Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz CoDWaW07 #59 üzenetére

    "A véges korlát ugyanúgy értéket ad, mint az aranynak, ha minden úton, útszélen teremne naponta, akkor ki venne olyan áron?"

    Mivel minden úton, útszélen teremnek az újabb és újabb kriptovaluták az egyes kriptovaluták véges korlátja nem sokat ér.

    Mivel bárki szabadon létrehozhat kriptovalutát, így olyan, mintha otthon nyomtatóval termelnéd a pénzt és a saját képmásodat nyomtatnád rá, majd elhitetnéd az emberekkel, hogy "egyszer majd sokat fog érni", adjanak 10 millió "énpénzem"-ért 5 forintot és pár éven belül tutira 50 milliót kaszálhatnak.
    És ha elég embert behülyítesz, akkor idővel tényleg többet fog érni az "énpénzem", mivel lesz rá kereslet. Ha pedig többet ér, akkor az első befektető annyit lát csak az egészből, hogy "vettem egy halom színes papírt 5 forintért és ha nem is 50 millióért, de legalább 50 ezerért adtam tovább".
    Az ilyen sztorik hitelesítik a mesédet és olyanokat is belépésre késztetnek, akik bemondásra nem kockáztatnának, mivel nekik ez már nem duma, az ott a kezében valódi 50 ezer forint, amit 5 forint befektetéssel csinált, nosza vegyünk mi is milliószámra "énpénzem"-et. Ez még jobban felhajtja az árfolyamot, még több sikertörténetet generál és még több belépőt vonz a rendszerbe...

    Amíg valaki rá nem jön, hogy hiszen színes papírokat ő is tud nyomtatni, és elindítja az "őpénze" dilit és mivel az "énpénzem" sikertörténete már megágyazott a közhangulatnak, az "őpénze" sokkal hamarabb lesz sikeres, mert rádumálás nélkül ugranak bele az emberek, mert ugye ebben az új csodálatos bizniszben az első belépők kasználják a legnagyobbat, nehogy kimaradjunk.
    Ráadásul ezek a pénzek egy ideig tök jól megférnek egymás mellett, mert itt nem maga a pénz adja az értéket, hanem a hit a mesében és aki egy mesében hisz, miért ne hihetne egyszerre többen. Így ide-oda cserélgetik a színes papírokat és ha a szervezett bűnözés pénzmosásra használja, akkor akár hosszabb távon is működik a szisztéma, hiszen valós pénz is forog a rendszerben.

    De ettől még valójában egy magánzó árult színes papírokat némi mesével körítve és amint a mesét megunják (és a pénzmosók találnak jobb módszert), nem marad más belőle, csak pár színes papír, amin sokan sokat buktak.

  • stellaz

    addikt

    válasz CoDWaW07 #59 üzenetére

    Nekem ezzel vannak fenntartásaim.
    A belé fektetett munka nem jelent semmit, csak ha a végtermék hasznos és olcsóbb módon nem kiváltható. Magyarán a termék hasznossága csökken, ha sok munkát kell belefektetni, hiszen drágább lesz és nehezebben hozzáférhető. Ez pedig egyelőre brutálisan pazarlónak tűnik, nem véletlenül nem éri meg ma már önköltségen bányászni.
    Másrészt továbbra sem tudom, hogy mi ad fedezetet mögé. A végessége nem érv, hiszen (#61) kpbendeguz hozzászólásával egyetértve bármennyi kripto valutát létre tudsz hozni. Olyan, mint a folyami kavics, nincs két egyforma közöttük, de valójában millió számra akad kavics. Ráadásul az egyediség is akkor számít, ha értéket tulajdonítunk neki valami miatt. Az aranynak sem csak a ritkasága ad értéket, hanem az, hogy számos olyan tulajdonsága van, ami hasznos is (pl. bőrbarát, szép, mikro elektronikában nélkülözhetetlen, korrózió álló, könnyen megmunkálható, anti allergén, stb,). Egy festő képeinek a száma is véges, ez ad neki nagy értéket. Már ha a kép jó. Az én festményeim száma is véges, aztán mégis még nekem kéne fizetni a hulladék kezelésért.
    Egy ország pénzének az értéke elinflálódhat, de azzal a hitelek is elinflálódnak. Ráadásul az kötődik kézzel fogható eszközökhöz vagy hasznos know howhoz. Igen, azt is hit kérdése, hogy értékes marad, de az mögött ott van egy gyár, egy egyetem, egy termőföld, egy hadsereg, egy kormány, akit mi választottunk és ezeket garantálja.

    A kripto pénz mihez kötődik? Mi van mögötte? Van pár hasznos (vagy éppen káros) tulajdonsága, de nincsen senki aki garantálja az értékét, illetve semmi kézzel fogható dolog vagy azzal egyenértékű szellemi tulajdon nincs mögötte.

    (#61) kpbendeguz + 1

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • Robitrix

    senior tag

    válasz CoDWaW07 #59 üzenetére

    a gond a kripto valuta mögötti számítás értelmetlenségével van. azzal, hogy gyakorlatilag egy nagyobb közepes ország éves energia szükségletét basszák el értelmetlenül. Tudod a közmunka is munka, de ettől még lehet értelmetlen. Mondjuk a falu szélén az erdőnél kikapálni a gazt, amikor 3 hét múlva úgyis visszanő az egész, vagyis felesleges. Az értelmes munkának van értelme a feleslegesnek nincsen. Továbbá minden felesleges energia felhasználás környezetszennyezéssel jár. vagyis éves szinten elbaszni 100-150 GW/h vagy TW) energiát aminek megtermelése több millió tonna CO2 kibocsátással és más környezeti károkkal jár agyament hülyeség. Legalább a számítási kapacitás elpocsékolásának volna valami gyakorlati értelme. Mondjuk szerves kémiát, modelleznének, vagy valamilyen rákkutatást, esetleg csillagászat vagy matematikai esetleg vagy valami fizikai feladat, mondjuk egy gyorsító adatainak feldolgozása vagy klima modellezés. nagy számítás igényű feladatok ezrei vannak ahol használni lehetne. értelmetlen és felesleges algoritmusok futtatása helyett. a Probléma ennyi vele......

Új hozzászólás Aktív témák