Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Loretto

    veterán

    válasz Dany007 #5 üzenetére

    Igen amúgy érdekes, még néztem a Cinema screenes (660S főleg) modelleket is, a mostani 106-os LCD-mel pár mm híján egyező egy 47-es fizikai mérete. Csábító, majd valahogy a fa alá betuszkolom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Soirée...

  • válasz Dany007 #17 üzenetére

    A beégést gyakorlatilag megoldották (kivéve a te eseted). Mi (a család) jellemzően csak tvt néznénk és néha néha lenne egy kis dnla-s (3D) film nézés.
    (Hozzáteszem, mikor megláttam a szemüvegek árát, elment a kedvem tőle...)

    [ Szerkesztve ]

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • mzso

    veterán

    válasz Dany007 #26 üzenetére

    Minden ami használódik az be fog "égni", ha sokáig mutatja ugyanazt még az LCD-is megjelenhet hasonló jelenség....

  • Peat;)

    veterán

    válasz Dany007 #56 üzenetére

    Itt nem a boltokról van szó, hanem az LG-ről mint hibaforrás. Lehet csak én tapasztaltam így, de úgy néz ki nagy a hibák aránya és kérdés kinek mennyi türelme, ideje, lehetősége van csereberélni a tv-ket míg kifog egy jót. A boltok munkaidőben dolgoznak/szállítanak.

    [ Szerkesztve ]

  • Sh4rk

    aktív tag

    válasz Dany007 #65 üzenetére

    Pixelhibára van jó storym, engedjétek meg hogy megosszam!

    50-es plazmáról beszélünk nem írok márkát, se típust, de az emlegetett 700-as kategória.

    Történt egy napon, hogy hoki összefoglalót néztem és felfigyeltem egy fekete pontra a jégen.
    Na mondanom sem kell levert a víz a tv 4 hónapos, mindenki leka..lná, hogy ezzel reklamálok.
    Egy élet, egy halál, mondom hát csak nem hagyom magam: reklamálok.

    Telefonálgatás, anyázás. szerelő.

    Kijön ellenőrzi, szte van de nem vészes tűréshatáron belüli.
    fejem fölött felhők, villámok, Feleségem ekkor tapasztalta, hogy bizony az ember képes a színváltozásra! :DDD azt mondta olyan lila a fejem, hogy azt hitte felrobban.

    Telefonálgatás, anyázás. szerelő. Ekkor már eltelt 2 hét. Nem nyugodtam űztem a vadat!

    Eredmény: újabb szaki, aki kijött nézegette, lefutatta a progit majd közölte nincs dead pixel.
    Mondanom sem kell színváltás ismét. Matatott még az öreg, majd megkérdezte, hogy nem e tartok itthon cd író filcet jó vékonyat. Na itt majdnem repült az öreg, de szerencsére nem. párom odahajolt hozzá kinyitotta a szekrényt a tv alatt és oda adta neki.

    Faszikám felált és oriási vigyorral a képén csak annyit mondott meg van a megoldás!
    Pulzusom 500 lehetett!

    Kedélyesen befújt egy rongyot valami speckó anyaggal és letörölte a pixel hibám.
    Kiderült édes kisfiam kivette a filcet és játszott vele. Majd egyetlen ponton hozzá érintette a tv-hez. :DDD

    Mondanom sem kell, égett a pofám rendesen!
    Sűrű elnézések közepette elváltunk egymástól, de elötte még én 12 pezótól! :DD

  • Sh4rk

    aktív tag

    válasz Dany007 #87 üzenetére

    Nekem nincs problémám! :DD

    Nézd én az olimpiai megynyitót és zárót is fekve néztem végig, szal van értelme.

    Böhöm nagy szemüveg?
    Viccelsz? 27g a súlya, és fizikálian kisebb mint a passzív szemüveg!

    Az, hogy ti nem mozogtok sosem, nem hajolgattok, nem álltok fel, nem fekszetek el, az nem az én hibám, hanem ti kompromisszumotok! :)) Ültük (álltok) mint katiban a gyerek vigyázülésben!
    PL: felállok tölteni valami üdítőt, ne kelljen már megállítanom stb stb
    eldőlök a kanapén és a fejem a karfára teszem, ilyesmi.

    Én csak azon pörgök mindíg, hogy fikázzák az aktív szemüveget, de valósan előnynek csak a villódzást tudjátok felhozni a passzív mellett. Semmi más előnye nincsen az aktívval szemben. Hátránya viszont annál több. Soha nem fogsz olyan hivatalos nyilatkozatott hallani, hogy jobb képminőséget értek el a passzív technológiával. Az egész technológia alapja egy nagy kompromisszum, a képminőség / felbontás kárára. LG olcsó tv-inél meg aztán hatványozottan elképesztő a különbség! 1080 vs 150 sor. Ennyi!

    De ugye azért mert én hülyeségeket akarok. :DD

    Azt egy percig sem tagadtam, hogy az általam favorizált (mások által is) Panasonic 3D plazma egy egészen más világ mind képben mind árban. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sh4rk

    aktív tag

    válasz Dany007 #111 üzenetére

    Komolyan mondom kikészítetek! :DD
    Miért abba köttök, bele, hogy én hogyan tv-zem? Tudom ti mindannyian magatokat kihúzva pontosan a tv közepénél nézitek (vertikálisan és horizontálisan is)a filmet egyenes háttal.
    Én a technológiáról írtam ráadásul elég tényszerűen.

    nem figyelitek a fejlődést csak beszéltek valamiről amiről (ahogy látszik )semmit sem tudtok.
    Töltögetni kell: 2 perc feltöltéssel 3 órát működik. Kb egy cigi ideje.
    Nagy és nehéz: erre már válaszoltam egyszer. 26 g az lg passzív szemüvege 16 gramm.
    Úristen borzalmas a különbség!

    Mi is maradt? Jah a vibrálás! No akkor tessék szépen elmenni, egy olyan helyre ahol meg lehet nézni ideális körülmények között egy minőségi tv-t. Egy jó plazmát 3D-set.
    Akkor ha minden rendben vele akkor tessék legalább 20 percet nézni, mert kb 10 perc mire megszokod az amúgy nagyon "dúrva" villódzást. És ekkor tessék kihirdetni a győztes technológiát. Nem csak arra támaszkodni, amit a MM-ben meg a hasonló hülye helyeken látni. nincs is sötét 3D szoba. Továbbra sem az lcd vs plazmát kell eldönteni csak a technológiát.

    Annyira jó hogy a 2 legszarabb gyártó legszarabb termékeit hozzátok példának: Sony, Samsung! Felejtsük már el ezeket a gyártókat. Két komoly 3D-t gyártó van. Az LG és a Panasonic. Ezek legalább azt gyártják és úgy ahogy azt kell. Az LG a passzív mellett tette le a voksát mert nem tudott többet kihozni a 3D-ből aktív oldalon. A panasonic elönyben volt és van a plazmák gyorsabb frissítése miatt ezért náluk tökéletesen működik az aktív technológia! A samsung meg a sony kullog a sorban és még mindig próbálják a lehetetlent!

    Miért nem lehet csak tisztán a technológiát nézni.

  • Sh4rk

    aktív tag

    válasz Dany007 #125 üzenetére

    :DD

    Látom rosszul írtam amit akartam ezzel a piával.
    Arra céloztam ha felálsz a tv elött, nem az oldal irányú elmozdulásra.
    Egyébként az is kisebb! :DDD

    No jó éjt mindenkinek elfáradtam .
    akkár saját magamtól is. :))

Új hozzászólás Aktív témák