Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz UMbikes #9 üzenetére

    Tervben se volt soha. Honnan vetted, hogy jon egyaltalan? :F

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b. #42 üzenetére

    Hallgattal mar binaural audiot? Siman egy stereo fejhallgatoval, probald ki, zsenialis. Olyan szinten hallod mi hol van, hogy hihetetlen, es itt is csak ket hangszorobol jon a hang. Abszolut nem szukseges ennel tobb a tokeletes terhangzashoz, ha jol van megcsinalva (csak ez utobbi rohadt nehez). :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b. #56 üzenetére

    Jahogy ugy erted, hogy kizarolag hangfalrol beszelsz.
    Akkor persze, teljesen igazad van, hiszen nem lehet megoldani, hogy szeparalva legyenek a hangforrasok ful szerint, siman minden hangot "szembol" hallasz, mindegy ki mit csinal, pont mert mindket fuled hallani fogja egyszerre, legjobb esetben lesz egy halvany fingod a hang iranyarol, de tobb nem.

    ui.: Viszont a fejhallgatoval ha jol van keverve a hang, akkor de, barmilyen hangfalrendszernel pontosabb es jobb lesz a terhangzas. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b. #58 üzenetére

    Te jó ég, az milyen fejhallgató volt? :DDD
    Én "csak" egy b&o h7-el hallgatom, ilyenkor általában vezetékről hajtva, de még így is leteszem a hajam, olyan faszán szólnak ezek a binaural audio cuccok, meg a ps játékok (pl returnal, illetve bár nem tempest, de a tlou2-ben is zseniális, mennyire lehet hallani, mi hol van).
    Pedig semmi extra/komoly felszerelés, dac, külön erősítő, ilyesmi nincs mögötte, csak simán pc-s integrált zajkeltő, illetve a dualsense direktben.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz GoldhandRent #91 üzenetére

    A hatalmas kulonbseg az, hogy a fejhallgatonal egy hangszoro hangja fixen egy fulbe megy. Ez annyira igy van, hogy konkretan meg Cerny is beszelt rola a "Road to ps5" eloadasban, hogy mekkora problema, hogy a hangszoronal nincs igy.
    De ha tudsz mutatni nekem olyan szettet, barmennyi penzert, ami tudja azt, hogy (akar csak egyetlen nezo eseten) a jobb hangszoro hangjai fixen, kizarolag csak a jobb fulbe jutnak el, a bal hangszoro hangjai meg csak a balba, egy sima (tehat nem akusztikailag direkt erre epitett, fix ulopozicios, stb) szobaban, akkor megkovetjuk magunkat b. kollegaval egyetemben (biztos vagyok benne, hogy ilyen szinten beszelhetek az O neveben is), es el fogjuk hinni, hogy igazatok van, csak eleget kell ra kolteni.
    Addig meg csak a fizikat probaljatok marketinggel megeroszakitani, es annak meg soha nem lett jo vege. :(

    Bonusz pont, ha konkretan olyan TV-t tudtok mondani (szinten mindegy milyen arkategoriaban), ami ezt kulso hangszorok meg egyebek nelkul tudja.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Joshi #96 üzenetére

    Neked is csak azt tudom mondani, hogy probalj ki egy binaural audio felvetelt egy normalis fejhallgatoval. Meg fogsz lepodni, azt egy barmilyen hangfalszett a budos eletben nem fogja tudni. Se hangminosegben, se lokacioban.
    En is foleg a hazimozit hasznalom, mert annyival kenyelmesebb, mint fejhallgatozni, plusz a filmek vilaga nagyon mas, ott arra van kitalalva meg ugy keverve a hang, hogy hazimozin legyen jo. De jatekban, zeneben, ilyesmiben a fejhallgato, ha jo az alapanyag es a fejhallgato is, agyon alazza a hangfalakat.
    Igaz, ezek a fejhallgatok valahol 100.000ft felett kezdodnek. De hidd el, nem azert veszik az emberek, mert hulyek, hanem mert tenyleg annyira jok.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Carlos Padre #105 üzenetére

    Abszolut nem, ne csavard ki teljesen. b. kollega arrol beszelt, hogy a Tempest 3D jobb-e egy par fostalicska TV-hangszoron, vagy az Atmos egy full kiepitett 5.x.y Atmos hangrendszeren.
    Itt a vita arrol szolt, hogy sokan annyira benyaltak a marketinget, hogy azt hiszik, hogy az amugy hallgathatatlan fos minoseget is kinlodva produkalo borzaszto TV-hangszorojuk (igen, a dragabb TV-kben levo hangszorora is igaz ez az allitas meg egy also-kozepes rendszerhez kepest is) majd kepes lesz jobb terhangot biztositani Tempest 3D-vel, mint egy full kiepitett Atmos hangrendszer Atmos-al. Ami nyilvanvalo akkora okorseg, hogy arra szavak nincsenek.
    Meg hogy majd a TV hangszoroja kepes lesz megoldani, hogy celzottan kioltson kozben mindenfele anyagrol igy-ugy visszaverodott es interferalt hanghullamokat, hogy kozel tokeletes terhangot adjon. Mindezt ugy, hogy a DS mikrofonjaval meri be a szobat. Igen, ugyannak a TV-nek a hangszorojarol beszelunk, ami egy hirado hangsavjat nem kepes magabol kifacsarni ugy, hogy ne karistolja szet a dobhartyajat mindenkinek, aki picit is igenyesebb a hangminosegre.

    Majd biztos kap a PS5 egy szoftverfrissitest, es ettol hirtelen minden TV kepes lesz torzitas nelkul, isteni hangokat kiadni magabol, mindezt ugy idozitve, hogy a nemkivanatos hangok (amiknek a fele amugy a sajat hangszorojanak a torzitasabol kovetkezik) ki legyenek oltva, a maradek meg szep tisztan szoljon. Hat persze, valoszinu.

    Vaaaagy, az lesz a vege, hogy szegeny PS kiszamolja, elkuldi a TV-nek, hogy mit szeretne, a vegeredmeny meg (tobbek kozott) a fostalicska HW miatt egy borzalmas, elvezhetetlen, osszemosodott kakofonia lesz, meg ahhoz kepest is, amikor nem volt Tempest.

    Szerinted melyik lesz? Fogadjunk?

    Amugy reszemrol imadom a tempest-et, zsenialis, fejhallgatoval hasznalom es el vagyok tole ajulva minden teren. De a fizikat attol meg nem fogja tudni megeroszakolni, csak a marketingesek szerint (meg azok szerint, akik beveszik ezt a marhasagot).

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz GoldhandRent #112 üzenetére

    Abszolut. Es amugy Cerny is mondta, hogy az utiterv az lesz, hogy fejhallgato (kesz) -> sztereo (~kesz) -> 5.x.y (folyamatban).

    Biztos vagyok benne, hogy rengeteget fog ez meg fejlodni az elkovetkezo evekben, illetve mar nagyon varom, hogy vegre megoldjak, hogy mukodjon faszan rendes terhang rendszerrel. Nekem az lesz a kanaan, mert fejhallgatoval is zsenialis, illetve ertem es elfogadom, hogy soha semmivel nem lesz annyira preciz, mint egy jo minosegu fejhallgatoval, de azert a hangfalas terhang egy mas dimenzio, amikor a mely hangokat rendesen "erzed", illetve az, hogy nem csak egyedul tudod elvezni, hanem lehet terhang ugy is, hogy kozben az asszony nezi es neha cserelgetjuk a kontrollert...
    Ahhh, nagyon varom. Szamomra a DualSense rezgeseivel egyutt akkor fog ugy igazan megerkezni a "nextgen", meg akkor, amikor ugyanez a terhang mukodik a kovetkezo generacios VR-al. B@szok En a grafikara, PS4 szint boven eleg, de a VR + hangfalas terhang + haptic feedback a kontrollerbol (ami ugye a VR kontrollerekben is benne lesz), na AZ, AZ mar valami, az mar nagybetus ELMENY lesz.
    Aztan nagy ivben leszarom, hogy (most hasracsapva mondok egy szamot) 5 fokkal szarabb a hangbeni tererzekeles precizitasa a fejhallgatohoz kepest, nekem ennyit meger az extra szabadsag. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Abu85 #120 üzenetére

    Jogos, nem igerte meg, hogy lesz, csak annyit mondott, hogy foglalkoznak vele, es remelik, illetve a szandek megvan, aztan meglatjuk. Szerintem meg fogjak oldani. Maximum nem lesz olyan szintu, de biztos vagyok benne, hogy meg lesz oldva.

    HRTF: Igen, azt is mar nagyon kivancsian varom, kivancsi leszek, valojaban mekkora a kulonbseg, mennyire erzekelheto szamomra (mert tudom, hogy ez abszolut egyenfuggo, szoval lesznek meg ebbol is vitak boven, szimplan azert, mert az egyik ember ilyen, a masik meg olyan, es nem fog hinni a masiknak senki :DDD).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b. #128 üzenetére

    Szerintem ott rontották el, hogy TV hangszóró. El tudom képzelni, hogy egy normális stereo rendszerrel jobban működik. Nyilván nem úgy, mint egy rendes 5.x.y rendszer, az nyilván baromság, de azt simán el tudom képzelni, hogy jobb, mint a sima stereo keverés. Csak - ahogy fentebb is írtam- a fostalicska, még a híradóval is küszködő TV hangszórók ezt a büdös életben nem fogják tudni kiadni magukból.

    Otthon most pont az a helyzet, hogy stereoban van a házimozi, majd kipróbálom. Returnal ilyen téren elvileg elég fasza, valamikor a héten ha eljutok addig, csinálok egy rendes tesztet.

    Ui: Amúgy nem is értem, ilyen baromság helyett, hogy TV hangszórón 3d hang, kiadhattak volna egy playstationre brandelt (de gyönyörű magyar kifejezés!) soundbart (ez is). Gennyesre kereshették volna vele magukat, rá lehetett volna az egészet optimalizálni fix hardware-re, plusz bónusznak bent hagyhatták volna ezt a stereo mizériát, olyan rendszeren belüli figyelmeztetéssel, hogy kizárólag azoknak ajánljuk, akiknek van valami érdemleges hangcucc a TV mellett. Vagy PS soundbar, ami kapcsolódik hdmi vagy optikaival a TV-hez, meg usb-n a PS-hez.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák