Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz Chaser #16 üzenetére

    De sajnos a mai világban van különbség pár ezres és pár száz ezres között.
    Én sajnos nem tehetem meg, hogy annyi pénzről egy vállrándítással lemondjak.
    Jól mondja kolléga, adott esetben egy konyhabútor ára, vagy akár egy kazáné.
    Nyilván én sem kezdeném azzal, hogy márpedig én eladom drágábbért, ha fejre állsz is, miért nem adtál foglalót, de egy kérdést megér, és ha belemegy, akkor miért ne? Ha mindenképpen ragaszkodik a lakáshoz, merthogy előbb egyeztünk meg, én sem lennék köcsög, valószínűleg eladnám neki a megbeszélt áron. Nem várnám el, hogy rálicitáljon. De ha nem sürgős neki a költözés, vagy csak simán felújítani akarja, majd eladni, vagy kiadni albérletnek, vagy van másik lakás jelöltje is, akkor nem érzem magam rosszul én sem miatta.
    Ez üzlet, nem kevés pénzért, mindenki szeretne minél jobban kijönni a tranzakcióból. A vevők szőrszálat hasogatnak, hogy olcsóbbért kapják a kecót. Van, amelyik a korrektség határán belül, van, amelyik nem. Ahogy a vevők között is vannak korrekten alkudozók, úgy az eladók között is. A vevők a legnagyobb fillérb@szók, sok eszköz van a kezükben, szemben az eladóval, aki max annyit tehet, hogy drágábban hirdeti. Már eleve az a "hagyomány", hogy minden kiírt árat alkuképesnek hisznek, és eleve 2-300-zal kevesebbet akarnak fizetni, még mielőtt egyetlen indokot is mondanának, vagy egyáltalán látták volna a lakást. Az is korrekt nem?
    Én elhiszem a jelen eladóról, hogy a sok paraszt vevő után kicsit úgy volt vele, hogy ha ti úgy, akkor én is. Más kérdés, hogy ez jó-e a piacnak, vagy sem, de sajna ez van.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Delerium

    senior tag

    válasz Chaser #16 üzenetére

    Nyilván nem ez volt az ideális megoldás, de ha valami kell mert muszáj akkor nem lehet azt csinálni, hogy 'aszom bukjam el, majd lesz valahogy. Azt meg azért ne mond, hogy 1mrd forint, ami itt akár a családot több generáción át tudna segíteni nem érne meg ennyit. Nem azt mondom, hogy mindenáron, leszarva a többi embert kell harácsolni, de ez még nem az, hogy most rohadjon meg a posztoló mert miért nem adta oda 700 ezerrel olcsóbban. Ha ott papíroztak volna bármit, akár tollal firkantva egy "megveszed? Meg! Aláírás, aláírás" szerződést akkor minden más lenne. Sajnálom a vevőt aki megvette volna, a jelenlegi ingatlanpiacot nézve, nagy lehetett a boldogság, hogy találtak egy jó lakást. Ez most így jött össze, nem lehet mindig minden tökéletes.

    "I fight for the Users"

  • Eastman

    őstag

    válasz Chaser #16 üzenetére

    fél milliót buktam év elején emiatt, leokéztam egy ajnálatot, ami után pár órával kaptam 0,5m-val kedvezőbbet, de már leokéztam az elsőt

    Vagyis nem buktál, mert első a becsület. Vagy mégis buktál? Mos' mivaan?

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • e-newsee

    addikt

    válasz Chaser #25 üzenetére

    Nem tudjuk, hogy volt. Csak annyit írt, hogy felhívta az első vevőt, elnézést kért, az meg belement. Lehet, hogy szóba került a foglaló, és azt mondta a nő, hogy annyira nem érdekli, inkább eláll a vásárlástól.
    Amúgy meg a válaszodban pont leírod, hogy te sokkal nagyobb pénzekkel üzleteltél. Lehet, hogy neked az 500k nem sok. Lehet, hogy az 5 misi sem. De nekem nem mindegy. Én konkrétan úgy vagyok, hogy a jelenlegi lakásomat el kell adnom ahhoz, hogy másikat tudjak venni, mert kell hozzá az ára. És akkor még csak megvenném. Nem újítanék rajta semmit. Na itt már nagyon nem mindegy. Én mindenképpen tennék egy próbát, de én sem adnám el szó nélkül a háta mögött, az is biztos. Lehet egy ilyen helyzetet is korrektül kezelni. Nem csak a két véglet létezik.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Delerium

    senior tag

    válasz Chaser #25 üzenetére

    Most minden nélkül, azért ez nem akkora horderejű dolog, hogy emiatt életek menjenek tönkre. Nem jött össze egy ingatlan vétele mert az eladó a többet ajánlónak adta el. Lassan már ott tartunk, hogy emiatt jön el az antikrisztus, mindmeghalás. Egy ilyen dolog miatt, ami valószínűleg mindennapos, csak nem tudunk róla, örök életemre egy darab szarnak érezzem magam? Erős túlzásnak érzem. Én fordítva éltem át hasonlót, el sem jött az ingatlanos, ígergetett, hogy persze oké, minden rendben, én meg utaztam 4 órát. Bosszankodtam egy sort aztán továbbléptem, jöjjön a következő.

    Mephi666: annyit simán, a vevőnek is időbe, energiába került, szervezkedett, de attól, hogy ez most nem jött össze, holnap ugyanúgy felkel a nap, nem dőlt össze a világ. Hogy ez így jó volt és rendben van? Nincs, de nem egy ilyen miatt ítéltek meg valakit akit nem ismerek csak elolvastam 20 sor blogot. Így jött össze, nem kell ezt túlkombinálni.

    "I fight for the Users"

  • qqcqqc

    őstag

    válasz Chaser #62 üzenetére

    A tescos példádra: akkor nincs alku. Én 15 millióért hirdetem a lakást, és te ennyit fizetsz. Ha van alku, vagyis licit valamilyen irányban, akkor, ha te nem jelzed egy általam elfogadott és számomra átadott foglalóval, hogy komolyan gondolod, akkor bárki rád kínálhat. Volt már ingatlan eladásom, amikor tartottam a szavam. A vevőm meg mondta, hogy bocs, de találtam más lakást és foglalóztam.

  • válasz Chaser #62 üzenetére

    A Tescos példára: Ha annyiért van kiírva akkor naná. De itt valami olyasmiről beszélünk, mint amikor a készlet erejéig akciós valami, és én későn érkezem, mert nem tartom be a helyzet szabályait.

    Értem én, hogy mire gondolsz, de attól még próbálok rávilágítani, hogy üzletben nincs jófejség ilyen szinten. Az üzletben szabályok vannak. Amíg a vétel nem volt foglalózva, szerződve, fizetve, addig nincs eladva a ház, és nincs pont a végén. Ami íráson felül van, az szép dolog, ha betartják, de nem számonkérhető, nem elvárható. Éppen ezért ha valaki nem tartja be, az nem az a fajta becstelenség, ami után a gyerekei minden reggel leköpik élete végéig, vagy ne kellene tudnia tükörbe nézni.

    Szerk.: Az hogy előbb gondolkodtak volna, nem érv. A helyzetben amit vázoltam, a vevő ismeretlensége nem magát az eladás tényét akadályozta. A vevő ismeretlensége a kockázat, és az áldozat meghozásának döntését befolyásolta, ami a szóbeli megalkuváskor még nem volt tényező.
    Eladok egy rossz(?) embernek valamit != bukok egy rossz(?) ember javára valamit

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Chaser #66 üzenetére

    "normális" emberek között számonkérhető

    Nem, nem kérhető számon. Becsületesség ezen szintje (bármennyire is kiábrándító számodra) nem a normális kategória. Összekevered a becsülendőt a becsületessel.

    Becsület: Az okozó (és nem hibáztató) szembenézés képessége, amikor egy személy képes felvállalni a felelősséget tettei következményeiért. „Én voltam ennek az oka, forrása” – hozzáállás az életéhez. Jogos és igazságos módok felhasználása a siker eléréséhez.

    Becsül: <Erkölcsi v. szellemi szempontból> (bizonyos mértékben) elismerésre méltónak, kiválónak tart vkit; értékel, tisztel.

    Nem, valóban nem becsülendő így tenni, de attól az emberünk még becsületes. Felvállalta, hogy saját érdekei miatt okozott másnak gondot, és ezt jogilag teljesen tiszta úton tette.

    áldom azurat'
    Nekem ez sajnos nem adatott meg. Sajnos több esetben jártam rosszul más szavára adva, és nagyon sokszor éltek vissza ismeretlenek a számukra tett ígéretemmel. Talán ebből fakad a különböző nézőpontunk.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Chaser #68 üzenetére

    Ez esetben visszatérünk az eredeti megállapításomhoz. Sajnálom azokat az embereket, akik maguknak, szeretteiknek vagy számukra egyéb fontos embernek okoznak kárt azzal, hogy nem képesek néha mással szemben a (jogszerűség határain) belül szemetek lenni. Azok után sem, hogy már tudják, hogy ott tart a világ ahol. Mert akik nem, azok tapasztalatlanok. De akik tapasztalat mellett is ilyenek azok balekok. Nézőpont, neveltetés, és körülmények kérdése az egész. Az én nézőpontom szerint bármikor csinálok segget a számból, ha azzal egy olyan embernek kedvezek, aki végigkísérte eddig, vagy kíséri ezután az életem. Ilyen körülmények mellett nem érdekel, hány párnát sír tele valahol valaki a világban :)

    És mielőtt jönne, hogy sajnos a gyerekem is ezt fogja tanulni, és megint itt tart a világ. Igen, azt akarom, hogy ezt tanulja, mert eljön az idő, hogy neki is a gyermeke vagy a felesége érdekeit kell néznie, és nem valaki másét a vadvilágban.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Chaser #68 üzenetére

    Mekkora kib*szott igazságot írtál! :R

    (#71) razorbenke92: Azt ugye vágod, hogy ettől egy lépésre van az, hogy ha úgy hozná az élet, hogy a feleséged/gyereked/családod éhezne, akkor akár rabolnál/ölnél is értük, mivel az ő életüket kell nézned, nem egy vadidegenét aki cserében meghal, hogy ők élhessenek... :(((

    Lehet játszani a szavakkal/ideológiával, de becsület, ahogy előttem a kolléga is írta, EGY van.

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák