Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cooley18

    aktív tag

    Jooker82-nek annyiban igaza van, hogy a kijelző 1080p-t jelenít meg folyamatosan. Azonban amint feltesszük a szemüveget, az agy a sorokat egymásba csúsztatva képes csak 3D-ként érzékelni, azaz 540 sort látunk. Amikor szemüveg nélkül nézed, csak akkor látod az 1080 sort. Egyébként ilyen monitornál a passzív 3D-s tartalom eleve 2 1920x540-es képből áll össze, szóval semmiképp sem beszélhetünk 1080p-s anyagról.

    Amit meg Nofear19 mond, szerintem butaság. Egyrészt semmi értelme nem lenne soronként váltani a képet, mert ugyan úgy az agyunk összecsúsztatná a 2 képet, és így még vibrálna is.

    Szerintem egyébként kombinálni kellene az aktív és a passzív megoldást oly módon, hogy mondjuk 144Hz-en (csakhogy ne legyen vibráló) váltakozna 2 teljes kép, mint aktív esetében, csak itt nem a lencse nyitna-zárna, hanem valamilyen réteg váltaná a teljes felületen a polarizálást feszültség hatására. És természetesen ugyan úgy polarizált szemüveget kellene használni. Majdnem, mint a moziban. Már amennyiben egyáltalán létezik erre megfelelő anyag. Vagy a szemüveg-nélkülit tökéletesítsék, mert ott még van probléma bőven, és sajnos gyanítom, hogy nem egyszerűen kikerülhető akadályok. Vagy tökéletesítsék a holografikus megjelenítést. :DDD

    Az aktív vs passzív dologról meg az a véleményem, hogy minőségben az aktív a nyerő, amennyiben elegendő a 120Hz, de nekem speciel az zavaró. Viszont a panel és a szemüveg miatt sokkal drágább, főleg, ha több szemüvegre is szükség van pl. egy családi filmezésnél. Szóval el kell dönteni, hogy kinek mire van szüksége, és mit engedhet meg magának. Én speciel a passzívra szavazom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Cooley18

    aktív tag

    válasz Nofear19 #598 üzenetére

    Megoldható, de bármekkora is legyen a frissítés, tök felesleges, mert az égvilágon semmi nem változna.
    Minden 3D-nél van lehetőség arra, hogy felcseréld a 2 képet, de annak sincs semmi extra hatása, szimplán felcserélődnek a képek, és a jobbos képet fogja a bal szemedre, a balost a jobbra vetíteni, de az agyad ugyan úgy képes összerakni. Gondolom valami speciális helyzetben egyik jobb lehet a másiknál, nem tudom, én nem látom értelmét. Legalább Dual Play esetén nem kell szemüveget cserélni. :DDD

    Nem is akarlak meggyőzni, csak vázoltam a tényeket. :) Mondjuk alapvetően logikus szerintem, hogy ugye különböző képet vetít a 2 szemedre, és mindkettő 1920x540-es, tehát a 3D-s kép sem lehet 1920x540-nél nagyobb, mivel nem ugyan azt a képet látod mindkét szemeddel (különben nem is lenne 3D-s). És ez sajnos nem technikai gond, hanem agyi, ezért nem lehet kiküszöbölni, csak azzal a megoldással, amit az elősző hsz-omban is részleteztem. Azon is múlik, hogy mekkora a kijelző, én ha kimondottan vadászni akarom a csíkokat, akkor másfél méteren belülről már kiszúrom a világos részeken a 27"-os monitoron.

    [ Szerkesztve ]

  • Cooley18

    aktív tag

    válasz dezz #602 üzenetére

    Jé tényleg. :)) Most, hogy így mondod már látom a különbséget, de meg mernék esküdni, hogy amikor először teszteltem a 3D-t, még TriDeffel Mass Effect 2 alatt, akkor az égvilágon semmi különbség nem volt.
    Jól gondoltam, hogy valami speciális esetben van értelme... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Cooley18

    aktív tag

    válasz dezz #607 üzenetére

    Ez esetben én kérek elnézés balgaságomért, még mielőtt azt mondanád haragodban, hogy nem létezem... :R :DDD

Új hozzászólás Aktív témák