Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Petya XT #19 üzenetére

    Az EU-s országok közül Németország és Franciaország is megközelíti katonai költés tekintetében Oroszországot (előbbiek kb. 53-53 milliárd USD-t, utóbbi kb. 62-t fordít erre a célra), az USA meg messze lehagyja, még Kínával együtt sem érik el az oroszok az amerikai katonai célú kiadások felét sem (USA 780 milliárd körül, Kína+ Oroszország együtt 315 milliárd körül).
    Forrás: wikipédia

    Az természetesen benne van a pakliban, hogy a számok nem feltétlenül fedik a valóságot (pláne az olyan autoriter államok esetén mint Kína és Oroszország), de az arányok azért kb. stimmelnek valószínűleg.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz csakos1997 #47 üzenetére

    Szerintem az orosz meg a kínai katonai költségvetésben jóval nagyobb a korrupció mértéke mint a transzparensen működő amerikaiaknál ahol minden közbeszerzés nyilvános, de abban az alternatív valóságban ahonnan te szerzed az infóidat (minden háborúból kipofozták az amcsikat a második vh óta, lol), lehet, hogy a diktatúrák a kevésbé korruptak (és félreértés ne essék az amerikai hadiipari komplexum is ott áraz túl ahol csak lehet, csak tippre ez még így is eltörpül a diktatórikus rendszerekben tapasztalható korrupció mértékéhez képest).

    Egyébként csak egy szám: az USA-nak 11 carrier-je van szolgálatban jelenleg, Kínának 2, az oroszoknak 1.
    Abban igazad van, hogy Kína rohamléptékben fejleszti a haderejét és akár már egy évtizeden belül a kelet-ázsiai térségben valóban érdemi kihívójává válhat az USA-nak, de jelenleg még nem tartunk itt.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz csakos1997 #49 üzenetére

    Hát ha egyel is megelégszel akkor így kapásból Koreát mondanám. Az tény, hogy országokat elfoglalni jobban megy nekik, mint megtartani őket az érdekszférájukban és biztosítani ott a demokratikus átmenetet, de ez szerintem nem az amerikai hadsereget minősíti, sokkal inkább az amerikai politikusokat.
    Azzal gondolom tisztában vagy te is, hogy konvencionális háborúban egyetlen ország haderejének sem lenne esélye velük szemben. Persze ha nukleáris szintre fejlesztik a konfliktust, akkor más a helyzet, de azt meg nem nagyon lehet megnyerni.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák