Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XeeN

    senior tag

    válasz Ulkesh #28 üzenetére

    Feltételezem, az állításaid személyes tapasztalataidon nyugszanak.

    Ez a kijelentésed badarság: "Napsütésben meg árnyékolhatsz ezerrel, mert fehér téma ide vagy oda, nem sokat látsz belőle." Kizárólag ezt ellenőrizendő, kisétáltam az udvarra egy N85 és egy 3120 Classic-kal a kezemben. Maximum 10%-kal találtam világosabbnak a 3120-at úgy, hogy a hátam mögül világította meg a nap a kijelzőket.

    A következő mondatod is nagyon tetszik: "Egy mobil esetén a betekintési szög érdektelen, valahogy nem érzem szükségét, hogy a mellettem álló emberke is tisztán el tudja olvasni azt az e-mail-t amit írok." Gondolom emiatt jobb pl a TN-Film TFT az IPS/MVA/PVA-nál. Ugyan már.

    Végül: "Ha rossz a szemed és csak 5 centiről tudod elolvasni a kijelzőt, akkor annak semmi köze a betekintési szögekhez." Matematika... Nem, is. Inkább próbáld ki Te magad, mennyire változik a kontraszt, illetve a fényerő és lilul--e a kijelző, ha kb 5 CM-ről nézed mindkét szemeddel. Minél közelebbről nézel valamit, annak szélei annál nagyobb szöget zárnak be a szemeddel. Röviden erről van szó. A TFT-kijelzők többsége itt bukik el pláne , ha 4:3-ra van fordítva.

    Ui: Örülök, hogy neked érdektelenek a betekintési szögek (mint minden jó szemű embernek), azt viszont légyszíves fogadd el, hogy csak a közvetlen környezetemben három olyan ember van akiknek ez nagyon sokat számít, mivel a bántó torzítások elkerülése érdekében nem csak egy szemmel kell nézniük a telefont.

Új hozzászólás Aktív témák