Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #82351360 #67 üzenetére

    :R Fizikus vagyok, érdekel a valóság, és nem annyira a hagyomány. Mind a fizika, mind a Biblia egyszerűsítése a valóság 1-1 dimenziójának, de nagyon lényegretörőek és hasznosak.

    Szerinted mi történne, ha 100 vallásos embernek adnál kézzelfogható bizonyítékot arra, hogy Isten soha nem is létezett
    Szerintem nekem ezt nehéz lenne bebizonyítani. Ezzel azt bizonyítanád, hogy skizofrén vagyok, és a másik énem hihetetlen képességekkel bír. Azt hívom Istennek, aki éltet, változtat és meghallgatja az imákat.
    Van ugye a vallás szónak egy olyan jelentése, hogy "istenismeret nélküli istentisztelet", ami a hagyománykövetést, kultúrát, liturgiát jelenti. Az ilyen értelemben vallásos embereket biztosan kiborítaná a dolog, mert elvesztenék a reménységüket. Mély gyásszal reagálnának szerintem, és rámenne az egészsége sokaknak.

    illetve 100 mélységesen ateista embert kísérnél Isten elé, így mutatva meg nekik a tényt hogy Isten létezik?
    Ha az ún. harcos ateistákra gondolsz, vagyis nem azokra, akik nem tudják, hanem akik tagadják Isten létét, akkor ők meg fognak szégyenülni, amikor meglátják. De nem a tagadás ténye miatt csupán (hiszen a tudatlanság idejét Isten elnézi), hanem amiért a tudatlanságuk meggyőződésbe váltott át. Ez az ok mindenkinél más lehet. Nem tudom, Hawking pl. miért harcol Istennel. Talán pere van vele a betegsége miatt, de ez csak feltételezés, és nem is igazán akarom találgatni, mert ez az ő személyes ügye. De ha ez a helyzet, akkor meglátja, hogy nem Isten okozta a betegségét, ellenben az ő kegyelméből maradt életben és kapott minden jót. Hawking azt mondta, hogy teljes életet tud élni lényegében. Szóval ciki lesz, ha kiderül, hogy a jóért rosszal fizetett. Felelőssége is van abban, hogy a véleményére/meggyőződésére tanítja az embereket.
    Másik ok lehet a kemény szív, pl. bűnök rejtegetése miatt. Valaki pl. szeretőt tart vagy függőségben él, és kényelmetlen lenne ezért Isten előtt megaláznia magát, hát felfuvalkodik és tagadni kezdi Istent, mintha attól nem létezne. Nekik meg azért lesz kellemetlen. A Biblia szerint "odakint" mindenki számára nyilvánvaló lesz minden, nem lesz semmi titok. A kettős személyiségek kettészakadnak pl. Iszonyatos lehet.
    Azt is írja, hogy most azért nem jön le Isten a földre, mert az emberek elégnének a jelenlétében. Hosszan tűr, hogy sokakat megmentsen.

    hcl: Igen. Már nem emlékszem honnan indultunk, de a lényeg, hogy az irodalmat és a hitet is lehet tudományosan gondolkodva vizsgálni. A belső törvényszerűségeit és jellemzőit egy műnek vagy egy szent szövegnek is fel lehet tárni.

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák