Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz #88470784 #21 üzenetére

    Szerződéses viszonyban lenni a hadsereggel és a hadsereg kontrollja alatt működni szerintem két különböző dolog.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz maczika #24 üzenetére

    Mármint mit látnak máshogy? Ebben a kérdésben én egyetértek az amerikai védelmi minisztériummal, a listázott cégek nem önálló entitások.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ed_007 #28 üzenetére

    Nyugaton viszont azt látom, hogy naivan rácsodálkoznak mindenre, és inkább a saját szemüknek sem hisznek, ha az ellentmond a hivatalos kormányzati kommunikációnak.

    Most nagyot akartál mondani, de én ezzel a mentalitással egy nem is olyan távoli országban (nevezzük mondjuk Abszurdisztánnak) is találkoztam már, pedig ez az ország aztán megkapta a maga szocializmus adagját (vagy 40 évet), a kritikus gondolkodás valahogy mégse jött divatba azóta sem. Én speciel erőssen kétlem, hogy a "hanyatlónyugaton" rosszabb lenne a helyzet.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ed_007 #31 üzenetére

    Szoktam beszélgetni külföldiekkel (bár főleg egyetemistákkal), de köszönöm a tanácsodat. Saját tapasztalatom alapján mondom, hogy a fent említett Abszurdisztán lakóinak egyáltalán nem kell a szomszédba menniük, ha a pártpropaganda gondolkodás nélkül történő benyelését akarják tanulmányozni. Elég csak körbenézniük a saját hazájukban.. :U

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ed_007 #30 üzenetére

    Hát én azért azt is megnézném, hogy aki tart Kína megerősödésétől, az miért gondolja azt amit, mielőtt nekiállsz az USA fölényétől félteni Európát. Persze nem mondom, az amerikai befolyás is káros ránk nézve (főleg az IT szektorban, amit teljesen leuraltak), de amíg a másik oldalon a Népköztársaság feszít, és az EU a megosztottságának hála képtelen hatékonyan fellépni az érdekei védelmében, addig inkább megalkuszom a kisebbik rosszal.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ed_007 #34 üzenetére

    Lol, te kezdted a leszólást azzal, hogy szerinted a kelet-európai ember mennyivel fejlettebb világszemlélettel rendelkezik a nyugati társánál, mert a szocializmus milyen jól megtanította kritikusan gondolkodni, én csak ezt akartam árnyalni, sehol sem mondtam hogy a nyugati ember előnyben lenne, egyedül a te véleményedet akartam árnyalni (avagy sepregessünk talán inkább a saját portánkon először). Szóval talán nem ártana megfogadnod a saját tanácsodat.

    A másik hozzászólásodra:
    Az ok, hogy előítéletes vagy az USA-val szemben (én is az vagyok, bár talán kevésbé mint te), de azért a tényeket nem kéne elferdíteni. Nézz utána a Belt and Road Initiative-nek, azon belül is mondjuk az afrikai kínai jelenlét hatásainak az adott országok belső működésére (de Srí Lanka esete talán még jobb példa), vagy akárcsak keress rá Kína disztópia exportjára az interneten (pl. ilyen cikkekkel fogsz találkozni). Emellett pl. nézz rá mit csinálnak a kínai hadihajók a dél-kínai tengeren, és ezek után jelentsd ki, hogy Kína sehol sem akar beleszólni a szuverén államok dolgaiba. Alapból egy szuperhatalmi címre pályázó országról elhinni, hogy ő csak a saját dolgoaival foglalkozik, eléggé naiv hozzáállás.

    Az EU főleg saját magának köszönheti, hogy itt tart. A tagállamok ragaszkodnak az önállóságukhoz és a saját érdekeik elsőbbségéhez, így pedig az Unió képtelen továbbfejlődni, és megmarad gazdasági szövetségnek, ami egyesek szerint elég is, viszont akkor ne sírjunk, hogy képtelenek vagyunk hatékonyan fellépni az európai érdekek védelmében, mikor nincs is olyan szerv, ami erre felhatalmazást kapott volna. Van 27 ország, ami sokszor egymásnak is keresztbe téve intézi a külpolitikáját. Ebből sosem lesz nagyhatalom, ha engem kérdezel, megmaradunk más nagyhatalmak játszóterének.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Giovan! #36 üzenetére

    Ja igen, én befejeztem a téma boncolgatását, nem fogom tovább offolni a topikot (sajnos megint elragadtattam magam kissé).

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ed_007 #47 üzenetére

    Azt mondtam, hogy hagyom a témát, de még egyszer nekifutok, hátha most sikerül megértened amit írok: az "EU vezetőknek" nincs jogköre külpolitikát intézni, az EU nem egy föderáció. A külpolitikát a tagállamok vezetői intézik, így az EU szerencsétlenkedését is rajtuk kell számon kérni.

    És még egy dolog: attól, hogy valami amerikai érdek, még nem zárja ki, hogy egyszersmind európai érdek is legyen. Ha nem nézed a nagyobb képet, akkor valóban annyit látsz, hogy az USA most nekiment Kínának, és bele akarnak minket is rángatni ebbe. Csakhogy Kína Micimackó uralma alatt már nagyon nem az az ország, akivel békés partneri kapcsolatokat tartott fent a nyugat, mostmár nem elégszik meg ezzel a szereppel, és terjeszkedésbe kezdett (a példákért lásd a fentebbi hozzászólásomat). Ennek a terjeszkedésnek a megállítása a teljes nyugati civilizáció érdeke, nem csak az amerikaiaké.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ed_007 #50 üzenetére

    Az EU vezetőknek annyi jogköre van, amennyit a tagállamok átengednek nekik, ezt szerződések rögzítik. Ha neked nem tetszenek ezek a szerződések, az már a te bajod, de nincs szó semmiféle erőszakos, háttérben lezavart hatalomátvételről. Az EU, ha rendkívűl lassan is, de a centralizáció irányába halad, mert ez az egyetlen esélyünk arra, hogy a kontinens ismét a kezébe vegye a sorsát. De ez nyíltan zajlik, törvényes úton (lásd az Európai Unió történetét, lényegében az egész arról szól, hogy a tagállamok fokozatosan egyre több közös szervet hoznak létre, illetve ezeknek a szerveknek egyre több hatalmat engednek át). Ha neked mindez nem szimpatikus, az a te saját problémád, de ne próbáld meg a tények ferdítésére épülő konteókkal alátámasztani, miért jogos a frusztrációd.

    A hozzászólásod maradéka meg csak azt mutatja meg, hogy sajnos fogalmad sincs róla, milyen geopolitikai feszültségeket okoz Kína erősödése (pl. láthatóan nem is érted, mi a baj azzal, hogy a kínai haditengerészet nyíltan kalózkodik a nemzetközi vizeken, és beltengerré nyílvánítja a teljes Dél-kínai tengert), és milyen következményekkel jár ez azon országok
    számára, ahol megjelenik a kínai befolyás.

    Az oroszokkal kapcsolatos infóidat sem ártana felfrissíteni, nekem az rémlik, hogy az ő vadászgépeik sértik meg folyamatosan a finn, észt, litván, stb légtereket.

    Végszóként, felelőm olyan erőkkel hadakozol, olyan hatalmakkal szimpatizálsz, akikkel csak akarsz, de az én értékrendemhez közelebb áll az USA, így az amerikai befolyás erősödése végső soron jóval kisebb fenyegetést jelent a jogaimra és az érdekeimre nézve, mint a keleti autokráciák terjeszkedése. De mondjuk ez lehet azért van, mert én a liberális demokráciát alapvetően a legjobb rendszernek tartom, az autokráciákkal szimpatizáló embereknek ez nyílván semmit sem jelent. Na de mostmár tényleg befejeztem, mielőtt moderátori beavatkozás lesz a vége.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák