Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Armagedown

    őstag

    válasz totron #76 üzenetére

    Milyen haladó dolgokra gondolsz?A csempe designra, amivel belopta magát a mobilfelhasználók és fejlesztők szívébe és piacvezető lett azzal a koncepcióval? :))
    Ami új, nem feltétlenül jobb, mint a régi.

    [ Szerkesztve ]

    “If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

  • #04824576

    törölt tag

    válasz totron #78 üzenetére

    Oké, de mit csinál? Facebook-ozik? Arra bármilyen oprendszer jó. Egy egyszerű Chrome OS is. Azért átlag felhasználó alatt nem erre gondoltam.

  • Turbokecske

    újonc

    válasz totron #287 üzenetére

    Egy bizonyos életkor után az ember örül, ha valami nem változik havonta-félévente.
    Fiatalon szokás háborogni ez ellen.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz totron #287 üzenetére

    Miért lenne ez ragaszkodás? Az en szüleim még nem a szamítógépes korban nőttek fel. Néha szólnak, ha valami nem megy, de egyébként gond, és panaszkodás nélkül váltottak XP-ről win7-re, majd arról 10-re. Aztán egyszer próbáltam meg édesapam laptopjára linuxot tenni, mert ugyanazt mondtam, mint itt a linux szemüvegesek, hogy csak böngészőt használ, arra meg jó az is. 1 hétig sem bírta, és szólt, hogy tegyem vissza a windowst. Nem kell ezen pörögni. A linux egyszerűen nem való mindenre, és mindenkinek. Aki ezt nem érti meg, az csak elvakultságból beszél.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz totron #314 üzenetére

    Ilyen téren másból nyilván nem tudok kiindulni, de én már többször is megpróbálkoztam a linuxal. Legutóbb, mikor kirobbant a nagy "a windows kikapcsolhatatlanul gyűjti az infókat az emberekről". Előtte csak kíváncsiságból szemezgettem vele, mint alternatíva, de akkor nagyon nekifeküdtem, hogy márpedig most áttérek.

    Nagy nehezen átszenvedtem magam a "keressünk minden korábban használt programhoz linuxos verziót" mert én mondjuk nem a böngésző+videólejátszó+játék kombó kaliberű ember vagyok, használok elég sok mindent. Volt, amit nehéz volt megoldani, de túljutottam rajta, szóval nem adtam fel az első akadálynál. Igaz, kb. csak 1 hétig használtam úgy, hogy igazából mindent meg tudtam oldani, amit korábban, szóval szoktatási időt nem vittem túlzásba, de nem bírtam tovább.

    Továbbra is irtózatosan zavart, hogy nem ott vannak a dolgok, ahol megszoktam. Egyszerűen nem tetszik a linux. Arra jöttem rá, hogy feladatokat és problémákat megoldani egy oprendszerben nem egyelő az oprendszer használatával. Az oprendszereknek azon a funkción kívül, hogy alapot biztosítanak az alkalmazásoknak, van egyfajta légkörük is. Durván fogalmazva azt is mondhatnánk, hogy egy oprendszert használni egy életérzés. És ez nagyon ízlés kérdése.

    Ez pont ugyanaz, mint amikor egyes emberekkel arról beszélgetünk, hogy minden egyéb dologtól elvonatkoztatva, kizárólag a kinézetet, és az elrendezést tekintve én az androidot preferálom, és ha a kezembe kerül egy iPhone, képtelen vagyok rajta bármit megtalálni. Van, aki meg azt mondja, hogy neki az iPhone elrendezése logikus, és az androidon nem talál semmit. Pedig egyikünk sem elvakult, mert mindketten ismerjük mindkét rendszert Egyszerűen ennyire ízlés kérdése a dolog, hogy kinek mi tetszik, és mi átlátható.

    Na, a felhasználási módbeli különbségeken kívül valahogy így van ez a windows vs linux témával is. Ha valaki ragaszkodik a windows-hoz, az szerintem elenyészően ritkán fakadhat abból, hogy nem ismeri az ember az alternatívát, és ragaszkodik ahhoz, amit megszokott. Inkább a preferenciáihoz ragaszkodnak.

  • Frawly

    veterán

    válasz totron #284 üzenetére

    Erre külön válaszolok. A Linux elterjedését nehéz mérni, ezért az egyes oldalak és piackutatások statisztikái is össze-vissza szórnak. Van, amelyik 6,3%-ot regisztrál, igaz az egy kockáknak szóló oldal, ahol nagyobb a linuxosok részaránya már a várakozás szerint is. Ennek az az oka, hogy eleve már az nem reprezentatív, ha csak a böngészésre használt gépeket nézzük. Meg sok Linux disztró és Linux alapú OS elég különböző mód, faramuci, vagy túl általános neveken azonosítja magát, és emiatt néhány Android meg ChromeOS kliens is tévesen ennek regisztrálódik, mikor ezeket a legtöbb mérés igyekszik különválasztani. Másrészt egy rendszer használhatósága nem a %-ról szól. Ha csak a % számítana, akkor a legyeknek lenne igazuk, hogy tömegesen rárepülnek a kulára is.

    Tapasztalatom szerint a Linux elterjedtsége desktopon kb. 5% körül lehet. Persze ez is csak formai vita, hogy 1 vagy 2 vagy 5%, mert mint írtam, a használhatóságot nem ez határozza meg, meg az 5% is igazából olyan alacsony, hogy fizetős piacot senki nem fog rá alapozni, de még 10%-nál sem számít egy rendszer hű de elterjedtnek.

Új hozzászólás Aktív témák