Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #6 üzenetére

    Lehet, hogy a többségnél így van, de ha mondjuk Linuxot tolnának az orruk alá, akkor meg azt használnák, és amiatt cikiznénk őket, hogy a sok birka Linuxozik...?

    Vagy amikor a sok birka megpróbál egy nyomtatót vagy még inkább scannert rádugni a linuxos gépére aztán se kép se hang (ez most két konkrét eset, akiknek tettem Linuxot a gépére, mert W7 nem támogatott már, és nem akart/tudott fizetni OS-ért).

    Én is frissítettem W7-et ingyen 10-re, mert miért is ne? Ráadásul ennek nincs is már jelentősége, mivel csak W10 van, feature update-ekkel már, nem új verziók. Inkább azt kéne nézni ki van a legújabb rev-en. Ami persze nem hozna olyan jó statisztikát, mert cégek rendre 1-2 verzióval le vannak maradva.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #6 üzenetére

    Azért hogy ne kelljen egy csomó embert feleslegesen foglalkoztatniuk, hogy oldschool vackokra is átportolják a Windows 10 javításokat. Mivel ingyen adták a váltást, azt azért elég nehéz feltételezni hogy ők ebből pénzt láttak, és ezért kellett, ugyebár.

    Használni meg azért használjuk, mert ezen fut a játék, Linuxon meg nem. Most ne számoljuk az 1-2 emulált pasziánszt, mert azért a játék szóról a nagy nevek jutnak az ember eszébe, nem az indie sufnituning.

    (#17) HELLAFLUSH: Egyébként pont úgy fut régi vackokon is ahogy kellene. Pontosabban annál is jobban. És tényleg szinte mindenhez van driver (jó, HP 1000-es nyomtatóhoz már nem nagyon).

    [ Szerkesztve ]

  • 5150

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #6 üzenetére

    "Emlékszel, hogy először mennyire agresszíven tolták a Win10-et a Windows update-en keresztül?"

    Nem csak az elején. Egyik német ismerősöm féléve küzdött, hogy a coffee lake-es acer egybegépére rátolja valahogy, végül nekem kellett megoldani neki. Aztán kiderült, hogy ha valaki mégis valahogy telepiti az "újabb" processzorokkal szerelt gépekre (aminek semmilyen hardveres korlátja nincs amúgy) akkor az ms. által a win7-hez kiadott "frissités" blokkolja a windows updatet. Én épp tegnap telepitettem zsir új magyar win10-et, gondoltam szépen átmásolom az előzőleg lerohadt angol win10 doksijait, képeit stb. Hát egy nagy lóf't! Doksi, képek, stb mappák sehol, helyette kizárólag onedrive és egy rámutató symlink és osszam be. Külön mókolni kell, hogy normálisan használjam ahogy megszoktam.

    #Startup Na és mondd csak, azt a forditgatást realtimeban teszi, vagy előre átforditja és onnantól azt használja? Nem mindegy

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák