pay), meg ilyen apróságok, a lényeg, hogy megy, pöcc-röff. Ámde. Ha váltani akarok a 2 kártya között, az agyrém. Apple Pay-nél felugrik a kis ablak előtérben az aktív kártyával és ott tudok váltani. Droidon vagy a menübe megyek be és beállítom, hogy melyik az alapértelmezett, vagy van olyan, hogy ha meg van nyitva egy másik fizetős alkalmazás, akkor azt használja, minden egyéb esetben az alapot. Na utóbbit próbáltam. Elsődleges a Google Pay, revo kártyával. Akarok OTP-vel fizetni, megnyitom ezért a Simple-t, kiírja, hogy érintsem a kártyát, érintem, és simán a revóról vett le. :DDD Szóval eleve nyűg nem alapértelmezett kártyával fizetni, mert a másik app-ba be kell lépni, de még így SEM működik, hanem az alapértelmezettről veszi le. Ha az nfc-nél beállításokban az alapértelmezettnél átrakom Simple-re, akkor megy rendesen. Szóval a váltás a macera, meg a szerencsétlenkedés, ha esetleg a Simple kiléptet. Szóval itt is az Apple Pay toronymagasan a nyerő. Aztán ott a VLC Remote alkalmazás. Nagyon szeretem, hogy ágyból tudom irányítani a VLC-t, de droidon itt is szar van a palacsintában. Nagyon jó app, kezesebb, átláthatóbb, szóval igazi meglepetés ahhoz az apphoz képest amit iOS-en használtam, csak ott bukik el, hogy amit kitesz vezérlőt a zárképernyőre, az folyamatosan elveszti a kapcsolatot, tehát onnan sokszor nem tudom irányítani. Belépve az app-ba megy megint. Aztán a gyári appok. Pl utaztunk vidékre, megkapom a jegyet viberen (vagy inkább emailen, mert ugye az legalább jelez, ha fel van oldva a telefon) rányomok a pdf-re és a gyári pdf kezelő megmakkan. Szinte minden esetben. Párszor újra indítom, és akkor jó. De amikor jön a kaller, nincs sok kedvem bűvészkedni. Leszedtem rá külön appot, az jó. Vagy a fájlkezelő. Az, hogy a letöltés része random érzékeli, hogy mikor került bele új fájl egy dolog, de hogy sokszor úgy tesz, mintha nem érkezett volna új fájl (nem csak letöltésekbe, sehova) ameddig nem frissítek rá manuálisan, az vicc. Nagyon aranyos a Xiaomi, hogy lemásolta azt, hogy ha egyik oldalról húzom le akkor értesítések, ha másik oldalról akkor control center, de ezt még az Apple sem tudta 100%-ban megoldani, ott is néha rosszul húzom, de itt aztán teljesen szarul vannak beállítva a határok, hogy kell húzni. A következő probléma az egykezes kezelés. Alapvetően számomra sokkal instabilabb mint iOS-en, de meglepő módon ha gesztusvezérlésre váltok, akkor egyáltalán nincs is, ahogy pl picture in picture sem érhető el, ha ezt a vezérlést választom. Rákerestem, más is panaszkodott erre korábban, nem tudom azóta van-e megoldás, és nem találtam. A 2 vezérlés közti váltásnál néha olyan bug van, hogy random bedob egy régebbi értesítést, vagy elindít egy appot. Egy utolsó bajosabb probléma van, az pedig az, hogy téma váltásnál előjött az, hogy azok az ikonok, amik Chrome oldalból vannak kitéve főképernyőre (amolyan könyvjelzőként), eltűntek. Ez nagyon durva volt. Ezeket azóta gyűjtöttem ki, mióta a mi 10 pro-t használom, azóta is jött még hozzá néhány finomság... és ezek csak a bugok, a többi már egyéni de: Ami engem zavar, és lehet csak hülye vagyok és nem találtam beállítást, de ha mondjuk érkezik egy értesítés a telefonra és be van állítva, hogy csak azonosítás után lássam a tartalmát, akkor fel kell oldanom a telefont, belépve a főoldalra. Tehát nem találtam olyan beállítást, hogy az ujjlenyomatolvasó érzékelése után ne lépjen be azonnal, hanem maradjon a zárképernyőn, csak feloldva, megmutatva az értesítés tartalmát, ahogy iPhone-on is. Lehet nem kerestem eléggé, de ez engem zavar, nagyon sokszor csak az értesítésben szereplő infó kell, nem akarom feloldani a telefont. vagy pl zseblámpánál nem lehet szakaszosan állítani mennyire erősen világítson, ha éjjel kell. A rezgés az közel sem olyan jó mint iPhone-on, de ezt eddig egyik droid sem tudta megugrani, plusz amit mástól is hallok, mindegy, hogy nagyobb a kijelző, több az elütés a billentyűzeten. Nálam is így van, és mondjuk itt is ha a fórumon valami kisebbet kell eltalálni, mondjuk a téma mellet az új kommenteket, vagy csak simán mobilnézetben váltani a kedvenc témák és a legutóbb hozzászóltam rész között, sokszor nem találom el. Pedig az Xs sokkal kisebb. Szóval a kijelző pontossága is jobb, és rengeteg különbőző droidos márkáról iPhone-ra váltó embertől hallottam ezt. Ha már érintés. A hajlított kijelző olyan szempontból nem problémás, hogy véletlen érintések nincsenek, nagyon jól kezeli ezt a rendszert, és továbbra is jól néz ki, elrejti a minimális oldalsó kávát is. Viszont a fénytőrés baromi zavaró, meg hogy lefolyik rajta a sor eleje/vége. Nagyon jó dolog ez a brutálisan gyors töltés, csak nem így. Ha elfelejti az ember, akkor baromi hasznos, hogy percek alatt bele lehet pumpálni sok százalékot, de állandóan használva nem tesz túl jót ezt az oppo le is nyilatkozta, váltani meg nem lehet, max ha másik töltőfejet használok. Most is kibír egy napot a telefon, este teszem töltőre, akkor meg mindegy milyen gyorsan tölt. Szóval ez egy kimondottan hasznos dolog, de úgy lenne az igazi, ha szoftveresen kapcsolgatni lehetne.

    így kb ennyi, de nem mindent jegyeztem le, meg nem teljes a lista.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák