Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Sgr_A #153 üzenetére

    "Akkor most ne vegyünk semmit amire az van írva hogy méd in csajna?"

    Ezt ne tőlem kérdezd. Ezt a problémát nem én boncolgattam.
    De. Ha rákérdeztél akkor az embargó nem megoldás, csak ront a helyzeten. Ha az ideológiánál a pénzéhesség erősebb lesz, lekopik az ideológia és kialakul a normális gazdaság. Ennek már vannak jelei Kínában. A magántulajdonú cégekhez is pártembereket akarnak betenni, mert kikopni az ideológia.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Sgr_A #153 üzenetére

    Szerintem ne vegyünk. Induljunk ki abból, hogy itt senki nem alkalmaz kettős mércét tehát egyformán tekint minden mobileszközre. Ahogy mostanában olvasgatom, kialakulóban a trend, hogy nem csak magát a készüléket és annak szolgáltatásait nézzük, hanem a mögötte lévő "háttérhatalmat" is. Oké ez esetben akkor úgy illene, hogy nem veszünk olyan terméket amit kommunista országban terveznek meg, esetleg ott gyártanak le stb. Ne támogassuk akkor (nem közvetve) az ország fellendülését, egy marék rizsért való dolgoztatást, esetleg a gyerekmunkát. Persze ez nem történik meg mert ahogy itt többen, úgy én is "lusta" vagyok feladni a kényelmemet. ;]

    Félreértés ne essen, ezzel nem Kínát védem, inkább értetlenül állok az előtt, hogy egy tech portál rendre politikai harctér lesz és oldalakon keresztül olvashatom a szélsőségeket.

    Vagy kiindulhatunk egy másik szemszögből is. Egy pillanatra felejtsük el, hogy a mobil gyártók (bármelyik) honnan jöttek. Nézzük csak a mi országunkat. Melyik cégnek milyen és mekkora a jelenléte itt? Milyen szolgáltatást (garancia, ügyfélszolgálat) és termékeket nyújtanak nekünk? Mit tesznek értünk (közösség szervezés, adomány gyűjtés, fejlesztések)? és stb, stb...
    Ha innen néznénk néha a dolgokat akkor elképzelhető, de természetesen nem biztos, hogy egész másképp súlyoznánk a telefonokat és a gyártóikat. Kütyü rajongóként érdemes nem belemenni a szélsőségekbe, mert könnyen megmérgezheti a mobilok iránti "szeretetet". Amúgy Huawei tulajdonosként nem értek egyet a diktatúrával, Samsung tulajdonosként nem értek egyet a Dél Koreai-Japán viszállyal és néhai Apple tulajként nem értek egyet az Usa agresszív dominanciájával, de szeretem a készülékeiket.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Új hozzászólás Aktív témák