Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bgyarmati

    csendes tag

    Azért a High End Audio nemcsak sznobizmus. Nekem olyan régen, amikor a HIFI Magazin megjelent, csak erre futotta: Pioneer Pl200 lemezjátszó, benne ORTOFON MC10 mozgótekercses hangszedő, STM-72 illesztó transzformátor (az a kis fekete hengeres) ORION SE260 végfok (az hatalmas doboz, csiszolt előlappal), ORION HS400 hangfalak. Nos, az ORTOFON MC-10 és az STM72, pedig az mai szemmel a mozgótekecsesek ALJA volt, akkora változást hozott a PL-200 gyári mozgómágneses hangszedőjéhez képest, amit nem akartam elhinni. Mintha minden lemezem újra lett volna vágva. Amelyik lemezen a mozgómágnesessel csak egy hangkavalkád hallatszott, addig az MC-10-STM72 hatáásra előugrott vagy 1 tucat hangszer, amelyeke mindegyiket külön-külön hallottam, míg a mozgómágnesesél ez csak egy összemosott nagy katyvasz volt. A mozgótekercsessel hallottam neg először, hogy a méregdrága direktvágott hanglemezeim mivel jobbak a standard technikával vágott hangelmezekhez képest. Pedig az enyémnél olcsóbb alap-HIFI nem is létezett. És mégis!
    Persze, felső határ a csillagos ég, de ha valakinek telik Stradivari-ra vagy Guarnieri-re, pusztán azért ne ítéljük el, mert van rá pénze.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák