Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F4f0rg1

    csendes tag

    válasz Tefra #45 üzenetére

    Január 17-én megrendeltem az etotalk oldalán 45 napos szállítási határidővel, tegnap megérkezett.
    Még ismerkedem a készülékkel, nekem teljesen új világ az Android. Siemens SL45 ill Me45-ről váltottam, így kimaradt néhány generáció. :)
    Megosztom szívesen az első benyomásaimat, de azzal tisztában kell lenni, hogy még Android analfabéta vagyok. Így ha valakinek kérdése van, akkor azt ennek figyelembe vételével tegye fel nekem.
    1. Etotalk által módosított ROMmal rendeltem, angol kezelőfelülettel, de volt rajta kiválasztható magyar nyelv is. Így félig angol, félig magyar a menüje. 4.0.4-es verziójú szoftver szaladgál rajta.
    2. Két T-Mobilos kártyát tettem bele, látszólag jól kezeli. Hívásindításnál (sms-nél és adatkezelésnél is) beállítható, hogy melyik kártya legyen az elsődleges, de úgy is beállítható, hogy minden egyes hívásnál rákérdezzen, hogy melyik számról kezdeményezze a hívást. A bejövő hívásoknál látszódik, hogy ki, mikor és melyik számot hívta.
    3. Kb 40 perc beszélgetés, 20 perc rádió, 20 perc mp3 hallgatás, 2 órányi pötyögés (alkalmazások telepítése, ismerkedés a rendszerrel, stb) 34%-os az aksija.
    4. GPS és A-GPS van benne, még nem próbáltam.
    5. Bluetooth, wifi van benne működik, ahogy kell.
    6. Automata be- és kikapcsolási időpontok beállíthatóak rajta, működik!
    7. A hozzáadott headset minősége max. átlagos, telefonálásra jó lehet a felvevő gombja miatt, de zene hallgatásra nem a legjobb. A 2001-es Siemens SL45 telefonom jobb minőségben adja vissza az mp3-akat. Szerintem csak a füles miatt, ill. remélem, hogy nem a teló jelenti a szűk keresztmetszetet.
    8. Kínai leírással jött a telefon angol "user manual"-t nem adtak hozzá, és a neten sem találtam.
    9. Összeszerelési minősége nekem jónak tűnik, de az IP67-es minősítést vélhetően a belső elemek kialakításának köszönheti inkább, mert a külső burkolati elemek (pattintható hátlap gumitömítés nélkül, töltő csatlakozó fedele) engem nem győztek meg 100%-ban. Ettől függetlenül a neten található videók szerint akár tudhatja is ezt a védelmi szintet. Én azért inkább nem merítem vízbe:)
    10. Automata képernyő elforgatás van benne, ki/be kapcsolható.
    11. Lassulást, akadást, fagyást nem tapasztaltam, kellően gyorsnak tűnik.
    12. Segédfény nem segíti a kameráját, így inkább csak jó fényviszonyok közötti képalkotása hozhat értékelhető eredményt. Próbáltam egy videót is készíteni, 3gp formátumban mentette az anyagot.
    13. Kijelzője nekem tetszett, szép éles képalkotás jellemzi :)
    Egyelőre ennyi. Ha valakinek valamilyen kérdése lenne, tegye fel, ha tudok válaszolok.

Új hozzászólás Aktív témák