Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Youri

    veterán

    válasz Pantok #49 üzenetére

    Biztos, hogy van egy réteg, akiknek ez a legfőbb vágya, hogy komoly gémeket futtasson egy n+1. eszközön, amire valódi ps játékok árán vehetsz játékokat. Biztos van ilyen. De erre 2012-ben nem lehet üzleti modellt építeni már. A Sony is jobban teszi, ha a ps exkluzív játékokat inkább tabletre, vagy telefonra portolja, arra valódi kereslet lenne.
    Flash játék színvonal? Lehet, de ettől függetlenül nagyobb benne a potenciál, és sokkal olcsóbb. És azért már nem csak olyan színvonalú játékokat találsz az android/ios rendszerekre, ahogy a ps-re is vannak r=1 színvonalú játékok. Nem beszélve arról, hogy mi mindenre használható még egy telefon vagy tablet, amire a vita nem lesz képes, ennek megfelelően pénzkidobás azoknak, akik egyéb célokra is alkalmas eszközt akarnak maguknak...
    És bár utálod a casual meg a hc gamer kifejezéseket, erre a kettőre lehet osztani a közönséget, ha tetszik, ha nem...

    Cyberpunk: ez változni fog, most, hogy a Sonynak van mobilcége, míg a Win8-cal az xbox várhatóan a tabletekre is betör

    [ Szerkesztve ]

    RTX ON

  • Pantok

    aktív tag

    válasz Youri #51 üzenetére

    "És bár utálod a casual meg a hc gamer kifejezéseket, erre a kettőre lehet osztani a közönséget, ha tetszik, ha nem..."

    Szerintem nem, a casual tiszta, a HC nem.

    Sajnos én játékos szemmel nézem a játékgépet mert játszani szeretnék és ha úgyhozza a sors fogok is rajta.
    Nem nézem üzleti szemmel mert nem befektető vagyok, amíg a Sony hajlandó az én kedvemre tenni egy ilyen készülékkel addig én egy boldog panda vagyok.
    Más kérdés hogy jó magyarországon miközben 48k-bol jól meglehet élni, támogatni már annyira nem tudom őket ebben, max a készülék megvételével - aminek az ára NEM olyan megbotránkoztató mint amilyennek itt beállítottátok.
    Kb 2 éve vettem a PSPmet ami már akkor 4 éves volt 40-ért újonnan.

    Nyilván aki többmindenre akar venni dolgot, az nem ilyen kihegyezett céleszközt fog venni, ugyanakkor azt mondani a PSVitára vágyónak hogy vegyen tabletet ami "sokkal többet tud"(és sokkal drágább) de csak szarabb tapicskolós játékai vannak, egyszerűen retardált.

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyi.mTs

    addikt

    kézi konzol vs okostelefon / tablet -hez egy megjegyzés:
    - konzolnál fix a hardver és a szoftver, így könnyű rá fejleszteni és ha a vásárló megveszi, akkor biztos, h menni fog a játék, úgy, ahogy a fejlesztők megálmodták.
    - okostelefonnál és tabletnél előjön, ami a pc-knél: k*rva nagy a szórás mind hardveresen, mind szoftveresen. nem mindegy, h adroid 2.x, 3.x vagy 4.x van a gépeden és persze a proci is számít. És még azon is el kell gondolkodni, h hány progi fut a telefonon/tableten nehogy szaggasson a játék.

  • khron78

    őstag

    válasz Pantok #38 üzenetére

    Ja, hogy erre gondolsz.
    Szerintem ez nem hivatalos nintendo kiegészítő. Egyáltalán mire lehet használni?
    Kínai tartozékokkal tele van a piac, hidd el ps-re is majd jön ki pár agyatlanság, esetleg 3d konverter :P

    Abban igazad van, hogy vannak dögivel 15 éves ötletek felturbózva, de minél nincs ez?
    fifa sorozat és a többi ea játék,fps-ek mind egy kaptafára készülnek.
    Ami eredeti az meg többnyire nintendo, és itt most nem szoftverre gondolok!
    pl.:wii kontroller megjelent, utána microsoft meg a sony rögtön másolja.
    Érintőképernyős kézikonzol is a ds volt legelőször, psp-t "csak" nyomogatni lehet.
    Régen voltak jó játékok, viszont a grafika már a mai szemmel viccesnek tűnik.
    Analóg kar és társai akkoriban sehol sem voltak, mégis lehetett játszani jobbnál jobb címekkel.
    Mostanra eltűntek a játékok, és maradt a teljesítmény meg a látvány, ez van, és ezt a sony csinálja a legjobban, kár, hogy nem csak ez a lényeg.

  • khron78

    őstag

    válasz Pantok #52 üzenetére

    tök mindegy, hogy hc gamer valaki vagy sem. A jó játékok viszik a hátán a gépet.
    A ps vitában több potenciált látok, mint a psp-ben anno.
    Ahogy jönnek a játékok, beindul a biznisz!
    Én is akarok egyet a 3ds-em mellé, helyett.
    Angliában nem is gondolkodnék a vásárlásán, viszont ebben az országban, muszáj osztani és szorozni.

  • Pantok

    aktív tag

    válasz khron78 #55 üzenetére

    Sajnos Nintendo újításokban rossz tárgyalófélt találsz bennem, lévén szerintem se a mozgásérzékelésnek, se az érintőképernyőnek nincs sok keresnivalója a játékaim közelében.
    Ilyen társasjáték szintű dolognak tartom a mozgásérzékelést (volt wii-m) de egyedül hozzányúlni se volt kedvem.
    Ahol a legjobban örülök a PSVita értőképernyőjének az meg az hogy nem kell végre XMB-t használni, menökezelésre tényleg hasznos, de ha a Vita nagyon erőltetni fogja az ilyen "simizd a képet hogy X karakter fél lábra álljon", na azt nehezen fogom lenyelni, nem hogy örüljek neki.

    Nyilván a játékok viszik a rendszert, és a PSPvel is csupán az volt a bajom hogy a hardver visszafogta azt hogy mire képes a szoftver, DS esetében ez többszörösen igaz volt, a 3DS re meg ugyancsak. (3d-röl meg ne is beszéljek, ilyen 10 perc után kikapcsol elfelejt az én szememnek)

    Vitában megvan végre a lehetőség hogy ne legyen minőségi különbség a "nagy" társak között csak azért mert portable gépre van készítve, majd meglátjuk ezt mennyire hajlandók kihasználni, vagy inkább a teló meg tablet féle piacra utaznak rá és bukják el.

    Részemröl ha a Vita kapna egy teljes, 110%os Monster Hunter címet meg is veszem, kedvemet töri hogy valami degenerált módon az első új MH kiadást 3ds-re tették, ahol megint szenvedhet a második joystick hiányátol ahogy azt éveken át tette pspn.

    (Ja, a keigészítő fent nem kínai, Nintendo bejelentette és bevallotta hogy ez lesz és ilyen lesz, csak neve még nincs. Bár talán az iszonyatos fogadtatás amit eddig megkapott ráveszi őket hogy átgondolják)

    [ Szerkesztve ]

  • khron78

    őstag

    válasz Pantok #56 üzenetére

    Hát ez tényleg vicc kategória, ha tényleg nintendo.
    Egyenlőre megtartom a 3ds-em, de a vitára is fáj a fogam, mert számomra mindent tud, amit egy konzoltól elvárok. A 3d nem érdekel, mert inkább idegesítő mint hasznos funkció.

Új hozzászólás Aktív témák