Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz -FreaK- #23 üzenetére

    Itt összecsúszott sok minden szerintem:
    - Az A1 OLED 60Hz-en valóban felejtős. A C1 120Hz minden extrával együtt de az sem sokkal drágább. 350k körül van.
    - A tesztben WQHD monitor van 200k-ért.
    - 32" 4k120Hz+ monitor pedig 300k. Amit sokan inkább 4k mellett használnának.

    Utóbbitól azért már nincs annyira messze a 48C1. Előbbitől meg messze van, de a 27", LCD, WQHD-val is messze van a 4K OLED-től szvsz.

    A 4K 60Hz+modellek brutálisan túlárazottak szerintem, de már a WQHD-k is.
    Ha nem OLED TV felől közelítjük akkor is érdemes megnézni mennyibe kerül egy:
    - FHD, 120Hz+, 24-27" (60-70k?)
    - WQHD, 120Hz, 27-32", (100k?)

    Vagy az alapmodellek:
    - FHD 60Hz 30-40k
    - WQHD 60Hz, 70k
    - 4k 60Hz, 130k (korábban 100 körül is voltak)

    Innen látszik, hogy a kisebb felbontásra a nagy frissítést rárakva nincs nagy felár.
    Ill. 60Hz-en felbontásban fentebb lépve sincs semmilyen óriási ugrás.
    Egyedül a 4K 60+-ig ahol azonnal +100-200k ráugrik az árra a többi, 30-40k-s lépcsők helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz -FreaK- #29 üzenetére

    Nyilván nem egy kategória de ettől még reálisan össze lehet hasonlítani a paramétereket az eltérések figyelembe vételével együtt. Ezért jön fel mindig és ilyenformán valós képet mutat.

    Áreltérést mi okozhat? Plusz feature (felbontás, frissítés, akármi), méret, technológia.
    Ezek máshol arányaiban sokkal kisebbet ugranak mint itt 4K 60Hz+ monitorok esetén. Pedig ugyanaz a technológia, semmi mágia nincs itt sem.

    Az árazás egyedül azért ennyi mert megtehetik. Nincs alternatíva. Épp azért, mert a 48-as OLED sem az bizonyos paraméterek esetén. (Pl. hiába jó vagy akár jobb is játékra 32"-nál, nekem sem lenne jó munkára.)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz CabalX #50 üzenetére

    Játékra simán elég.

    Itt két gond van:
    1. Ha nem játszol akkor sokkal jobb a magas ppi. Oké, még ezt is meg tudod venni, legalábbis 140ppi-ig, ami még azért messze nem csúcs ha más eszközökhöz hasonlítjuk. (Itt nyilván ppi-nézési távolság kombinációt érdemes vizsgálni...)
    2. A relatív ár magas ppi (és magasabb frissítés ami játékhoz kellene) esetén.

    Én pl. nem játszom. Munkára is kell a monitor -> Minél több tartalmat szeretnék látni és minél élesebben.
    Natívan, 100%-on a 24" FHD 90ppi mellé ugyanazt kapom 32" WQHD-n is. A méret miatt lesz több a tartalom.
    De pl. 27" WQHD-n kicsit jobb a ppi, ugyanannyi tartalom fér ki nyilván 100%-on kicsit kisebb méretben. Ha ezt 32"-on szeretném arányosan akkor nem kapom meg csak nagyobb felbontással. 32" felett meg jelenleg sehogy... ezért pl. a 8K-t sem látom hülyeségnek.

    Munkára 60Hz-en 4K 32"-t kapok kb. 120k körül.
    Játékra viszont vagy marad a 60Hz 120k-ért vagy 120Hz WQHD szintén 120k-ért...
    4K 120Hz meg 300k-ért a köv lépcső ha nem csak játékra kéne. És itt jött be az OLED... ami azért minőségi ugrás.

    szerk: Adalékok még lazán kapcsolódva:
    - Egyébként 32" WQHD-m van nekem is mert 100%-on ezzel elvagyok (nálam a szemüveg miatt ez is kevésbé pixeles, másnak simán lehet az a 90ppi) és amit korábban használtam az sw oldalról megbukott a skálázáson.
    - 60Hz egyébként panelfüggően munkára is kevés lehet. Pl. VA-ból volt olyan amit visszavittem mert olyan ghosting vagy black smearing volt rajta ami mellett ha scrolloztad sötét háttéren a szöveget/kódot akkor 40mp alatt kifolyt a szemed. Nyilván 32"-os felületnagyság mellett világos háttérrel meg ritkán világítja szembe magát az ember munkában. Nyilván nem a 60Hz a kevés, de 120Hz-es eszközbe mellé ritkán raknak olyan panelt ami csak messziről tudja követni a váltásokat.
    - FPS-re írták többen, hogy nagy a 27-32". Ezt én csak kompetitívre érteném. Ha az a cél, hogy mindenkit láss. Ha az élmény és a perifériás látás lefedése (onnan ugrojon be az ork az arcodba és motoszkáljon ahol nem látod csak a szemed sarkában) akkor ott is a nagyobb=jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz sb #61 üzenetére

    Ja és egy kimaradt:
    Az 1. pont, vagyis a referenciák. Telefonban (közelebbről), tabletnél ugye sokkal több ppi-t nézünk. Itt semmi nyoma azoknak a pixeles betűknek mint monitoron.
    De még TV-n sem, mert hiába nem jobb a ppi, a nézési távolság nagyobb.

    A notik is szarul álltak eddig mert csak béna panelekkel pakolták őket. Ha nem felbontásra akkor minőségre. De idéntől ez is változott. A ppi már adott volt de mostmár 800 EUR körül Asus OLED-et lehetett venni 13.3"-on. Nemrég 14"-on 2880x1440 90Hz HDR500-as OLED-et is adtak emberi áron.
    Nekem egy IPS van hasonló paraméterekkel most:
    14" 2880x1440, 16:10 230ppi(!), 400nit, 90Hz, nem reklámozza a gyártó de bónuszban freesync-es. (De van 16" WQHD 120Hz változat is.)

    Nyilván a méret nincs meg rendes monitorhoz képest de ehhez már nem ártana virítani valamit a 200-300k-s monitorok sávjában sem.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #64 üzenetére

    Ez nem monitor probléma, az élmény mindig jobb ha többet fed a periférián.
    Csak nem bírod az izgalmakat. :DDD Vagy alapból vagy a korral jár. :D ;]

    (Amúgy én is kevésbé bírom :D Anno még elvoltam 40"-on kb. 1m-ről 10 éve.
    De mondjuk egy erre kihegyezett besz*aratós Doom vagy bármi szerintem kb mindenkinél hasonló lehet 40-55" között 1-2m távolságból. Ha nem így van akkor ott van valami gond fejben. :D)

    @CabalX
    Szubjektív egy része, de azért vannak objektíven mérhető paraméterek is.
    Nagyítás nélkül szerintem a 90-110 ppi az ami 95%-ban jó mindenkinek. Az már változó (és távolságfüggő is), hogy ki mennyire hunyorog ehhez vagy kényelmes.
    Ezért írtam a szemüveget is. A közellátó kicsinyít, ami szemüvegben kényelmes 90ppi az anélkül egy pixeles sz*r. Úgy már inkább a 110 lenne ideális)

    Ha ezen túllépünk akkor meg minél nagyobb méret=annál nagyobb hasznos felület (munkára). De itt is van egy fizikai határ. Pl. szerintem a 32" magassága felett kevés ember nyaka bírja hacsak nem 2m-re nőtt meg.

    32" 110ppi viszont nem létezik, ha az kéne a hasznos terület miatt a 90 (WQHD) feletti. Ezért lenne jó, ha jönne a 4K értelmes áron is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #66 üzenetére

    Nem tudom, autós játékot hoztál példának de azok is elég gyors mozgásúak élénk színekkel. Az is volt anno 40"-on, az is pörgött de más amikor az arcodba ugrik valami.

Új hozzászólás Aktív témák