Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Ilyen árazással nem lehet jobb egy Surface pro? Mégiscsak teljes értékű oprendszer, amire minden komolyabb szoftver elérhető, ellenben én még nem estem hanyatt egyetlen ipadra készült apptól sem.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz moleculez #60 üzenetére

    Azért az ipad os fényévekre van desktop rendszertől. Elsősorban még mindig mobilos appok telepíthetők.
    Nem is feltétlen kellene elvárni hogy laptopot váltson ki, egy vékony tabletbe soha nem lehet olyan erős hardvert beletenni mint laptopba és laptoba mint egy PC-be. Innen meg eléggé be van határolva mi mire használható.
    Nekem az árazás a problémám, azért 400-600 ezer nagyon sok egy erősen korlátozott eszközért. Valahol 200 lenne reális az alapmodellért, de mint tudjuk elszállt a forint, magas az áfa és az apple sem a diszkont árairól híres.

    Mai napig nem tudom mi az a munka amire használható. Rajzoláshoz vannak szerintem jobb céltabletek amiket nem kell rögtön fóliázni hogy ne korcsojázzon rajta a ceruza, irodai dolgokat meg egy olcsóbb sima ipad-en vagy droidos tableten is el lehet végezni.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz smc #68 üzenetére

    Nem nézegettem mostanában, régebben kerestem munkához, aztán úgy döntöttem hogy kinti bejárásokon nem akarok kockáztatni egy több százezres tabletet, maradt a jegyeztfüzet felmérésekhez. De alapvetően ipad pro legfeljebb lista alján volt kifejezetten rajzolásohoz, ha egyáltalán a listán volt. Persze ezek általában céleszközök, az ipad pro egy multifunkcionális tablet, amire kapásból matt fóliát kell tenni. Nyilván nem tudom másnak megmondani mi alkalmasabb, ha neked ipad pro akkor nyilván az.
    Nekem 10.5-ösöm van 2 éve, 200k körül vettem + 30k ceruza, kicsit sajnálom mai napig a kiadott pénzt, de hiába nem jobb 2-3x egy sima ipad-nál, azért nem bánom hogy nem a legolcsóbbak közül vettem. De kb ugyanezért a tudásért egész biztos nem fizetnék 400-500 ezret. Alkalmazások nagyon nagy része gyerekjáték szinten van, akármennyire akarják marketinggel profinak becsomagolni. Fényképszerkesztők, 3D tervező nézegetők, tervezőprogramok, videóvágók, de még egy sima excel kezelése is fasorban sincs desktop verziókhoz képest.
    Játszani meg sok a 400k, a 200 is de akkor még elfogadom hogy prémium termék és azért van extra az olcsó modellhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák