Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #147 üzenetére

    "Amúgy nem tudom hogy csinálták, de a Shadow of Tomb Raider natív Linuxos portja konkrétan 4-5FPS-el többet hoz Linux alatt"

    Igen, ilyenekre gondoltam én is, mikor azt írtam, hogy van, ami gördülékenyebben megy linux alatt. Biztosan nem tudom én sem, mi lehet az oka, de én arra tippelek, hogy a linux jobb erőforrásfelhasználása lehet az oka.

    Eleve maga a linux is kevesebb erőforrást igényel, mint a windows, gyengébb gépeken is remekül elszaladgál, úgy, hogy közben majdnem minden szolgáltatás ugyanúgy benne van. Viszont felesleges sz...rokkal meg nincs teletömve.

    Meg valahogy a programok/játékok felé történő erőforráselosztást is hatékonyabban végzi. Én még mindig azon ámulok, mikor windows-on a torrent letöltési sebességét le kellett korlátoznom, mert ha nagyon használta a másodlagos háttértárat, ami egy HDD, akkor az egész rendszer megakadt. Azt hittem, ez általános, hardver szintű dolog, és nem lehet vele mit csinálni, mert próbáltam a cache növeléssel, és hasonló dolgokkal orvosolni a dolgot, de semmi nem segített.

    Linuxon viszont jön a letöltés teljes sebességgel. A lemez dolgozik, mint a hülye, de a rendszeren semmilyen kellemetlen mellékhatás nem tapasztalható. Ez volt az első kellemes élményem linuxon. Aztán jött a többi is. Megfogott pl. hogy mennyire jól testreszabható az egész. Olyan dolgokat lehet pár kattintással megoldani, amiknek a jó része windowson egyáltalán nincs. Ami meg van, az is eldugva valahol. A másik, hogy mennyire könnyű rá xleteket fejleszteni. Minimális javascript és python ismerettel hihetetlenül könnyen lehet sajátot írni. Aztán ott van, hogy a csomagtárolóban minden igényre van nem is egy program, és mind ingyenes.

    Számomra az egyetlen negatívum, hogy a CAD programok támogatása borzalmas. De ez az otthoni felhasználókat nem érinti. Engem is csak azért, mert személyes indíttatásból érdekel, egyébként nincs szükségem rá. Am meg CAD alternatívák is vannak linuxra, szóval még akiket érint, azoknak se nagy gond. De mondjuk nekem az Archicad hiányzik. Elindulni sem hajlandó a legfrissebb WINE-al sem. Van open source alternatíva linuxra, de közel sem olyan jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák