Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Bármennyire is tudománytalan, vannak igazságok a cikkben, de van tévedés is.
    Én tizenkét éve szedek rendszeresen multivitamint a mai napig. Bizton állíthatom, hogy nem sok értelme van :D

    Van egy olyan duma szerte a neten, hogy manapság a zöldségek és a gyümölcsök a gyors feldolgozás miatt már nem tartalmaznak annyi vitamint, mint régen, éppen ezért kell multivitamint szedni, hogy ezt pótoljuk. Azonban ez egy ordas nagy hazugság, hogy eladják a vitamint.
    Az igazság pedig ezzel szemben az, hogy a tápanyagok/vitaminok túlnyomó része a növekedés elején termelődik a növényekben, így mire betakarítják azokat, már tartalmazzák már azt ami kell.

    Multivitamint valóban azoknak szükséges leginkább szedni, akik valamilyen oknál fogva nem tudják megoldani a kiegyensúlyozott táplálkozást, vagy betegségből épülnek fel és nem tudnak rendesen enni stb.

    Ezenkívül valószínűleg nem sok értelme van, és nem is fogunk tovább élni miatta, azonban káros hatása sincs, szóval ennyi.
    Én viszont rendszeresen sportolok, meg már szokásom hogy szedek néhány vitamint, szal ez már így marad. Persze olcsóbb fajtát, 5-6 ezret havonta nem adnék ki érte. Talán ha évente költök rá ennyit...

    A C vitaminnal kapcsolatban meg a cikk súlyosan téved, ugyanis immunerősítő hatása van, ami a manapság sok gödhös embernek nem ártana. Illetve a dohányosoknak is ezerrel kéne szedni, és talán egy minimálisan ellenállóbb lenne a szervezetük.
    Én is ezerrel szedem, napi 1000-1500 mg kb., de nem tabi/kapszula hanem por formájában (ugyanaz mint a tabi, csak nincs összeragasztózva és magamnak mérem ki). A 500 grammos (500 ezer mg) tasak/doboz a bioboltban 1500-2000 forint között mozog, ennyinél többet nem is érdemes adni érte, és az egész családnak több mint egy évig elég.

    Illetve a sport miatt szedek még calcium-magnesiumot, meg télen D vitamint, mert akkor nem vagyok annyira napon, de az én esetem más mint az átlagemberé.

    Továbbá van még egy kiegészítő, amit én nagyon kedvelek, ez pedig az ALC, vagy ALCAR, vagyis az acetil-l-karnitin, ami nem zsírégetéshez kell (arra nem is igazán jó) hanem tanuláshoz, kutatások alapján élénkíti a kognitív funkciókat.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz lev258 #17 üzenetére

    Most nem tudok neked hirtelen linket, de a C vitamin nagy dózisban elveszíti az antioxidáns hatását. Vagyis aki napi két talicskával betol, az max csak vizelni fog tőle és kész. Nekem a napi egy-másfél gramm vált be, és ezt is elosztom 3-4 felé a nap folyamán amikor épp étkezem. 2 gramm viszont már lehet, hogy sok.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz lev258 #19 üzenetére

    Életkörülményektől és genetikától függően is mindenkinek más mennyiségű tápanyagra van naponta szüksége, viszont ha az RDA-ra gondolsz, az valszeg mélyen alálőtt az egészséges mennyiségnek.

    Valszeg csak azoknak nem kell valóban külön C-vitamint szedni, akik egyáltalán nem mennek ki a hidegbe, nem találkoznak más emberekkel, és az átlagnál jóval több zöldséget (esetleg még gyümölcsöt is) fogyasztanak kiegyensúlyozott táplálkozás mellett stb. stb. De egyébként felesleges ezen pörögni, mert a kieg C vitaminnak (értelmes dózisban) van bizonyított előnyös hatása.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Fred23 #22 üzenetére

    Csak az a baj, hogy akik ezeket olvassák, most a kommentjeid alapján abban a tévedésben fognak élni, hogy elég csak C vitamint szedniük, és akkor le fognak fogyni, mivel állításod szerint "nagy dózisban zsírégető hatása van".

    Pedig az is elképzelhető, hogy elkezdtél mozogni, és attól fogytál le, nem pedig azért mert túladagoltad a C vitamint.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz w.miki #52 üzenetére

    Itt pont az olvasható, hogy egyébként még több C vitamin van bennük mint ami rájuk volt írva.

    A cikk írta:
    "Az egészséges embernek a C-vitamin szedése valószínűleg semmilyen pozitív hatással nem jár."

    Nagyjából igaz, mivel az egészséges ember amúgy elég zöldséget és gyümölcsöt is eszik ahhoz, hogy ne kelljen még vitaminokat is szednie.

    Na de ki számít egészségesnek? Mert átlagember biztos nem. Az átlagember semmit sem sportol, hanem össze-vissza zabál, és abból is legtöbbször szemetet.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák