Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz daniel909 #45 üzenetére

    Hehe, még csak 2éves a rendszer, és a Nokia még csak fél éve forgalmazza.
    Amúgy ha így haladunk tovább és ekkora marad az érdektelenség a rendszer iránt, akkor Nokia és a HTC marad egyedül mögötte (HTC is kényszerből gyártja egyre inkább).
    Lehet a dologból valami de az nagyon nagyon lassú lesz ez már látszik és a Nokia úgy néz ki minden fronton veszíti a csatákat buta telóknál Samsung, ZTE, Huawei ellen, okos teló fronton meg Apple, Samsung, HTC, ellen. És most épp milliárdokat pumpálnak egy olyan piacba, ahonnan gyakorlatilag kivonultak és a Nokia névnek 0, de tényleg 0 értéke van.
    Év végére nagyon csúnya veszteségek lesznek, és ez a -3% vicc lesz ahhoz képest, ha csak nem kozmetikáznak rajta valamit.

    Amúgy a HTC nem áll szarul, azt nem látjátok, hogy nem veszteségbe csúszik csupán a profitja csökken, ami természetes, mivel brutális duplázódó ütem tarthatatlan, mondhatni most konszolidálódik. Semmilyen szarban nincsenek, növekedő nyereséges cég. Valószínű vagy év végére vagy jövő évben Alma is torpanni fog.

  • vicze

    félisten

    válasz littlelion21 #50 üzenetére

    Hát abból kiindulva, hogy a Nokia adja el a WP7-es telók legalább felét, ha nem többet akkor 5 milla alatt vannak az eladások úgy 2011-et nézve összesen.(Ez kb. hasra ütés és találgatás, MS nem ad ki számokat, valószínűleg nem véletlenül.) Optimistán kalkulálva 2012-ben 20-50 millió között kéne alakuljon, pesszimistán meg 20 alatt. Csak hogy arányaiban lássuk, ez 2 hónapnyi android aktiválás (az 50milla).

  • vicze

    félisten

    válasz NGA #70 üzenetére

    Hát eléggé meglepődnél mikor az intelligens porszívón, hűtőn, mosógépen, Windows CE-vel találkoznál...
    A WP7 csak egy szépen skinezet és API-zott CE kernel marad akkor is, ugyan úgy elfut minden szaron, mint WinMo tette, csak MS lekorlátozta.

    Az embereket egyáltalán nem érdekeli, hogy akadozik-e vagy sem mert nem is tudják, hogy akadozik, ez csak a lag fetisizálták mániája, nem a sebesség határozza meg, hogy használható-e valami vagy sem.
    Továbbra se értem, hogy miért korlátozzák az emberek saját magukat egy dobozba, mert nekik valami megfelel, akkor automatikusan mindenkinek az kell jó legyen?

  • vicze

    félisten

    válasz adamssss #89 üzenetére

    1. Én is sajnálom őket, lassan a csőd szélére jutnak evvel az ignoráns üzletpolitikával. (Remélem tisztában vagy vele, hogy nem az eszköz, hanem a tartalom a fegyvere.)
    2. - (Már talán a Google-t se érdekli.)
    3. Ja ja annyira szar, hogy a HTML5-nek még mindig évek kellenek, hogy leváltsa és minden funkciót megvalósítson, amit tud. Annyira bonyolult mint bármelyik programozási nyelv (+nagyon jó keretrendszere van) és totál böngésző és platform független, ezt olyan nehéz megérteni? (Arról nem is beszélve hogy a HTML5 még HW igényesebb, mint a Flash és még HW gyorsítva sincs, csodás nem létező szabvány...)

    4. Miben bukás a GoogleTV? Gyakorlatilag beta fázisban van, és már megjelenésekor többet tudott mint az AppleTV most. Bár US piacon továbbra is nagyon pici szereplők TiVo és pl. Roku-val szemben, de van sok másik, csak hát mást is látni kéne nem csak két pici lyukat...

    5. Igen őrület eddig mire képesek. :D 2 milliárdnyi reklám az ablakon kidobva, eredmény eddig semmi...

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz NGA #95 üzenetére

    Apró probléma, hogy EU-ban nagyon tartalom nem lesz benne. :(
    Chrome OS meg egy linux szóval gyakorlatilag bármin elfut, igen a porszívón is... (a driver a gyártók dolga, hogy a kernelbe fordítsák, de linux drivert mindenhez adnak.)

    zotyesz66: Akkor te örömmel használod a WP7-et, a másik 100milló ember meg "fos" androidot, nincs ezzel semmi gond. :)
    Azt megérted, hogy én nem ablak animációkat akarok egy okos telefonon futtatni, hanem alkalmazásokat? Ha te az animációk szép futásának jobban örülsz, a WP7-tel biztos boldog vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz NGA #104 üzenetére

    Miért a laptopod linux kompatibilisen adták el?
    Az hogy te feltelepítetted és nem megy valami annyit jelent, hogy az alap linux kernelben nincsenek benne a driver modulok és te kell külön belefordítsd, a HW gyártójától az beszerezni, stb.
    A többit meg nem értem, hogy jön ide, mi köze a ChromeOS-nek azokhoz?

    đe$|re: Nem tudom, de 90%-ban azt olvasom, hogy a főképernyő meg-meg röccen és a görgetés akad meg az animációk szaggatnak és ezért szar. Én igazából nem tudom, mert az animációk számomra lassítják a használatot és első dolgom, hogy kikapcsolom.

    zotyesz66: Beakadás 2 dolog miatt van többnyire, precash memória kátyáról/belső nand-ról, ha netről tölt vagy próbálkozik, ami nagyobb és erősebb, mikor megtelik a memória és üríti (512Mb alatti készülékeken nagyon jellemző). A második a problémásabb, és csak értelmesen megírt SW kell hozzá jól beállított memória managment, ezt a gyártó kell belője a HW-hoz. Ugye Android és Android között ég és föld van, én azt mondom, hogy értelmes készüléket jó SW-vel SE/Sony és HTC csinál, illetve a SGS 2 lett jó, a többi meg ahogy esik úgy puffan vagy szerencséd van vagy nincs. Sose feledd WP7 és iOS-ből csak felső kategória van, míg androidból elég nagy a szórás.

Új hozzászólás Aktív témák