Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gege547

    tag

    válasz E.Kaufmann #25 üzenetére

    Az nem feltétlenül jó. Egy játékos gépet nehezen lehet megkülönböztetni egy 3d animálásssal foglalkozó géptől. Valamint nem hiszem hogy az embernek külön gépe lenne a kettőre. Maximum külön vinyó.

  • gege547

    tag

    Az egy win az nem azt jelenti hogy 1 darab win 10 van. Az a rendszer magra utal. Ezek csak különböző dizstribúciók de mindegyik disztribúció ugyan azzal a rendszermaggal rendelkezik. A különbség a konfigurálásban és az engedélyezett és tiltott funkciók között van.

    Pl minek engedélyezni azt hogy pistikének a szomszédban 4 processzort is futtatni tudjon a gépe amikor a büdös életben nem lesz annyia. Cserébe a rendszer pl 2 gigával több ramot követel. (reprezentatív példa de az tény hogy a futás nem lesz optimális). Ez olyan mint az Xp korszakban az Enterprise. Mindenkinek az kell mert az mennyire rohadt jó meg a legdurvább be is vásároltak az Nmag on. Aztán csak ott rohadt a gépen a kismillió folyamat és ment a rinya hogy miért lassú. Meg persze az utólagos letiltogatások és sikeresem letiltogatták az Enterprise rendszert egy Home szintre.

    Cserébe mindenki megveheti a neki kellő funkciókkal rendelkező csomagot. Minek fizessek 150 ezret egy szerver oprendszerért amikor a funkciók 90%-a kihasználatlan és a Pro verziót meg tudom venni 15 ezerér amit szegről végről ki is hajtok.

    Az egy windows hoz vissza UWP appokat kell gyártani és azok menni fognak mindenhol. Amíg ez nincs meg már csak az eg windows megemlítése is marhaság.

  • gege547

    tag

    válasz #06658560 #34 üzenetére

    Én nem csak a render farmokra meg nagy cégekre értettem. Hanem a kisebb cégekre, esteleg magán személyekre akiket csak külsősként megbíznak. Személyesen is ismerek olyat aki szabadúszó 3d modellező és megbízásokat kap. Neki sincs külön gépe a munkára és szórakozásra. Külön vinyókra megy a munka. Nekem fejlesztőként kicsit egyszerűbb a dolgom mert nem vagyok vga hoz kötve (csak monitorszám miatt) de otthon nekem sincs külön gépem e a fejlesztésre meg szórakozásra. Nekem elég a pro abban minden engedélyezve van ami kell.

    Azt nem tudom hogy oprendszer szinten mennyire különbözik az optimalizáció a több processzor és az egy több magos között. nyilván elérési és késleltetési időkben van sok különbség. Memória hozzáférésben is van. Master-slave kapcsolat a procik vagy egyenrangúság, dinamikus memória megosztás, vagy felezik a cuccot és ha valakinek több kell majd kér a másiktól. A kapcsoló billentgetése hogy most max 2 fizikai prociig skálázódjunk lehet 1 sor de a háttérben az optimalizációs folyamatok kétlem hogy ennyivel meg lennének oldva. Erre rájön a hardwer optimalizálás. Ilyen rendszerbe szerver procik mennek amik másra jók mint az Core i típusú procik. Túl sok felesleges munka lenne azért a 0.001%-nyi emberért akik használnák külön fejlesztgetni és potimalizálni. Főleg ha a standard rendszer is elég.
    Ebből megint csak a szarawindows meg kancsó Microsoft jönne csak ki.

Új hozzászólás Aktív témák