Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    Ez az LG nekem sem tetszik. Külsőre se tartom szépnek, főleg a hátlapját, és ezek a nagy kávák, túlnyúlások. Értem én hogy innováció, és moduláris felépítés, csak amit "nyernek" a modulált felépítéssel, annak a többszörösét veszítik el szintén ez miatt. Ez a két kiegészítő pont semennyire sem érdekel engem. Kamera nem lesz jobb tőle, a plusz akksi meg felesleges, hiszen ha nem lenne moduláris, akkor eleve nagyobb akksit kaphatott volna, és nem kellene pluszat beletologatni. A másik a HiFi DAC. Most komolyan azt hiszi az LG-t, hogy egy ilyen nagy batár dögöt (akkora, mint más telónál az 5,5colosak...) fogok használni minőségi zenehallgatásra? Erre vannak sokkal kisebb céleszközök, lásd FiiO, úgyhogy nekem ez a moduláris felépítés csak hátrány minden szempontból. Részemről az LG G4 sokkal jobban összerakott telefon lett. Úgyis mondhatnám, hogy A telefon. Sokkal inkább G4-et választanék, és lett is volna, ha sokkal olcsóbban nem jutok egy Nexus 5X-hez mikor épp váltottam.

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz schawo #99 üzenetére

    Nem. A V10 minőségben nem váltja ki a FiiO-t. Attól, hogy külön DAC került a V10-be, attól még nem lett egy kifejezetten minőségi eszköz zenehallgatáshoz. Egy jó DAC ehhez még édeskevés. Olvass utána, hogy a FiiO miket tartalmaz (teljes pontossággal leírják mire milyen chipet használtak kategóriájuk szeirnt bontva), és akkor világos lesz minden. Üdvözendő, hogy telefonba került minőségi DAC, de ettől még mindig nem lett minőségi.

  • Shyciii

    veterán

    válasz Skyhigh #104 üzenetére

    Nem tom, hogy te eddig hol nyaraltál, de ahol eddig én voltam a klíma használatát nem úgy "vonták meg", hogy nem adták oda a távirányítót. Ez a megoldás konkrátan egy vicc kategória. Főleg hogy eddig majdnem mindegyik klíma az eszközön levő gombokkal is irányítható volt távirányító nélkül. Egy rendes hotelban nem a távirányító megvonásával oldják meg, hanem eleve olyan szobát kapsz ahol nincs klíma (tehát cseszheted az infrás mobilodat), vagy a klímát központilag tudják vezérelni szobánként blokkolva a távirányítót, tehát megint cseszheted az infrás mobilodat.

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz schawo #109 üzenetére

    schawo

    Aha. Ezt te mondod, vagy hiteles helyen olvastad?
    Először is a V10-nek hol van megadva, hogy mennyi a kimeneti teljesítménye 16, 32, 300Ohm-on? Mert én sehol sem látok adatot erről. Vajon miért? Egyáltalán rendesen meg tudja-e hajtani a V10 a 300Ohm-os fülest? DAC ide vagy oda kétlem.
    V10-ben van Sabre 9018-as DAC-nak, és fejhallgatóerősítőnek a 9602-es. Kész. Slusz-passz. FiiO X5-ben ennél 1-2-vel nívósabb van PCM1792A chip van (Texas Instrument felső kategóriája). És tudod mi van még dedikált chipként a FiiO-ban, ami nincs a V10-ben, csak a szokásos semmilyen? Dedikált aluláteresztő szűrőhöz chip, feszültség szabályozáshoz (ugye az se jó, ha ugrál a fesz szint), 2db kristály osszcillátor(!). Ezek mind közvetlenül dolgoznak, semmilyen egyáb behatással mint egy telefonnál, jah és ezek mind magas minőségű alkatrészek természetesen. Gondolom az a név mond neked valamit, hogy Burr-Brown...Nah ezekkel nem bír a V10 (sem). Ez miatt sem lesz a V10 kiváltója a FiiO és hozzá hasonló eszközöknek.

    hito

    1. Nem húztam le.
    2. Azért hasonlítom ehhez, mert ők akarják ezzel a modularitással elérni, hisz ők hirdetik hogy eljött a hifi minőség, és nem én találtam ki az ő szlogenjüket. Tehát továbbra sem lesz ettől hifi zenehallgató cucc, bármennyire is ezt akarja sugallni az LG. Egy DAC nem váltja meg a zenei világot.

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz hito #119 üzenetére

    Igen, persze. Egy Nokia 3310-ehz képes minőségi. Ha így nézzük, akkor minden minőségi, csak a megfelelőhöz kell hasonlítani. Csak ezzel az a bajom, hogy az LG marketing-ja nem ezt mondja, és így már igencsak sántít. Az átlag embert akit mondasz, annak meg pont tök felesleges a DAC, mert mp3-at hallgat. Egy jó minőségű DAC-ot mp3-al kihasználni nem fogsz. Így viszont ez félkarú óriást juttja eszembe. Az átlag ember inkább feladná a modularitást azért, hogy nagyobb akksi legyen benne, és tovább tudja használni. Ez a modularitás jelen állapotában olyan innováció, ami a parasztvakítás kategóriájába esik. Ez miatt olyan kompromisszumokat kellett kötniük, ami viszont sok felhasználónak fontos lehet. Ilyen pl a minőségi összeszerelés (mert ettől lehet rossz az illesztés pl), minél nagyobb akksi, kis túlnyúlások, kávák.

    Amúgy meg nem én állítottam, hogy le tud váltani egy FiiO-t. Én csak elmagyaráztam, hogy messze nem képes kiváltani.

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz #16820480 #121 üzenetére

    Olvasd el, hogy mit írtam, és mit tartalmaz még a FiiO vagy más specifikus eszköz Ha szerinted egy DAC és egy fejhallgató erősítővel ellátott mobilt veri egy specifikus eszközt, akkor tényleg nagyon vicces, és innentől kezdve tényleg nincs miről vitázni, ha úgy gondolod, hogy pl a 2db dedikált kristály osszcillátornál jobb, a mobilban levő általános chip, és egyéb szintén más már leírt hangzáshoz szükséges elemnél ugyanez a helyzet. Nem is értem, hogy a Hifisták miért foglalkoznak ezen elemek összeválogatásával, hiszen egy DAC mindent megold magában, LOL :D
    Én csak annyit kívánok, hogy a V10-esnél jobb hangminőséget soha az életbe ne halljál. Pont elég lesz Neked :R

Új hozzászólás Aktív témák