Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz MrChris #41 üzenetére

    Természetesen, a m43nál nincs ilyen gond, ugyanúgy az adott szenzormérethez kialakított obi-park mint a Fujinál apsc-re.
    A Nikon/Canon szerintem meg már kicsit elkésett (persze relatíve, a piaci súlyuk miatt még jó darabig előnyt élveznek és élveznének) Amikor a Sony kihozta az A7-et (basszus, több mint 3 éve!) akkor még nagyon lelkes voltam hogy na most majd megmozdul a Nikon/Canon is. És azért az első gen A7-tel vázszinten is voltak bajok (vannak azért még a mostanival is, de jóval kevesebb), objektívparkban pedig szinte mostanra jutottak el oda hogy van egy nagyjából jó lefedettséget adó szuper minőségű obi-park (persze árában is ehhez mérve, de akinek szüksége van rá, annak van) Szóval azért ott 2013 végén, 2014 elején joggal lehetett várni hogy a Nikon/Canon is meglép valami hasonlót mint az Oly az E-M1-gyel: MILC váz, adapterezve lehet használni a legacy obikat (mert az első gen A7nél az adapterezés az nem épp szerencsésen lett megoldva!), és közben meg el kell kezdeni kiépíteni a már kimondottan erre tervezetteket (lassabb biztos nekik sem lett volna mint a Sonynak) Apsc-n meg (ha ezt választják) lehetett volna ez egy szinte friss kezdet is, ha már tükrösre ennyire mostohán kezelték.
    De ez 3 éve volt.
    Most már egyáltalán nem annyira izgalmas ez az egész. Ha valakinek apsc milc kell, a Fujinál mostanra tök jól kiteljesült a rendszer. Ha FF milc, akkor meg a Sonynál.
    Hasonlóan jó minőségű obikat a Nikon, Canon sem valószínű hogy olcsóbban hozna ki. És ha már holnap jönne az első vázuk, akkor is onnantól évek míg legalább alap szinten kiépül egy obisor. Engem ez nemigen hoz lázba.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák