Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    válasz Dr. Akula #167 üzenetére

    "Nézd, a 10 egyértelműen jobb mint a 7, ezt tényszerűen nem nagyon lehet vitatni."

    Ó, dehogy nem lehet. Szerintem nem jobb. Sőt, mint OS, az eddigi legrosszab a m$-tól a saját időszakában.

    "Kevesebb kifagyás, stabilabb működés, (sokkal) gyorsabb frissítés, biztonsági javítások, jóval több driver mint az elődre, minden."

    Sokaknak a 7 sem fagyott ki, és atomstabilan működött. Egyelőre nálam is tip top. A frissítésről nem tudok nyilatkozni, én nem élek vele. De a 10-nél a végén lehet nem is indul többé a rendszered, vagy más, meglepetéssel kedveskedik a m$ csapata. Több driver, mint 7-re? Arra is van minden, legfeljebb a 10 több hardvert támogat, és azért van rá több driver. A gyártók meg úgyis adják a sajátjaikat.

    "Hiba persze mindenben van, de azért mert az újban is van 1, nem lesz jobb a régi, amiben 10x annyi volt."

    Először is, LOL. Ez az arány, hogy a W10-ben 1 hiba, a W7-ben 10x annyi, röhejes. De fordítva még igaz lehet. ;]

    "Aki most a 10-et fikázza, az legtöbbször divatból teszi, neki mindig az aktuális verzió a szar és "régen minden jobb volt"."

    Fordítva. Aki a 10-et dícséri, az teszi divatból. Mert ugye új, és az új mindig jobb. (vagy nem) A 7 jobb szerintem, alapvetően. Legfeljebb kevesebbet tud, de a hülyeségből is.

    Elmondom én neked, hogy miért fikázzák a 10-et: Mert kezdettől x@r volt. Amit a m$ a Metroval, "modern" (értsd lepusztult) UI-val , :DD a csempékkel, és a Start menüvel művelt, az minden volt, csak nem felhasználóbarát. A 7 pedig egyből olyasféle volt, amilyennek egy igazi OS-nek lennie kell. Hiszen a Vista javított, továbbfejleszett kiadása. Aztán ezt még tetézték a rossz frissítésekkel, az erőszakossággal, és a botrányos "telemetriával", azaz adatlopással. Nem mindenkinek tetszik ám, hogy a m$ minden létező adatot begyűjt róla, amit csak tud. És mindezt egy fizetős rendszernél, vagyis még fizethetsz is azért, hogy odaadhasd az adataidat! Nem is keveset. Sokaknak fogalmuk sincs, mi mindent küld el róluk a W10 a m$ szervereire. Azt hiszik, csak annyit, mint az Android. Ha ha, nem. Aztán jött a "kikapcsolhatod egy részét" trükk, amiről kiderült, hogy van ami akkor sem kapcsolódott ki, illetve van, ami a következő frissítésnél visszakapcsolódott. Máig nem lehet és a jövőben sem lehet teljesen kikapcsolni mindent. És nem igaz, hogy ne lehetne úgy kiadni a frissítést, hogy ne legyen hibás. Teszteljék már le, legalább pár napig! De ennyire érdekli őket. Az adatok így is mennek. Az összekutyult beállítások és gépház, a máig b..tott Start menü.. ehhez képest a 7 egy király rendszer. És nem mindenkinek kell a DX12 sem.
    Vegyük csak sorra, mit is tett számomra a 10? Azon kívül, hogy növelte undorom a cég iránt.. Megkedveltette velem a 7-et, komolyan felkeltette az érdeklődésem a Linux felé, és a konzolra is mint lehetséges megoldásra gondolok. Pedig régebben mindet elutasítottam! Akkor el lehet képzelni, minek tartom a 10-et és mikor fogom mindennapi rendszernek használni. Június 46.-ától.
    Boot idő. Naponta egyszer? Kit érdekel? Te bekapcsolod, odaülsz, és várod a desktopot?

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #167 üzenetére

    "Nézd, a 10 egyértelműen jobb mint a 7, ezt tényszerűen nem nagyon lehet vitatni. "

    Felhasználási területfüggő a kérdés, valakinek jobb, valakinek nem. :) Pl. nekünk a sokféle PC gépparkra sajnos nem felelt egyelőre meg, az ugyanolyanokra viszont tökéletes.

    " Amikor a 7 jött ki, akkor az volt nekik szar és az XP az istencsászár."

    Emlékszem erre az időszakra, a Vistat szidta mindenki, a 7-et inkább úgy várták mint a Messiást. :D Jó is lett, bár szerintem SP2 óta a Vista is jó volt. :D

    "Régen azt se hitte el senki amit az MS szajkózott, hogy a hibák legalább fele a tré driverekből fakad, mindenki csak "persze, persze, magyarázzák a bizonyítványt...", aztán amikor a Lenovo fogta magát és a Thinkpadek drivereit átnézte, kijavítgatta, hirtelen lecsökkent az addig (jobb esetben) fél - 1 perc boot idő 15 másodpercre. Ennél jobb bizonyíték nem is jöhetett volna rá, hogy nem minden szar ami MS, nem szabad divatból fikázni."

    Értelek, és nem is gondolom hogy minden szar ami Microsoft. Szimplán, úgy gondolom hogy különböző felhaszálási területekre, különböző elvárt rendelkezésre álláshoz, különböző OS a megfelelő választás. Elhiszem, és tudom is, hogy a W10 sok mindenben fejlődött a W7-hez képest, de nem lett mindenben jobb. És amíg egy utód, nem mindenben jobb mint az előd, addig szerintem nem lehet kijelenteni, hogy egyértelműen mindenkinek a W10 jobb. :)

Új hozzászólás Aktív témák