Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Ijk #22 üzenetére

    (#22) Ijk: "azaz pontosan feleződne a felbontás, így nem lenne interpoláció miattki képminőségvesztés, és ott menne a 144Hz freesync-el."
    A felbontás a negyede lenne (dimenzióként fele), viszont én azt tapasztaltam, hogy bármi, ami eltér a natívtól (akár "fele"), rondább. Filmen nem nagyon lehet észrevenni, játékban azért látható, és zavaró szerintem, desktop (net, office) meg szörnyű.
    Persze monitorfüggő is (milyen interpolálást használ), a szörnyűség mértéke.
    Állítólag az LG-nek egész elfogadható a desktop módja.

    (#23) -Skylake- : Mint a messiast, ugy varom a 144es 4K paneleket. Sajnos nem kell a nagy felbontas, igy a wqhd kiesett, de az biztos hogy amint venni lehet, nyitasra a boltba leszek.
    Nem úgy akartad írni, hogy "sajnos nekem kell a nagy felbontás"? úgy jönne ki az értelme.
    Amúgy én is így vagyok, 4k-ról nem akarok visszalépni, pedig nagyon érdekel a 144Hz, bár élőben még nem tapasztaltam.
    Főleg, ha valóban SSD-váltáshoz hasonlítható a különbség.

    (#27) Aprósólyom:"hiszen a 4K kijelzőket tökéletesen használhatod 1080p-ben is."
    Khm. Maradjunk egyszerűen a használhatod kifejezésnél. Megy, de messze nem tökéletes, így használva rosszabb, mint a natív fullHD-s monitor.

    "játékhoz pedig nagy lenne egy 1440p vagy 4K. A 1444p monitorok elérhetőek,
    viszont nem akarok olyan erős hardvert magamnak mert felesleges, 720p pedig túl kicsi felbontás már ha pont 1/2 felbontáson akarnék játszani."

    mármint 1/4 :)
    De ha szerinted nem okoz minőségromlást a natívtól való eltérés, vagy tudsz vele élni, és fullHD-n szeretnél játszani, akkor nyugodtan vegyél 1440p-s monitort. Azon ugyanúgy homályos lesz a fullhd, mintha 4K-n néznéd, ezért felesleges erre várnod. Az erős hardver pedig a legtöbb játékban csupán erős videokártyát igényel. Az meg egy ilyen monitornál (1440p, 144Hz) még mindig olcsóbb.
    Én azt tapasztaltam, (4k-n), hogy ha eltérsz a natívtól, akkor nem segít semmit, hogy épp a "fele" a fullHD. Egyet vettem észre: Minél nagyobb a felbontás, annál elfogadhatóbb a képminőség. Tehát az 1440p jobban néz ki, mint az 1080p, feleződés ide vagy oda.

    (#30) nalaca000: filmek miatt a 120Hz lenne jobb.
    120=5*24, és közben 120=4*30. Mindkét formátumhoz passzol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák