Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Teszla_ #1991 üzenetére

    Hali!

    Alapvetően elég jól látod át a telefon rohadt idegesítő tulajdonságait, engem pont ugyanezek zavarnak.
    Úgy tűnik, a Sony Ericssonnál még mindig értelmesebb, gyakorlatiasabb emberek dolgoznak egy telefon kialakításán, mint az LG-nél... :W
    És ilyenkor azt az érvet sem tudom elfogadni, hogy ennyi pénzért ezt kell szeretni, mert ez egész egyszerűen nem igaz: SE-telóból ugyanebben az árkategóriában kapott telefonnál egyáltalán nem találkoztam ennyi idegesítő baromsággal, mint ennél a telónál, a SE-nál a szoftver logikusan, könnyen kezelhetően volt felépítve.
    Vegyük példának azt az apróságot, amit itt a topicban már korábban leírtam: ha kinyomok egy hívást, mert épp nem tudom fogadni - és ezt jelzem is az illetőnek, aki hívott, azzal, hogy lenyomtam a hívást -, akkor nekem ne kerüljön már a FOGADOTT hívások közé, amikor azt a hívást én NEM FOGADTAM. Épp azt szerettem a SE-nál, hogy amikor később volt időm visszahívni az illetőt, akkor csak ránéztem a telómra, láttam, hogy volt egy sikertelen hívásom, megnéztem, ki volt az, és egyből hívtam is vissza. Ennél a telónál meg amiatt, hogy a fogadott hívások közé kerül, simán előfordulhat, hogy egyszerűen elfelejtem visszahívni azt, akinek a hívását lenyomtam... Ez kb. ugyanolyan baromság, mint amilyen hibáról (vagy szándékosan bennehagyott idiotizmusról) Te is írtál az emlékeztetőkkel kapcsolatban: az emlékeztető is akkor tűnjön csak el, amikor megerősítetted, hogy azt láttad, elolvastad, felfogtad: ez SE-nál teljesen alaptulajdonság.

    No meg amiről itt korábban is társalogtunk a topicban, hogy igazán rádobhattak volna még egy kicsit a gyári fülhallgatóra, hogy ne legyen ekkora rakás szar, hogy egy normális mélyhangot nem lehet vele hallani zeneszám hallgatásakor.

    A PC Suite programozóit meg legszívesebben pofánverném egy péklapáttal. ;] Amikor fel akartam dobni a telóra egyszerre mondjuk 50 számot, akkor elkezdte - ELVILEG - felépíteni a maga saját kis adatbázisát, de a várakozást úgy 30 perc (!!) után meguntam, mert szerintem valójában semmit nem csinált, még folyamatjelző sem mutatta, hogy haladt volna bármit is, szerintem az 50 szám a szoftver számára már felfoghatatlanul és kezelhetetlenül soknak számított... :((( Ráadásul a program nehezen kezelhető, bugos, egyszer reagál, egyszer nem, egyszer felismeri a telefont, máskor nem, ekkor csak a program újraindítása (!! jesszus, mekkora primitív megoldás, még egy laza újracsatlakozás gomb se oldja meg...) segít csupán...

    A telefon valóban lassan reagál a dolgokra, ahogy Te is írtad.
    Ja, meg pdf-ek olvasásánál győzd kivárni, amíg hajlandó arrébb gördülni a lap, hogy olvasható legyen a másik fele. Ami még fura ezzel kapcsolatban: húzod arrébb a lapot, és amíg nem veszed le az ujjad a kijelzőről, addig nem is élesedik az a rész, ahova arrébb húztad, hanem elmosódott marad.

    Az akksi elég szarul bírja, ha zenét hallgatsz, és néha bekapcsolod a Bluetooth-t. Sony Ericsson akksik szerintem jobban bírják a terhelést. Nokia telókról nem is beszélve. Mutteromnak van egy egész komoly kis Nokiája, ami szintén zabálhatná az akksit, mint ez a teló, de sokszor akár 5-6 napig vagy egy teljes hétig is bírja (pedig ő is telefonál, SMS-t fogad és küld, használja a Bluetooth-t kihangosítóhoz (amin nincs töltő, mert külön van!), ritkán fényképez is, stb.). Ennél a KP500-nál 3 napnál tovább még nem húzta a teló, ha csináltam is valamit a telóval (telefonálás, zenehallgatás is elég volt ahhoz, hogy 3 napnál kevesebb ideig bírja).

    Na, de ami az én agyamat végképp felb@szta a telefonnal kapcsolatban:
    épp előadáson ülök, a telefon Néma üzemmódra rakva, de egyszer csak elkezd kegyetlenül sipákolni, hogy nemsokára ki fog merülni az akksi. Néma üzemmódban... :W Ekkor levettem az ÖSSZES figyelmeztető és minden egyéb hangot, de aztán végül úgy döntöttem, inkább kikapcsolom a telót, nehogy még egyszer ugasson, így is elég kellemetlen volt. Így végül is nem tudom, hogy vajon ettől nem fog-e pofázni a későbbiekben, ha merül az akksi. Kussoljon, ha némára rakom, akármi is történik a telefonnal, nekem ne sipákoljon. Na, miután ez a totális némítás megtörtént, másnap "arra ébredek", hogy nem szól a telefonom, amikorra beállítottam az ébresztőt... :D Szerencse, hogy a rádiót is be szoktam állítani, hogy biztosan felébredjek (reggel 6-kor kicsit nehézkesen megy a dolog nálam :D), de akkor azt hittem, hogy a falhoz vágom a telefont, látom, hogy ott villog a kijelzőn az óra ikon, nagyon mozgolódik az az animált óra, és ki is írja, hogy ébresztés, de b@szik hangosan csörögni... Nyilván azért, mert levettem az összes hangot - na, ez is olyan dolog, ami a Sony Ericcson telómnál (ami egyébként egy elég régi, alsókategóriás teló) beállítható volt, de alapból teljesen érthető és értelmes módon NEM vette le a hangját az ébresztésnek... :U
    Még valami: szintén Néma üzemmódban szintén előadáson szerettem volna fényképet készíteni, és a fényképezés "csattogó" hangja persze hangosan megszólalt... videókészítésnél meg egy hangos pittyegést adott ki magából. Ki volt az a vadbarom, aki betette az alap Néma profilt úgy, hogy a csengőhangon kívül minden egyéb hang szól, de ha leveszed az összes hangot, akkor még az ébresztőóra sem szól hangosan? :O Ha viszont visszateszem a figyelmeztető hangokat, hogy azért szóljon már az ébresztőóra hangosan (ne csak látsszon a kijelzőn a csörgő óra ikonja), akkor az akksi kimerülése is ugyanúgy fog sipákolni? Tehát ha alszom, bekapcsolva marad a telefon, és épp merülőben van, akkor arra fogok ébredni, hogy töltésért kiált? :Y

    Hű, gratulálok a fejlesztőknek. Na, ennyit az LG-ről, már azt is tudom, hogy a következő telefonom garantáltan nem lesz LG. Maradok a bevált és emberi aggyal kitalált Sony Ericsson telefonoknál.

    Bocsi a hosszú hozzászólásért, de ez most nagyon kikívánkozott belőlem, máris jobban érzem magam, hogy kiírtam magamból a dühömet. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák